Jagiellonia gorsza od Legii Warszawa w meczu na szczycie [zdjęcia]

ma
Mecz Centralnej Ligi Juniorów Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa
Mecz Centralnej Ligi Juniorów Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa Wojciech Wojtkielewicz
W pierwszym kolejce po przerwie zimowej Centralnej Ligi Juniorów (do lat 19) Jagiellonia Białystok u siebie przegrała 0:1 z Legią Warszawa. MOSP Białystok uległ 1:4 na wyjeździe warszawskiej Polonii.

Juniorzy Jagi stracili gola w 52 minucie po akcji Mikołaja Kwietniewskiego, który dograł dokładną piłkę do Mateusza Praszelika, a ten bez większych problemów umieścił ją w siatce.
– Niektórzy zawodnicy Legii o klasę przewyższają tą ligę i do takich należy Kwietniewski – powiedział Tomasz Kulhawik, trener Jagiellonii. – To jego kunszt indywidualny przesądził o naszej porażce. Legia pokazała, że jest mocna, ale myślę, że sprawiedliwszy byłby remis.
Białostoczanie tracą już sześć punktów do liderującej Legii.
Swojej sytuacji nie poprawił MOSP, dla którego przegrana z Polonią była 13 w sezonie.

Jagiellonia Białystok – Legia Warszawa 0:1 (0:0)
Bramka:
Praszelik 52.
Jagiellonia: Niezgoda – Gołaszewski, Ozga, Asatiani, Huczko, Tabor, Nawrocki, Mikołajczyk (64. Bogusz), Głowicki (84. Mąkosza), Łapiński, Bida.
Polonia Warszawa – MOSP Białystok 4:1 (3:0)
Bramka dla MOSP
: Damian Oracz 65.
MOSP: P. Fiedorowicz – Mróz (46. Grabarz), Judzicki, Wysocki, Zawadzki, Grzybowski, Kwiatkowski (70. Jeleszuk), Jakimiuk, Ponichtera (46. Kuźma), Oracz, Płotczyk.

Inne wyniki 18. kolejki: Znicz Pruszków – Stomil Olsztyn 1:0, Progres Kraków – Wisła Kraków 0:1, Resovia – SMS Łódź 1:2, ŁKS Łódź – Stal Rzeszów 3:1, Cracovia – Wisła Płock 2:1, Motor Lublin – Korona Kielce 0:0.

16. Wisła Płock 18 6 10-37

Materiał oryginalny: Jagiellonia gorsza od Legii Warszawa w meczu na szczycie [zdjęcia] - Gazeta Współczesna