Jagiellonia - Miedź WYNIK. Wymiana ciosów w Białymstoku! Miedź lepsza od Jagiellonii po świetnym meczu!

msz
Jagiellonia - Miedź WYNIK. Piłkarze z Legnicy niespodziewanie wygrali w Białymstoku 3:2 Wojciech Wojtkielewicz
Jagiellonia - Miedź WYNIK. Po niesamowitej wymianie ciosów w drugiej połowie Miedź Legnica pokonała na wyjeździe Jagiellonię Białystok 3:2. Gospodarze dwa razy obejmowali prowadzenie, ale ostatecznie musieli pogodzić się z porażką, tracąc decydującą bramkę w 87. minucie meczu.

Kornel Osyra, defensor Miedzi Legnica, przed wyjazdowym spotkaniem z Jagiellonią Białystok mówił, że na stadionie przy ul. Słonecznej dużo jest otwartych spotkań. Takiego też spodziewaliśmy się po starciu wicemistrza Polski z odważnie grającą Miedzią Legnica. I, na całe szczęście, takie dostaliśmy.

Niemalże od początku meczu graliśmy to w jedną, to w drugą stronę. Częściej przy piłce byli gospodarze, ale wcale nie oznaczało to, że mieli więcej z gry.

Jednak mimo wysokiego tempa i sporej częstotliwości dynamicznych ataków, w obu drużynach brakowało dokładności. Dość powiedzieć, że mimo sporej liczby strzałów w pierwszej połowie mieliśmy tylko trzy celne uderzenia.

Najgroźniejsze i jedyne po stronie gospodarzy to próba Martina Pospisila. W 24. minucie nieco pechowo piłka odbiła się od nogi jednego z obrońców Miedzi, przejął ją Mile Savković i wystawił Czechowi. Ten przymierzył, ale na posterunku był Kanibołocki. Choć Ukrainiec nie interweniował najlepiej, to udało mu się sparować piłkę na słupek.

Jeżeli zaś chodzi o legniczan, to groźnie uderzał Fabian Piasecki, ale dopiero w drugiej minucie doliczonego czasu gry. Wystawiony przez Dominika Nowaka w pomocy 23-letni zawodnik dobrze skontrował piłkę głową, ale pewnie interweniował Kelemen.

A poza tym? Cała masa pudeł. Roman Bezjak, Mile Savković, Taras Romańczuk, Marquitos, grający jako napastnik PetteriForsell czy wspomniany Piasecki - wszyscy próbowali, wszyscy mieli problem z celownikami.Do przerwy 0:0 i ambiwalentne odczucia, bo z jednej strony ciekawie widowisko, z drugiej kłopoty ze strzelbami.

Bramki, na które wyczekiwali fani w Białymstoku padły dopiero w ostatnich fragmentach spotkania. Najpierw wprowadzonemu za kontuzjowanego Bozicia Jonathanowi De Amo uciekł Bezjak i przelobował Kanibołockiego. A cztery minuty później absolutną petardą zza pola karnego popisał się Petteri Forsell, odpłacając się za zaufanie, którym obdarzył go Dominik Nowak.

Ale jak strzelanie się rozpoczęło, to na dobre, bo w 81. minucie Pospisil wykorzystał swoją technikę, znalazł Romańczuka, a ten podcinką pokonał golkipera Miedzi. 82. minuta? Zieliński do Piaseckiego, Piasecki zgrywa do Forsella i 2:2. Pięć minut później Augustyniak pakuje piłkę do siatki.

Dużo emocji? I bardzo dobrze! Oglądając Miedź nie można się nudzić, a teraz w końcu przyszło zwycięstwo.

Piłkarz meczu: Petteri Forsell