Jagiellonia wspaniale rozpoczęła rozgrywki ekstraklasy [ZDJĘCIA]

ma
Mecz Arka Gdynia - Jagiellonia Białystok
Mecz Arka Gdynia - Jagiellonia Białystok Przemyslaw Swiderski
Jagiellonia na początek rozgrywek ekstraklasy rozbiła na wyjeździe 3:0 Arkę Gdynia.

Na początek trener Jagiellonii Ireneusz Mamrot zaskoczył składem. W bramce zamiast oczekiwanego przez wielu Krsevana Santiniego pojawił się Damian Węglarz. Natomiast z młodzieżowców szkoleniowiec postawił na Bartosza Bidę, co po meczach sparingowych nie było takie oczywiste.

Jak się okazało postawienie na zawodników, którzy wrócili do Białegostoku z wypożyczenia do Wigier Suwałki, były to dobre decyzje. Szczególnie dotyczy to Bidy, bo Węglarz za bardzo nie miał jak się wykazać.

Natomiast Bida już w szóstej minucie wpisał się na listę strzelców. Asystę zaliczył Jesus Imaz, który dokładnie podał do młodzieżowca Jagi. W 18 minucie to Imaz był już w roli głównej i znowu po akcji prawą stroną wyprowadził gości na prowadzenie 2:0. Tym razem podawał Tomas Prikryl.

Arka Gdynia - Jagiellonia Białystok. Ireneusz Mamrot: Wierzę, że wszystko pójdzie zgodnie z naszym planem

Kilka minut później Hiszpan mógł strzelić swojego drugiego gola, ale uderzał za lekko i Paweł Steinbors złapał piłkę. Swoją drugą szansę miał także Bida. Znowu po akcji Prikrila znalazł się sam kilkanaście metrów przed bramką Arki, ale strzelił bardzo niecelnie. Do przerwy Jaga rozegrała bardzo dobre spotkanie i zasłużenie prowadziła 2:0. Podopieczni Mamrota grali szybko, dokładnie i pewnie.

Tak więc w pierwszej połowie ofensywa Jagi spisała się wyśmienicie. Po przerwie przyszedł czas, aby swoją dobrą dyspozycję goście pokazali w obronie, bo przecież było wiadomo, że w tej sytuacji Arka zdecydowanie zaatakuje.

Jagiellonia Białystok. Siedem powodów, dla których Jaga dobrze wejdzie w nowy sezon 2019/20120

Tak było, ale Jaga broniła się pewnie. Jedynie groźnie było w 65 minucie gdy po strzale za pola karnego Kamila Antonika piłka odbiła się od poprzeczki.

W pozostałych przypadkach nasi defensorzy oraz Węglarz spisywali się bardzo dobrze. W 80 minucie wynik spotkania został przesądzony. Po rzucie rożnym wykonanym przez Marko Poletanovica piłkę zgrał Martin Kostal, a precyzyjnym strzałem głową przy słupku gola zdobył Taras Romanczuk. Jaga wygrała pewnie 3:0.

Arka Gdynia - Jagiellonia Białystok 0:3 (0:2)
Bramki:
0:1 - Bartosz Bartosz Bida (6), 0;2 - Jesús Imaz (18), 0:3 - Taras Romanczuk (80).

Arka: Pāvels Šteinbors - Damian Zbozień, Adam Danch, Frederik Helstrup, Adam Marciniak - Kamil Antonik, Azer Bušuladžić (80. Rafał Siemaszko), Adam Deja, Goran Cvijanović (46. Michał Nalepa), Maciej Jankowski - Aleksandyr Kolew (46. Mateusz Młyński).

Jagiellonia: Damian Węglarz - Jakub Wójcicki, Nemanja Mitrović, Zoran Arsenić, Guilherme - Bartosz Bida (60. Patryk Klimala), Taras Romanczuk, Martin Pospíšil, Jesús Imaz (77. Marko Poletanović), Tomáš Přikryl - Ognjen Mudrinski (60. Martin Košťál).