Jak dzieło sztuki. Pierwsza asysta Roberta Lewandowskiego w La Lidze [WIDEO]

Jacek Czaplewski
Czy rzeczywiście chciał tak zrobić? Znając jego - pewnie tak. Robert Lewandowski w efektownym stylu asystował Ansu Fatiemu w wygranym 4:1 mecz z Realem Sociedad. Wcześniej Polak dwukrotnie sam wpisał się na listę strzelców.

W pierwszym momencie wyglądało to tak, jakby Lewemu piłka odskoczyła od nogi. Później okazało się, że pomógł nieco rykoszet. W każdym razie będąc tyłem do bramki Robert świetnie podrzucił sobie piłkę prawą nogą, po czym piętką odegrał ją do lepiej ustawionego kolegi, któremu wystarczyło dopełnić formalności. Fati skończył więc występ z golem i dwiema asystami, a Lewandowski z dwoma golami i asystą.

- Robert Lewandowski łapie świetne zrozumienie z młodymi piłkarzami - oceniał na gorąco Sebastian Chabiniak komentujący widowisko w Eleven Sports. - W drugiej połowie to jest recital orkiestry Xaviego - dodawał Mateusz Święcicki.

Lewandowski dokonał tego wszystkiego w szczególnym momencie; w niedzielę obchodził bowiem 34. urodziny.

Momenty Roberta Lewandowskiego w meczu:

• 44 sekunda - Balde wychodzi z akcją, Lewandowski zmienia kierunek biegu, wychodzi do podania i z lewej nogi umieszcza piłkę w siatce.
  • 41 minuta - Le Normand otrzymuje kartkę za brzydki faul na Lewandowskim.
  • 45 minuta - Po wrzutce de Jonga Lewy główkuje celnie, ale w bramkarza. Wcześniej Garcia zdjął mu piłkę w jeszcze lepszej sytuacji, o co pretensje miał nawet Xavi.
  • 64 minuta - Przyjmuje lewą nogą, uderza z prawej. Mocno, ale w sam środek, gdzie czekał bramkarz.
  • 68 minuta - Składna akcja całego zespołu. W polu karnym Fati wystawia piłkę Lewandowskiemu, a ten z prawej nogi podwyższa prowadzenie.
  • 79 minuta - Lewandowski asystuje przy golu Fatiego. Polak zagrał mu na wolne pole.

LIGA HISZPAŃSKA w GOL24

Drewniany pałacyk w Stanclewie na Warmii to jeden z ulubionych domów Roberta i Anny Lewandowskich. To tu rodzina lubi spędzać wolny czas latem i zimą. Posiadłość robi wrażenie: prywatna plaża, korty tenisowe, eleganckie wnętrza - zobaczcie zdjęcia!Na następnych zdjęciach kolejne informacje. Aby przejść do galerii, przesuń zdjęcie gestem lub naciśnij strzałkę w prawo.

Oto letnia rezydencja Roberta i Anny Lewandowskich. Zaglądam...