Jak Polacy radzili sobie w ligach zagranicznych? (RAPORT, WIDEO)

Marcin Trzyna
Tomasz Kuszczak obronił rzut karny
Tomasz Kuszczak obronił rzut karny Lukasz Kasprzak/Polska Press
Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze, grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani są pod uwagę jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu występującego na poziomie pierwszej i drugiej ligi.

Anglia:
Premier League:

Łukasz Fabiański (Swansea) – Swansea zremisowało na wyjeździe z Chelsea 2:2. Łukasz Fabiański rozegrał całe spotkanie w bramce “Łabędzi”.

Artur Boruc (Bournemouth) – Bournemouth przegrało na własnym obiekcie z Aston Villa 0:1. Artur Boruc rozegrał całe spotkanie w bramce beniaminka Premier League.

Championship:

Tomasz Kuszczak (Birmingham) – Tomasz Kuszczak obronił rzut karny w wygranym meczu przez Birmingham z Reading 2:1. Kuszczak obronił jedenastkę wykonywaną przez Orlando Sa w 97. minucie spotkania.

Bartosz Białkowski (Ipswich) – Ipswich zremisowało na wyjeździe z Brentford 2:2. Bartosz Białkowski rozegrał pełne spotkanie w bramce gości.

Austria:
2. Liga:

Tomasz Wisio (St. Polten) – Sankt Polten przegrało na własnym stadionie z Innsbruckiem 0:3. Tomasz Wisio rozegrał całe spotkanie na środku obrony gospodarzy.

Belgia:
Jupiler League:

Rafał Wolski (Mechelen) – Mechelen wygrało na własnym stadionie z Mouscron Peruwelz 3:1. Rafał Wolski całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych gospodarzy.

Filip Starzyński (Lokeren) – Lokeren bezbramkowo zremisowało na wyjeździe z Kortrijk. Filip Starzyński wszedł na boisko w 83. minucie. Trzy minuty później otrzymał żółtą kartkę, a po upłynięciu 60 sekund otrzymał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę.

Bułgaria:
A PFG:

Marcin Burkhardt (Czerno More) – Czerno More przegrało przed własną publicznością 0:1 z Levski Sofia. Marcin Burkhardt rozegrał 63 minuty. W pierwszej części spotkania Polak otrzymał żółtą kartkę.

Francja:
Ligue 1:

Kamil Grosicki (Rennes) – Stade Rennes przegrało na wyjeździe z Bastią 1:2. Kamil Grosicki wszedł na plac gry w 67. minucie spotkania.

Holandia:
Eredivisie:

Arkadiusz Milik (Ajax) – W pierwszej kolejce holenderskiej ekstraklasy Ajax Amsterdam wygrał na wyjeździe z AZ Alkmaar 3:0. Arkadiusz Milik rozegrał 63 minuty. Miejsce Polaka na boisku zajął Sanogo.

Filip Bednarek (Utrecht) – Utrecht przegrał na wyjeździe z Feyenoordem Rotterdam 2:3. Filip Bednarek całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych.

Japonia:
Dywizja 2:

Krzysztof Kamiński (Jubilo Iwata) – Jubilo zremisowało u siebie z Kyoto 3:3. Krzysztof Kamiński rozegrał całe spotkanie w barwach wicelidera drugiej ligi japońskiej.

Łotwa:
Virsliga:

Dariusz Łatka (Jelgava) – FK Jelgava zremisowała na własnym stadionie z FK Liepaja 1:1. Dariusz Łatka rozegrał całe spotkanie, dodatkowo w 60. minucie spotkania został ukarany żółtą kartką. Po 17 kolejkach Jelgava zajmuje czwarte miejsce w tabeli z dorobkiem 21 punktów.

Norwegia:
Tippeligaen:

Łukasz Jarosiński (Stromsgodset) – Stromsgodset przegrało u siebie z Stabaek 0:2. Jarosiński całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych gospodarzy.

Portugalia:
Segunda Liga:

Paweł Dawidowicz (Benfica B) – Pełne 90 minut Pawła Dawidowicza w meczu Olhanense – Benfica B. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem lizbończyków 1:0.

Rosja:
Premjer Liga:

Janusz Gol (Amkar Perm) – Amkar Perm przegrał na wyjeździe z CSKA Moskwa 0:2. Janusz Gol rozegrał całe spotkanie w barwach gości.

Maciej Rybus (Terek)– Terek Grozny zremisował na własnym stadionie z Mordowiją Sarańsk 0:0. Po 4 kolejkach Terek ma na swoim koncie zaledwie 3 punkty.

Rumunia:
I Liga:

Paweł Golański (Targu Mures) – Porażka Targu Mures na wyjeździe z Viitorul Constanta 0:1. Paweł Golański rozegrał pełne 90 minut w barwach wicemistrza Rumunii.

Szkocja:
Premiership:

Błażej Augustyn (Hearts of Midlothian) – Hearts of Midlothian wygrało na wyjeździe z Dundee FC 2:1. Błażej Augustyn rozegrał całe spotkanie, a w 76. minucie został ukarany żółtą kartką.

USA:
NASL (2. poziom rozgrywkowy):

Wojciech Wójcik (Indy Eleven) – Indy Eleven przegrał u siebie z Ottawa Fury 1:4. Wójcik wszedł na boisko w 63. minucie spotkania.

Węgry:
Bank Liga:

Michał Nalepa (Ferencvaros) – Ferencvaros wygrał na wyjeździe z Videotonem 3:1. Michał Nalepa rozegrał całe spotkanie w drużynie przyjezdnych.