Jak radzili sobie Polacy w europejskich pucharach? (RAPORT, WIDEO)

Marcin Trzyna
Jak zaprezentowali się w europejskich pucharach polscy piłkarze, którzy na co dzień rywalizują w zagranicznych ligach? Zapraszamy do zapoznania się z naszym raportem!

Liga Mistrzów:
Wtorek:

Wojciech Szczęsny (Arsenal) - Arsenal Londyn przegrał w wyjazdowym meczu z Borussią Dortmund 0:2. Wojciech Szczęsny rozegrał całe spotkanie w bramce "Kanonierów". Polskiego bramkarza pokonali Ciro Immobile oraz Pierre-Emerick Aubameyang.

Sebastian Boenisch (Bayer) - Bayer Leverkusen przegrał w wyjazdowym meczu z AS Monaco 0:1. Bramkę dla gospodarzy zdobył Moutinho. Sebastian Boenisch rozegrał pełne 90 minut, a w 65. minucie został ukarany żółtą kartką.

Paweł Cibicki (Malmoe) - Szwedzkie Malmoe przegrało na wyjeździe z Juventusem Turyn 0:2. Obie bramki dla "Starej Damy" zdobył Carlos Tevez. Paweł Cibicki całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych Malmoe.

Środa:

Arkadiusz Milik (Ajax) - Ajax Amsterdam zremisował na własnym boisku z Paris Saint-Germain 1:1. Arkadiusz Milik wszedł na boisko w 82. minucie zastępując na placu gry strzelca bramki, Lasse Schone.

Łukasz Skorupski (AS Roma) - Łukasz Skorupski wciąż musi godzić się z rolą rezerwowego bramkarza AS Romy. Włoski klub wygrał 5:1 z CSKA Moskwa, a były golkiper Górnika Zabrze całe spotkanie spędził na ławce.

Robert Lewandowski (Bayern) - Bayern Monachium wygrał z Manchesterem City 1:0. Lewandowski rozegrał całe spotkanie, lecz nie wpisał się na listę strzelców w tym meczu. W 36. minucie Polak wypracował sobie świetną sytuację, jednak po minięciu Joe Harta, trafił jedynie w boczną siatkę bramki Manchesteru.

Liga Europy:
Czwartek:

Grzegorz Krychowiak (Sevilla) - Polak rozegrał 60 minut w meczu Sevilli z Feyenoordem Rotterdam, w którym wpisał się na listę strzelców już w 8. minucie. Po godzinie gry reprezentanta Polski na boisku zastąpił Denis Suarez.

Łukasz Szukała (Steaua) - Steaua Bukareszt pokonała aż 6:0 duński Aalborg. Duńczycy od 57. minuty grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Larsena. Łukasz Szukała zaliczył solidny występ na środku obrony Mistrza Rumunii.

Paweł Kieszek (Estoril) - Cały mecz Pawła Kieszka w bramce Estorilu Praia w pojedynku z PSV Eindhoven. Holendrzy wygrali 1:0 po golu Luuka de Jonga z rzutu karnego.

Łukasz Załuska (Celtic) - Celtic Glasgow zremisował na wyjeździe z Red Bull Salzburg 2:2. Załuska całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych Mistrza Szkocji, ponieważ podstawowym bramkarzem Celticu jest obecnie Craig Gordon.

Mateusz Klich (Wolfsburg) - Wolfsburg przegrał na wyjeździe z Evertonem 1:4. Reprezentant Polski całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych "Wilków".

Artur Jędrzejczyk (Krasnodar) - FK Krasnodar zremisował w wyjazdowym meczu z Lille 1:1. Były zawodnik Legii Warszawa rozegrał całe spotkanie w barwach rosyjskiej drużyny, a w 84. minucie został ukarany żółtą kartką.

Łukasz Teodorczyk (Dynamo) - Dynamo Kijów wygrało na wyjeździe z Rio Ave 3:0. Były napastnik Lecha Poznań całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych ukraińskiej drużyny.