Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? 01-03.02.2019 [RAPORT, WIDEO]

Marcin Trzyna
Gol Krzysztofa Piątka w meczu AS Roma – AC Milan (1:1). Polak spędził na boisku 87 minut. EASTNEWS
Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze, grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani są pod uwagę jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu występującego na poziomie pierwszej i drugiej ligi.

Anglia:

Premier League:

Artur Boruc (Bournemouth) – Bournemouth, z Arturem Borucem w bramce, przegrało wyjazdowe spotkanie z Cardiff 0:2.

Jan Bednarek (Southampton) – 90 minut w meczu Burnley – Southampton (1:1). Obrońca zanotował asystę przy bramce Nathana Redmonda w 55. minucie.

Championship:

Mateusz Klich (Leeds United) – 90 minut w meczu Leeds – Norwich (1:3).

Kamil Grosicki (Hull City) – Gol Kamila Grosickiego w meczu Hull City – Stoke (2:0). Reprezentant Polski rozegrał 84 minuty.

Bartosz Białkowski (Ipswich) – Ipswich Town, z Bartoszem Białkowskim w bramce, przegrało u siebie z Sheffield Wednesday 0:1.

Paweł Wszołek (QPR) – 45 minut w meczu Wigan – QPR (2:1).

Australia/Nowa Zelandia:

A League:

Filip Kurto (Wellington Phoenix) – 90 minut w bramce Wellington w wyjazdowym meczu z Perth Glory. Drużyna polskiego bramkarza przegrała 0:3.

Michał Kopczyński (Wellington Phoenix) – Michał Kopczyński rozegrał 70 minut.

Belgia:

Jupiler League:

Jakub Piotrowski (KRC Genk) – Genk wygrało na wyjeździe z Waasland-Beveren 2:1. Piotrowski cały mecz spędził na ławce.

Proximus League:

Bartosz Kapustka (OH Leuven) – 90 minut w meczu z KSV Roeselare (0:1).

Chorwacja:

1. Liga:

Krystian Nowak (Slaven Belupo) – 90 minut w meczu Istra 1961 – Slaven Belupo (1:1).

Łukasz Zwoliński (HNK Gorica) – Gol z rzutu karnego Łukasza Zwolińskiego w meczu Rijeka – HNK Gorica (1:3). Polski napastnik zszedł z boiska w 86. minucie.

Cypr:

Pierwsza Dywizja:

Patryk Procek (AEL Limassol) – Czyste konto Patryka Procka w meczu AEL Limassol – AEK Larnaca (0:0).

2. Liga:

Mateusz Taudul (Omonia Aradippou) – Mateusz Taudul obronił rzut karny w meczu Digenis Voroklinis – Omonia Aradippou (0:2).

Francja:

Ligue 1:

Kamil Glik (AS Monaco) – Przełamanie Monaco. Zespół, w którym pełne 90 minut rozegrał Kamil Glik, wygrał na własnym obiekcie z Tuluzą 2:1.

Grecja:

Super League:

Dawid Kort (Atromitos) – Mecz AEL Larissa – Atromitos (0:1) spędził na ławce.

Karol Świderski (PAOK) – Mecz AEK – PAOK (1:1) spędził na ławce.

Hiszpania:

Segunda Division:

Paweł Kieszek (Malaga) – Remisem 1:1 zakończył się mecz Malaga – Almeria. Paweł Kieszek cały mecz spędził na ławce gospodarzy.

Holandia:

Eredivisie:

Filip Bednarek (Heerenveen) – Mecz Vitesse – Heerenveen (2:2) spędził na ławce.

Karol Niemczycki (Breda) – Karol Niemczycki mecz Graafschap – N.A.C. Breda (3:0) spędził na ławce gości.

Niemcy:

1. Bundesliga:

Łukasz Piszczek (Borussia) – 90 minut Łukasza Piszczka w meczu Eintracht Frankfurt – Borussia Dortmund (1:1).

Robert Lewandowski (Bayern) – Bayern Monachium przegrał na wyjeździe z Bayerem Leverkusen 1:3. Robert Lewandowski rozegrał pełne 90 minut w zespole gości.

Adam Bodzek (Fortuna Dusseldorf) – 90 minut w meczu Hoffenheim – Fortuna (1:1).

Rumunia:

1. Liga:

Sebastian Rudol (Sepsi OSK Sfantu Gheorghe) – Mecz Voluntari – Sepsi (4:2) spędził na ławce.

Turcja:

Super Lig:

Michał Pazdan (Ankaragucu) – Mecz Trabzonspor – Ankaragucu (1:0) spędził na ławce gości.

2. liga:

Jakub Kosecki (Adana) – 90 minut i żółta kartka Jakuba Koseckiego w meczu Adana – Gaziantep (3:2).

Adam Stachowiak (Denizlispor) – Liderujący na zapleczu tureckiej ekstraklasy Denizlispor zremisował na wyjeździe z Hataysporem 1:1. Adam Stachowiak rozegrał pełne 90 minut w bramce przyjezdnych.

Walia:

Arkadiusz Piskorski (Druids) – Bezbramkowy remis w meczu Druids – Llanelli. Arkadiusz Piskorski wszedł na boisko w 11. minucie.

Włochy:

Serie A:

Krzysztof Piątek (AC Milan) – Gol Krzysztofa Piątka w meczu AS Roma – AC Milan (1:1). Polak spędził na boisku 87 minut.

Arkadiusz Milik (Napoli) – Gol Arkadiusza Milika w meczu SSC Napoli – Sampdoria Genua (3:0). Polski napastnik został zmieniony w 90. minucie meczu.

Piotr Zieliński (Napoli) – Całe spotkanie w barwach Napoli rozegrał Piotr Zieliński.

Karol Linetty (Sampdoria) – 90 minut w zespole Sampdorii rozegrał Karol Linetty.

Bartosz Bereszyński (Sampdoria) – Całe spotkanie w barwach Sampdorii rozegrał również Bartosz Bereszyński.

Łukasz Skorupski (Bolonia) – Czyste konto Łukasza Skorupskiego w meczu Inter Mediolan – Bolonia (0:1).

Wojciech Szczęsny (Juventus) – Mecz Juventus – Parma (3:3) spędził na ławce „Starej Damy”.

Mariusz Stępiński (Chievo) – Gol Mariusza Stępińskiego w meczu Empoli – Chievo Werona (2:2).

Paweł Jaroszyński (Chievo) – 83 minuty i żółta kartka Pawła Jaroszyńskiego w starciu z Empoli.

Łukasz Teodorczyk (Udinese) – Mecz Udinese – Fiorentina (1:1) spędził na ławce.

Thiago Cionek (Spal) – 76 minut Thiago Cionka w meczu Spal – Torino (0:0). Reprezentant Polski w pierwszej części spotkania został ukarany żółtą kartką.

Serie B:

Michał Marcjanik (Carpi) – Michał Marcjanik mecz Carpi – Hellas (1:1) spędził na ławce gospodarzy.

Paweł Dawidowicz (Hellas) – Paweł Dawidowicz rozegrał 45 minut. W 20. minucie Polak został ukarany żółtą kartką.

Tomasz Kupisz (Livorno) – Livorno zremisowało na wyjeździe z Crotone 1:1. Tomasz Kupisz zameldował się na placu gry w 46. minucie.