Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO]

Marcin Trzyna
Stade Rennais Kamila Grosickiego na inaugurację Ligue 1 uległo Nice 0:1
Stade Rennais Kamila Grosickiego na inaugurację Ligue 1 uległo Nice 0:1 Claude Paris
Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze, grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani są pod uwagę jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu występującego na poziomie pierwszej i drugiej ligi.

Anglia:

Premier League:

Artur Boruc (Bournemouth) – Bournemouth przegrało na własnym obiekcie z Manchesterem United 1:3. Artur Boruc rozegrał pełne spotkanie w bramce gospodarzy.

Łukasz Fabiański (Swansea) – Swansea wygrało na wyjeździe z Burnley 1:0. Łukasz Fabiański zachował czyste konto.

Bartosz Kapustka (Leicester) – Nieudana inauguracja sezonu Premier League w wykonaniu Mistrzów Anglii. Leicester przegrało wyjazdowe spotkanie z Hull City 1:2. Bartosz Kapustka całe spotkanie spędził na ławce „Lisów”.

Championship:

Bartosz Białkowski (Ipswich) – Ipswich Town przegrało na wyjeździe z Brentford 0:2. Bartosz Białkowski rozegrał pełne 90 minut w bramce gości.

Tomasz Kuszczak (Birmingham) - Birmingham pokonało na wyjeździe Leeds 2:1. Tomasz Kuszczak rozegrał całe spotkanie w bramce Birmingham.

Damien Perquis (Nottingham) – Nottingham Forest przegrało wyjazdowe spotkanie z Brighton 0:3. Damien Perquis rozegrał pełne 90 minut w zespole gości.

Angola:

Girabola:

Jacek Magdziński (Benfica) – Benfica Luanda przegrała u siebie z Recreativo Libolo 2:3. Jacek Magdziński rozegrał 90 minut.

Austria:

2. liga:

Bartłomiej Żynel (Liefering) – Liefering pokonało u siebie FAC Wien 2:1. Bartłomiej Żynel wciąż jest bramkarzem rezerwowym w Liefering.

Azerbejdżan

1 liga:

Dawid Pietrzkiewicz (Qabala) – Qabala bezbramkowo zremisowała u siebie z Interem Baku. Dawid Pietrzkiewicz jest bramkarzem rezerwowym w Qabali.

Belgia:

Jupiler League:

Łukasz Teodorczyk (Anderlecht) – Bezbramkowym remisem zakończyło się spotkanie pomiędzy St. Truiden i Anderlechtem. Łukasz Teodorczyk wszedł na boisko w 66. minucie.

Dania:

Super League:

Kamil Wilczek (Brondby) – Gol Kamila Wilczka w meczu Brondby – Sonderjyske. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4:0, a 28-letni napastnik rozegrał 70 minut. To trzeci ligowy gol Wilczka w obecnym sezonie. Po 5 kolejkach Brondby plasuje się na pozycji wicelidera duńskiej ekstraklasy.

Francja:

Ligue 1:

Kamil Grosicki (Rennais) – Nieudana inauguracja sezonu w wykonaniu Stade de Rennais. Drużyna Kamila Grosickiego przegrała na wyjeździe z Niceą 0:1. Reprezentant Polski przebywał na placu gry od 24. minuty.

Maciej Rybus (Lyon) – Olympique pokonał na wyjeździe Nancy 3:0. Maciej Rybus całe spotkanie spędził na ławce Lyonu.

Kamil Glik (AS Monaco) – Monaco zremisowało na własnym obiekcie z Guingamp 2:2. Kamil Glik rozegrał pełne 90 minut w zespole gospodarzy.

Holandia:

Eredivisie:

Wojciech Golla (Nijmegen) – 90 minut Wojciecha Golli w meczu G.A. Eagles – NEC Nijmegen. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

Eereste Divisie:

Piotr Parzyszek (De Graafschap) – Graafschap przegrało na wyjeździe z Den Bosch 1:2. Piotr Parzyszek rozegrał pełne 90 minut.

Filip Bednarek (De Graafschap) – Całe spotkanie w bramce de Graafschap rozegrał Filip Bednarek.

Adrian Purzycki (Sittard) – Fortuna zremisowała na wyjeździe z Telstar 1:1. Adrian Purzycki całe spotkanie spędził na ławce gości.

Mikołaj Smyłek (Maastricht) – MVV przegrało na własnym obiekcie z VVV Venlo 1:2. 21-letni Smyłek jest bramkarzem rezerwowym w Maastricht.

Niemcy:

2. Bundesliga:

Artur Sobiech (Hannover) – Hannover pokonał na własnym obiekcie Greuther Furth 3:1. Artur Sobiech zszedł z boiska w 33. minucie z powodu kontuzji.

Kacper Przybyłko (Kaiserslautern) – Kaiserslautern zremisowało na wyjeździe z Wurzburger Kickers 1:1. Kacper Przybyłko wszedł na boisko w 80. minucie spotkania.

Mateusz Klich (Kaiserslautern) – Mateusz Klich całe spotkanie spędził na ławce „Czerwonych Diabłów”.

Tomasz Hołota (Arminia Bielefeld) – Arminia przegrała na wyjeździe z TSV 1860 Monachium 0:1. Tomasz Hołota rozegrał pełne 90 minut w ekipie gości.

Adam Bodzek (Fortuna) – Fortuna Dusseldorf wygrała u siebie ze Stuttgartem 1:0. Adam Bodzek rozegrał pełne 90 minut, a w pierwszej części spotkania został ukarany żółtą kartką.

Marcin Kamiński (Stuttgart) – Marcin Kamiński cały mecz z Fortuną obserwował z wysokości ławki rezerwowej Stuttgartu.

Waldemar Sobota (Sankt Pauli) – Sankt Pauli przegrało u siebie z Eintrachtem Brunszwik 0:2. Waldemar Sobota rozegrał 68 minut.

Jakub Kosecki (Sandhausen) – Sandhausen przegrało na wyjeździe z Erzgebirge Aue 0:2. Jakub Kosecki pojawił się na placu gry w 59. minucie spotkania.

Norwegia:

Tippeligaen:

Piotr Leciejewski (Brann) – Brann przegrało na wyjeździe z Valarengą Oslo 2:3. Piotr Leciejewski rozegrał pełne 90 minut w zespole gości. Brann po 20 kolejkach zajmuje 3. miejsce w ligowej tabeli. Liderem norweskiej ekstraklasy jest Rosenborg, a na drugim miejscu plasuje się Odd.

Łukasz Jarosiński (Stromsgodset) – Stromsgodset zremisowało u siebie z zespołem Start 1:1. Łukasz Jarosiński wciąż jest bramkarzem rezerwowym w ekipie Stromsgodset.

Rosja:

Premjer Liga:

Artur Jędrzejczyk (Krasnodar) – Pełne 90 minut Artura Jędrzejczyka w meczu Samara – FK Krasnodar. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Po 3 kolejkach Krasnodar ma na swoim koncie 7 punktów.

Szkocja:

Premiership:

Krystian Nowak (Heart) – Heart of Midlothian bezbramkowo zremisowało na wyjeździe z Aberdeen. 22-letni Krystian Nowak, który niedawno dołączył do drużyny z Edynburga, cały mecz spędził na ławce gości.

Tajlandia:

Thai Premier League:

Łukasz Gikiewicz (BEC-Tero) – Gol Łukasza Gikiewicza w meczu Pattaya – BEC-Tero Sasana. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

Walia:

Adrian Cieślewicz (The New Saints) – TNS wygrało u siebie z Aberystwyth 2:1. Gola na 2:0 dla gospodarzy zdobył 25-letni Adrian Cieślewicz, który rozegrał pełne 90 minut.

Antoni Sarnowski (Bangor) – Bangor wygrał u siebie z Druids 2:1. 18-letni Antoni Sarnowski jest rezerwowym bramkarzem Bangoru.

Węgry:

Bank Liga:

Michał Nalepa (Ferencvaros) – Ferencvaros przegrał u siebie z Vasas 1:2. Michał Nalepa rozegrał pełne spotkanie, a w doliczonym czasie gry otrzymał żółtą kartkę. Po 5 kolejkach Ferencvaros plasuje się na drugim miejscu w ligowej tabeli.

Wyspy Owcze:

1. liga:

Łukasz Cieślewicz (B36 Tórshavn) – B36 wygrało na wyjeździe z B68 Toftir 1:0, a Łukasz Cieślewicz zdobył zwycięską bramkę w 25. minucie spotkania. Doświadczony Polak rozegrał pełne 90 minut.

Michał Przybylski (B68 Toftir) – W zespole Toftir pełne 90 minut rozegrał 18-letni Michał Przybylski.