Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO]

Marcin Trzyna
Polacy za granicą. Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze, grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani są pod uwagę jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu występującego na poziomie pierwszej i drugiej ligi.

Anglia:

Premier League:

Artur Boruc (Bournemouth) – Czyste konto Artura Boruc w meczu Bournemouth – West Brom (1:0).

Łukasz Fabiański (Swansea) – Swansea zremisowała u siebie z Chelsea 2:2. Łukasz Fabiański rozegrał pełne 90 minut w bramce „Łabędzi”.

Championship:

Bartosz Białkowski (Ipswich) – Ipswich Town przegrało na wyjeździe z Reading 1:2. Bartosz Białkowski rozegrał pełne 90 minut w bramce Ipswich.

Tomasz Kuszczak (Birmingham) - Czyste konto Tomasza Kuszczaka w meczu Fulham – Birmingham (0:1).

Ariel Borysiuk (QPR) – QPR zremisowało na własnym stadionie z Blackburn 1:1. Ariel Borysiuk cały mecz spędził na ławce Queens Park Rangers.

Damien Perquis (Nottingham) – Remis 2:2 w meczu Aston Villa – Notthingham Forest. Damien Perquis rozegrał całe spotkanie w zespole gości. Były reprezentant Polski w doliczonym czasie gry otrzymał żółtą kartkę.

Angola:

Girabola:

Jacek Magdziński (Benfica) – Benfica Luanda bezbramkowo zremisowała z Porcelaną.

Austria:

2. liga:

Bartłomiej Żynel (Liefering) – Liefering zremisowało na wyjeździe z Wattens 1:1. Bartłomiej Żynel wciąż jest bramkarzem rezerwowym w Liefering.

Azerbejdżan

1 liga:

Dawid Pietrzkiewicz (Qabala) – Qabala pokonała Neftczi Baku aż 8:0. Dawid Pietrzkiewicz wciąż jest bramkarzem rezerwowym Qabali.

Belgia:

Jupiler League:

Łukasz Teodorczyk (Anderlecht) – Gol i asysta Łukasza Teodorczyka w meczu Anderlecht – Charleroi (3:2). „Teo” zszedł z boiska w 72. minucie spotkania.

Cypr:

Pierwsza Dywizja:

Arkadiusz Piech (Apollon) – Apollon wygrał na wyjeździe z Zakakiou 4:0. Arkadiusz Piech pojawił się na placu gry w 60. minucie spotkania.

Mateusz Taudul (Zakakíou) – Mateusz Taudul rozegrał pełne 90 minut w bramce Zakakiou w meczu przeciwko Apollonowi.

Tomasz Wełna (Aris Limassol) – Aris przegrał u siebie z Anorthosisem 1:2. Tomasz Wełna cały mecz spędził na ławce gospodarzy.

Dania:

Super League:

Kamil Wilczek (Brondby) – Zwycięski gol Kamila Wilczka w meczu Aalborg – Brondby IF (0:1). Reprezentant Polski zszedł z boiska w 90. minucie meczu. Po 8 kolejkach Brondby jest liderem duńskiej ekstraklasy z dorobkiem 18 punktów.

Patryk Wolański (Horsens) – Horsens wygrało na wyjeździe z Viborg 4:2. 25-letni Patryk Wolański jest bramkarzem rezerwowym w swoim nowym klubie.

Francja:

Ligue 1:

Grzegorz Krychowiak (PSG) – Ligowy debiut Grzegorza Krychowiaka w Paris Saint Germain. Mistrzowie Francji zremisowali u siebie z St. Etienne 1:1, a reprezentant Polski przebywał na boisku przez całą drugą część spotkania.

Kamil Glik (AS Monaco) – Gol Kamila Glika w meczu Lille – AS Monaco (1:4). 28-letni obrońca wpisał się na listę strzelców w 71. minucie spotkania.

Igor Lewczuk (Bordeaux) – Bordeaux wygrało na wyjeździe z Lyonem 3:1. Igor Lewczuk całe spotkanie spędził na ławce Girondins.

Mariusz Stępiński (Nantes) – Debiut Mariusza Stępińskiego w Nantes. Drużyna Polaka przegrała z FC Metz 0:3. Stępiński rozegrał 63 minuty.

Hiszpania:

Primera Division:

Przemysław Tytoń (Deportivo) – Deportivo La Coruna przegrało na własnym obiekcie z Athletikiem Bilbao 0:1. Przemysław Tytoń całe spotkanie spędził na ławce rezerwowej gospodarzy.

Segunda Division:

Paweł Kieszek (Cordoba) – Cordoba przegrała na wyjeździe z Huescą 0:3. Paweł Kieszek rozegrał całe spotkanie w bramce przyjezdnych.

Cezary Wilk (Real Saragossa) – Real Saragossa przegrał na wyjeździe z Levante 2:4. Cezary Wilk rozegrał 90 minut.

Holandia:

Eredivisie:

Mateusz Klich (Twente) – Debiut Mateusza Klicha w Twente Enschede. Polak rozegrał pełne 90 minut w przegranym meczu z Heerenveen 1:3.

Wojciech Golla (Nijmegen) – NEC Nijmegen przegrało u siebie z PSV Eindhoven 0:4. Wojciech Golla rozegrał całe spotkanie w barwach NEC.

Filip Kurto (Excelsior) – Excelsior Rotterdam wygrał na własnym obiekcie z Heraclesem 3:1. Filip Kurto jest bramkarzem rezerwowym Excelsioru.

Eereste Divisie:

Piotr Parzyszek (De Graafschap) – Gol Piotra Parzyszka w meczu Telstar – De Graafschap (2:1). To szóste trafienie 22-letniego napastnika w obecnym sezonie 2. ligi holenderskiej.

Filip Bednarek (De Graafschap) – Pełne 90 minut w bramce Graafschap rozegrał 23-letni Filip Bednarek.

Mikołaj Smyłek (Maastricht) – Wyjazdowy remis Maastricht z Eindhoven 1:1. 21-letni Smyłek jest bramkarzem rezerwowym w MVV.

Islandia:

1. Liga:

Tomasz Łuba (Olafsvik) – Olafsvik przegrało wyjazdowe spotkanie z Fylkir 1:2. Tomasz Łuba całe spotkanie spędził na ławce gości. Po 18 kolejkach Olafsvik zajmuje 9. miejsce w tabeli.

2. Liga:

Maciej Majewski (Grindavik) – W 20. kolejce Grindavik przegrał na wyjeździe z Thor Akureyri 3:4. 27-latek wciąż jest bramkarzem rezerwowym Grindaviku.

Japonia:

J-League:

Krzysztof Kamiński (Jubilo Iwata) – Jubilo przegrało u siebie z Kobe 3:4. Krzysztof Kamiński rozegrał całe spotkanie w bramce gospodarzy.

Kazachstan:

1. liga:

Przemysław Trytko (Atyrau) – Atyrau przegrało wyjazdowe spotkanie z Szochtiorem Karaganda 0:3. Przemysław Trytko spotkanie rozpoczął na ławce gości.

Niemcy:

1. Bundesliga:

Robert Lewandowski (Bayern) – Gol i asysta Roberta Lewandowskiego w meczu Schalke – Bayern (0:2). Lewandowski rozegrał pełne 90 minut w zespole gości.

Łukasz Piszczek (Borussia) – Borussia Dortmund przegrała na wyjeździe z RB Lipsk 0:1. Łukasz Piszczek rozegrał pełne 90 minut w zespole BVB.

Jakub Błaszczykowski (Wolfsburg) – Bezbramkowy remis w meczu Wolfsburg – Kolonia. Jakub Błaszczykowski rozegrał pełne 90 minut, w drugiej części spotkania został ukarany żółtą kartką.

Paweł Olkowski (Koeln) – Paweł Olkowski cały mecz z „Wilkami” spędził na ławce Kolonii.

Rafał Gikiewicz (Freiburg) – Freiburg wygrał na własnym stadionie z Borussią Moenchengladbach 3:1. Rafał Gikiewicz cały mecz spędził na ławce rezerwowej beniaminka.

Eugen Polanski (Hoffenheim) – Hoffenheim zremisowało na wyjeździe z FSV Mainz 4:4. Eugen Polanski zszedł z boiska w 64. minucie spotkania.

2. Bundesliga:

Artur Sobiech (Hannover) – Hannover przegrał na własnym obiekcie z Dynamem Drezno 0:2. Artur Sobiech pojawił się na placu gry w 55. minucie meczu. Hannover zajmuje 3. miejsce w ligowej tabeli.

Adam Bodzek (Fortuna) – Fortuna Dusseldorf zremisowała u siebie z Greuther Furth 1:1. Adam Bodzek rozegrał pełne 90 minut w zespole gospodarzy.

Paweł Dawidowicz (Bochum) – Bochum przegrało na wyjeździe z Wurzbuger Kickers 0:2. W 83. minucie na placu gry pojawił się Paweł Dawidowicz, dla którego był to debiut w 2. Bundeslidze.

Jakub Kosecki (Sandhausen) – 64 minuty i żółta kartka Jakuba Koseckiego w meczu Sandhausen – Kaiserslautern (2:0).

Daniel Łukasik (Sandhausen) – Daniel Łukasik cały mecz z „Czerwonymi Diabłami” spędził na ławce Sandhausen.

Marcin Kamiński (Stuttgart) – Stuttgart przegrał u siebie z Heidenheim 1:2. Marcin Kamiński całe spotkanie spędził na ławce VfB.

Waldemar Sobota (Sankt Pauli) – Sankt Pauli pokonało na własnym stadionie Arminię Bielefeld 2:1. Waldemar Sobota rozegrał całe spotkanie. Polak asystował przy pierwszym golu dla swojej drużyny.

Tomasz Hołota (Arminia) – Tomasz Hołota rozegrał 71 minut w meczu z Sankt Pauli. Były zawodnik Śląska Wrocław w drugiej części spotkania został ukarany żółtą kartkę.

Michał Mak (Arminia) – Michał Mak całe spotkanie z Sankt Pauli spędził na ławce Arminii Bielefeld.

Norwegia:

Tippeligaen:

Piotr Leciejewski (Brann) – Czyste konto Piotra Leciejewskiego w meczu Brann – Viking. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Łukasz Jarosiński (Stromsgodset) – Stromsegodset zremisowało na wyjeździe z Valarengą Oslo 1:1. Łukasz Jarosiński cały mecz spędził na ławce przyjezdnych.

Rosja:

Premjer Liga:

Janusz Gol (Amkar Perm) –Amkar Perm wygrał u siebie z Tomskiem 1:0. Janusz Gol rozegrał 90 minut w zespole gospodarzy.

Artur Jędrzejczyk (Krasnodar) – Krasnodar zremisował na wyjeździe z Ufą 0:0. Artur Jędrzejczyk cały mecz spędził na ławce FK.

Turcja:

2. liga:

Adam Stachowiak (Gaziantep) – Obroniony rzut karny przez Adama Stachowiaka w meczu Gaziantep Belediyespor - Adana Demirspor (1:1).

Węgry:

Bank Liga:

Michał Nalepa (Ferencvaros) – Ferencvaros przegrał wyjazdowe spotkanie z MTK Budapeszt 1:2. Michał Nalepa rozegrał pełne 90 minut.

Włochy:

Serie A:

Arkadiusz Milik (Napoli) – 67 minut w wykonaniu Arkadiusza Milika w meczu Palermo – Napoli (0:3).

Piotr Zieliński (Napoli) – Asysta przy golu Callejona i rozegrane 73 minuty w meczu przeciwko Palermo.

Thiago Cionek (Palermo) – Thiago Cionek całe spotkanie z Napoli spędził na ławce gospodarzy.

Wojciech Szczęsny (AS Roma) – AS Roma pokonała u siebie Sampdorię 3:2. Wojciech Szczęsny rozegrał całe spotkanie w bramce gospodarzy.

Karol Linetty (Sampdoria) – 90 minut rozegrał Karol Linetty w spotkaniu przeciwko Romie.

Bartosz Salamon (Cagliari) – Calgiari przegrało na wyjeździe z Bologną 1:2. Bartosz Salamon rozegrał pełne 90 minut w zespole gości.

Serie B:

Tomasz Kupisz (Novara) – Novara wygrała na własnym stadionie z Salernitaną 1:0. Tomasz Kupisz wszedł na plac gry w 69. minucie spotkania.

Błażej Augustyn (Ascoli) – Ascoli zremisowało przed własną publicznością z zespołem Spal 1:1. Błażej Augustyn, który rozegrał pełne 90 minut, w drugiej części spotkania został ukarany żółtą kartką.