Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO]

Marcin Trzyna
Robert Lewandowski został mistrzem Niemiec
Robert Lewandowski został mistrzem Niemiec East News
Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze, grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani są pod uwagę jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu występującego na poziomie pierwszej i drugiej ligi.

Zestawienie przygotował Marcin Trzyna. Obserwuj autora na Twitterze!

Anglia:

Premier League:

Kamil Grosicki (Hull City) – Hull przegrało u siebie z Tottenhamem aż 1:7. Kamil Grosicki przebywał na placu gry przez pierwsze 45 minut.

Bartosz Kapustka (Leicester) – Leicester City zremisowało u siebie z Bournemouth 1:1. Bartosz Kapustka całe spotkanie spędził na ławce „Lisów”.

Marcin Wasilewski (Leicester) – Cały mecz na ławce Leicester przesiedział również Marcin Wasilewski, który odchodzi z zespołu mistrzów Anglii z sezonu 2015/16.

Austria:

2. liga:

Bartłomiej Żynel (Liefering) – Debiut Bartłomieja Żynela w Liefering. Drużyna polskiego bramkarza przegrała u siebie z Wattens 2:3.

Belgia:

Jupiler League:

Łukasz Teodorczyk (Anderlecht) – Anderlecht wygrał u siebie z Oostende 3:2. Łukasz Teodorczyk rozegrał pełne 90 minut w barwach mistrzów Belgii. „Teo” zakończył sezon z 22 trafieniami na koncie, dzięki czemu sięgnął po koronę króla strzelców belgijskiej ekstraklasy.

Cypr:

Pierwsza Dywizja:

Arkadiusz Piech (Apollon) – Gol Arkadiusza Piecha w meczu APOEL Nikozja – Apollon. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2. Piech przebywał na boisku przez 85 minut.

Tomasz Wełna (Aris Limassol) – Aris przegrał z Karmiotissą 1:5. Tomasz Wełna rozegrał pełne 90 minut. Polak w pierwszej połowie został ukarany żółtą kartką.

Patryk Procek (Achnas) – Achnas wygrał na wyjeździe z Ermisem 4:3. Patryk Procek cały mecz spędził na ławce gości.

Francja:

Ligue 1:

Kamil Glik (AS Monaco) – Świeżo upieczeni mistrzowie Francji wygrali na wyjeździe z Stade de Rennais 3:2. Kamil Glik cały mecz spędził na ławce Monaco.

Igor Lewczuk (Bordeaux) – Bordeaux zremisowało na wyjeździe z Lorient 1:1. Igor Lewczuk rozegrał pełne 90 minut w zespole gości. Bordeaux zakończyło ligowy sezon na 6. miejscu w tabeli.

Hiszpania:

Primera Division:

Przemysław Tytoń (Deportivo) – Deportivo La Coruna wygrało na własnym obiekcie z Las Palmas 3:0. Przemysław Tytoń całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy. Deportivo zakończyło ligowy sezon na 16. pozycji w tabeli La Liga.

Segunda Division:

Paweł Kieszek (Cordoba) – Cordoba zremisowała na wyjeździe z Cadiz 1:1. Paweł Kieszek rozegrał pełne 90 minut w bramce przyjezdnych.

Holandia:

Eredivisie – baraże:

Wojciech Golla (Nijmegen) – NEC Nijmegen wygrało na własnym obiekcie z Emmen 1:0. Wojciech Golla rozegrał pełne 90 minut w zespole gospodarzy. Rywalem Nijmegen w kolejnej fazie będzie N.A.C. Breda.

Mikołaj Smyłek (Maastricht) – MVV Maastricht wygrało na wyjeździe z Cambuur 2:1. Mikołaj Smyłek cały mecz spędził na ławce. Drugoligowiec w następnej fazie baraży zmierzy się z Rodą.

Islandia:

1. Liga:

Tomasz Łuba (Olafsvik) – 90 minut Tomasza Łuby w meczu Olafsvik – Vestmannaeyjar (0:3).

2. Liga:

Robert Winogrodzki (Leiknir F.) – Leiknir F. przegrał u siebie z Kopavogurem 1:3. Robert Winogrodzki rozegrał całe spotkanie w bramce gospodarzy.

Japonia:

J-League:

Krzysztof Kamiński (Jubilo Iwata) – Jubilo Iwata przegrało u siebie z Kashiwą 0:2. 90 minut w bramce Jubilo rozegrał Krzysztof Kamiński.

Niemcy:

1. Bundesliga:

Robert Lewandowski (Bayern) – Bayern Monachium wygrał na własnym obiekcie z Freiburgiem 4:1. Robert Lewandowski rozegrał całe spotkanie. Polak w doliczonym czasie gry zanotował asystę przy golu Kimmicha. Lewandowski, z 30 golami na koncie, zakończył ligowy sezon na drugim miejscu w klasyfikacji strzelców niemieckiej ekstraklasy. Polskiego napastnika wyprzedził jedynie Pierre-Emerick Aubameyang, który dla Borussii Dortmund zdobył 31 bramek.

Rafał Gikiewicz (Freiburg) – Całe spotkanie na ławce Freiburga spędził Rafał Gikiewicz, który nie zanotował debiutu w Bundeslidze.

Jakub Błaszczykowski (Wolfsburg) – Wolfsburg przegrał na wyjeździe z Hamburgiem 1:2. Jakub Błaszczykowski przebywał na placu gry przez pierwsze 45 minut. „Wilki” o pozostanie w Bundeslidze będą rywalizować w barażach z Eintrachtem Brunszwik.

Eugen Polanski (Hoffenheim) – Bezbramkowym remisem zakończył się mecz Hoffenheim – Augsburg. Eugen Polanski całe spotkanie spędził na ławce Hoffenheim, które ligowy sezon zakończyło na 4. miejscu w ligowej tabeli.

2. Bundesliga:

Marcin Kamiński (Stuttgart) – Zwycięstwo 4:1 nad Wurzburger Kickers i awans do Bundesligi po rocznej przerwie. Marcin Kamiński rozegrał pełne 90 minut w zespole gospodarzy.

Artur Sobiech (Hannover) – Hannover zremisował na wyjeździe z Sandhausen 1:1. Artur Sobiech wszedł na boisko w 77. minucie meczu. To był ostatni występ Sobiecha w barwach H96. Drużyna z Dolnej Saksonii wywalczyła awans do Bundesligi.

Jakub Kosecki (Sandhausen) – Jakub Kosecki rozegrał 79 minut w barwach Sandhausen.

Daniel Łukasik (Sandhausen) – Całe spotkanie w zespole Sandhausen rozegrał Daniel Łukasik, który w drugiej części spotkania został ukarany żółtą kartką.

Adam Bodzek (Fortuna) – Fortuna Dusseldorf pokonała na własnym obiekcie Erzgebirge Aue 1:0. Adam Bodzek rozegrał pełne 90 minut. Pod koniec spotkania Polak obejrzał żółty kartonik.

Oskar Zawada (Karlsruher) – Karlsruher przegrało na wyjeździe z Eintrachtem Brunszwik 1:2. Oskar Zawada przebywał na placu gry przez całe spotkanie.

Norwegia:

Tippeligaen:

Radosław Janukiewicz (Stromsgodset) – Stromsgodset zremisowało na wyjeździe z Tromso 1:1. Radosław Janukiewicz całe spotkanie spędził na ławce gości.

Piotr Leciejewski (Brann) – Brann wygrało na wyjeździe z Sogndalem 3:2. Piotr Leciejewski rozegrał pełne 90 minut w bramce gości. Polak w 89. minucie został ukarany żółtą kartką za grę na czas.

Portugalia:

Segunda Liga:

Łukasz Skowron (Olhanense) – Olhanense, z Łukaszem Skowronem w bramce, wygrało u siebie z Penafiel 3:1.

Rosja:

Premjer Liga:

Janusz Gol (Amkar Perm) – 90 minut Janusza Gola w meczu Amkar Perm – Rubin Kazań (1:2).

Słowacja:

2. liga:

Szymon Gruca (FK Poprad) – Poprad wygrał na własnym stadionie z FK Haniska 11:0. Szymon Gruca rozpoczął spotkanie na ławce Popradu.

Szkocja:

Premiership:

Krystian Nowak (Hearts) – 90 minut Krystiana Nowaka w meczu Celtic Glasgow – Hearts (2:0).

Turcja:

Super Lig:

Łukasz Szukała (Osmanlispor) – Osmanlispor przegrał wyjazdowe spotkanie z Galatasaray Stambuł 0:2. Łukasz Szukała cały mecz spędził na ławce gości.

2. liga:

Adam Stachowiak (Gaziantep Belediyespor) – Gaziantep wygrał u siebie z Giresunsporem 2:1 i zapewnił sobie utrzymanie w drugiej lidze tureckiej. Pełne 90 minut w bramce gospodarzy rozegrał Adam Stachowiak.

Węgry:

Bank Liga:

Michał Nalepa (Ferencvaros) – Ferencvaros przegrał na wyjeździe z Videotonem 1:4. Michał Nalepa rozegrał pełne 90 minut w drużynie przyjezdnych. Drużyna Polaka zajmuje obecnie 4. miejsce w tabeli węgierskiej ekstraklasy.

Włochy:

Serie A:

Piotr Zieliński (Napoli) – Napoli wygrało na własnym obiekcie z Fiorentiną 4:1. Piotr Zieliński rozegrał pełne 90 minut w zespole gospodarzy.

Arkadiusz Milik (Napoli) – Cały mecz na ławce Napoli spędził Arkadiusz Milik. Napoli zajmuje 3. miejsce w tabeli.

Bartłomiej Drągowski (Fiorentina) – Cały mecz na ławce Fiorentiny przesiedział Bartłomiej Drągowski.

Wojciech Szczęsny (AS Roma) – AS Roma wygrała na wyjeździe z Chievo 5:3. Wojciech Szczęsny rozegrał pełne 90 minut w bramce Romy, która zajmuje pozycję wicelidera włoskiej ekstraklasy.

Bartosz Salamon (Cagliari) – Cagliari przegrało na wyjeździe z Sassuolo 2:6. Bartosz Salamon cały mecz spędził na ławce przyjezdnych.

Łukasz Skorupski (Empoli) – Empoli, z Łukaszem Skorupskim w bramce, przegrało u siebie z Atalantą Bergamo 0:1.

Bartosz Bereszyński (Sampdoria) – Sampdoria zremisowała na wyjeździe z Udinese 1:1. Bartosz Bereszyński cały mecz spędził na ławce gości.

Karol Linetty (Sampdoria) – Karol Linetty spotkanie z Udinese rozpoczął na ławce, a na boisko wszedł w 77. minucie.

Wyspy Owcze:

1. liga:

Michał Przybylski (Skala) – Dwa gole 19-letniego Michała Przybylskiego w meczu Skala - EB/Streymur (3:2).