Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO]

Marcin TrzynaZaktualizowano
Jakub Błaszczykowski zdobył bramkę w Bundeslidze po raz pierwszy od sezonu 2013/2014 Imago Sport and News/EAst News
Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze, grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani są pod uwagę jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu występującego na poziomie pierwszej i drugiej ligi.

Anglia:

Premier League:

Artur Boruc (Bournemouth) – Bournemouth przegrało na wyjeździe z Tottenhamem 0:1. Artur Boruc całe spotkanie spędził na ławce gości.

Łukasz Fabiański (Swansea) – Czyste konto Łukasza Fabiańskiego w meczu Swansea – Huddersfield. „Łabędzie” wygrały 2:0.

Championship:

Kamil Grosicki (Hull City) – 72 minut rozegrał Kamil Grosicki w meczu Norwich – Hull. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Tomasz Kuszczak (Birmingham) – Czyste konto Tomasza Kuszczaka w meczu Birmingham – Cardiff (1:0).

Paweł Wszołek (QPR) – Remisem 1:1 zakończył się mecz Sunderland – QPR. Paweł Wszołek rozegrał 76 minut w zespole gości.

Mateusz Klich (Leeds) – Leeds przegrało u siebie z Reading 0:1. Mateusz Klich całe spotkanie spędził na ławce.

Bartosz Białkowski (Ipswich) – Ipswich Town, z Bartoszem Białkowskim w bramce, przegrało na wyjeździe z Sheffield United 0:1.

Australia:

A League:

Marcin Budziński (Melbourne City) – Gol Marcina Budzińskiego w derbach Melbourne. Polak wszedł na boisko w 43. minucie i jeszcze przed przerwą zdobył gola dla swojej drużyny. Ostatecznie Melbourne City wygrało na wyjeździe z Melbourne Victory 2:1.

Adrian Mierzejewski (Sydney FC) – 54 minuty Adriana Mierzejewskiego w meczu Sydney FC – Wellington Phoenix (3:2).

Austria:

Erste Liga:

Bartłomiej Żynel (Liefering) – Liefering wygrało u siebie z zespołem Hartberg 3:1. Bartłomiej Żynel całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy.

Belgia:

Jupiler League:

Łukasz Teodorczyk (Anderlecht) – Gol Łukasza Teodorczyka w meczu KV Mechelen – Anderlecht (3:4). Polski napastnik wpisał się na listę strzelców w 43. minucie.

Bułgaria:

Parva Liga:

Jacek Góralski (Łudogorec) – Łudogorec wygrał na wyjeździe z Czerno More 1:0. Jacek Góralski wszedł na plac gry w 76. minucie.

Czechy:

2. Liga:

Łukasz Pielorz (Frydek Mistek) – 90 minut Łukasza Pielorza w meczu Frydek Mistek – Hradec Kralove. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Dania:

Super League:

Kamil Wilczek (Brondby) – Gol Kamila Wilczka w meczu Brondby IF – Silkeborg (4:1). Polak rozegrał całe spotkanie.

Francja:

Ligue 1:

Kamil Glik (AS Monaco) – 90 minut Kamila Glika w meczu Olympique Lyon – AS Monaco (3:2).

Igor Lewczuk (Bordeaux) – Bordeaux zremisowało u siebie z Nantes 1:1. Igor Lewczuk rozegrał pełne 90 minut. Polak pod koniec spotkania otrzymał żółtą kartkę.

Ligue 2:

Damien Perquis (Gazelec Ajaccio) – Pełne 90 minut Damiena Perquisa w meczu GFC Ajaccio – Nancy (2:1).

Ludovic Obraniak (Auxerre) – Ludovic Obraniak rozegrał 88 minut w meczu Brest – Auxerre. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Były reprezentant Polski w pierwszej połowie został ukarany żółtą kartką.

Grecja:

Bartłomiej Babiarz (Apollon Smyrnis) – Apollon bezbramkowo zremisował u siebie z Kerkyrą. Bartłomiej Babiarz całe spotkanie przesiedział na ławce gospodarzy.

Piotr Grzelczak (Platania) – Gol Piotra Grzelczaka w meczu Giannina – Platania (3:1). Napastnik wpisał się na listę strzelców w 7. minucie spotkania.

Hiszpania:

Segunda Division:

Paweł Kieszek (Cordoba) – Cordoba przegrała u siebie z Gimnastic 1:5. Paweł Kieszek rozegrał całe spotkanie w bramce gospodarzy. W 79. minucie Polak obronił rzut karny, jednak dobitka okazała się już skuteczna.

Holandia:

Eredivisie:

Piotr Parzyszek (PEC Zwolle) – PEC Zwolle bezbramkowo zremisowało na wyjeździe z Feyenoordem Rotterdam. Piotr Parzyszek całe spotkanie przesiedział na ławce przyjezdnych.

Filip Kurto (Roda) – Roda wygrała u siebie z N.A.C. Breda 1:0. Filip Kurto całe spotkanie spędził na ławce Rody.

Eereste Divisie:

Mikołaj Smyłek (Maastricht) – MVV Maastricht przegrało u siebie z Fortuną Sittard 1:2. Mikołaj Smyłek cały mecz spędził na ławce gospodarzy.

Filip Bednarek (De Graafschap) – 90 minut Filipa Bednarka w bramce De Graafschap w meczu z G.A. Eagles. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Irlandia:

Premier Division:

Łukasz Skowron (St. Patricks) – 90 minut w bramce St. Patricks w wyjazdowym meczu z Galway (1:1).

Japonia:

J-League:

Krzysztof Kamiński (Jubilo Iwata) – Czyste konto Krzysztofa Kamińskiego w meczu Shimizu – Jubilo Iwata (0:3). Po 29 kolejkach Jubilo zajmuje 6. miejsce w tabeli z dorobkiem 50 punktów.

Niemcy:

1. Bundesliga:

Robert Lewandowski (Bayern) – Gol Roberta Lewandowskiego w meczu Bayern Monachium – SC Freiburg (5:0). Lewandowski ma już na koncie 160 goli w Bundeslidze.

Rafał Gikiewicz (Freiburg) – Rafał Gikiewicz całe spotkanie spędził na ławce Freiburga

Jakub Błaszczykowski (Wolfsburg) – Gol Jakuba Błaszczykowskiego w meczu Bayer Leverkusen – Wolfsburg. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2, a reprezentant Polski przebywał na boisku przez 71 minut.

Eugen Polanski (Hoffenheim) – Remisem 2:2 zakończył się mecz Hoffenheim – Augsburg. Eugen Polanski cały mecz spędził na ławce gospodarzy.

Marcin Kamiński (Stuttgart) – 18 minut Marcina Kamińskiego w meczu VfB Stuttgart – Kolonia (2:1). Polak opuścił boisko z powodu kontuzji.

2. Bundesliga:

Waldemar Sobota (St. Pauli) – Remisem 1:1 zakończył się mecz pomiędzy St. Pauli i Kaiserslautern. Sobota rozegrał 64 minuty w zespole z Hamburga.

Norwegia:

Tippeligaen:

Piotr Leciejewski (Brann) – Brann, z Piotrem Leciejewskim w bramce, przegrało na wyjeździe z Molde 0:1.

Jakub Serafin (Haugesund) – Haugesund wygrało u siebie z Sandefjordem 2:0. Jakub Serafin rozegrał pełne 90 minut. Polak w pierwszej części spotkania został ukarany żółtą kartką.

Rosja:

Premjer Liga:

Maciej Rybus (Lokomotiw) – Pełne 90 minut Macieja Rybusa w meczu Ufa – Lokomotiw Moskwa (1:0).

Maciej Wilusz (FK Rostów) – FK Rostów przegrał u siebie z Rubinem Kazań 0:1. Maciej Wilusz rozegrał pełne 90 minut.

Rumunia:

1. Liga:

Piotr Polczak (Astra) – Piotr Polczak rozegrał pełne 90 minut w meczu Sepsi – Astra Giurgiu. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. Polak w 24. minucie został ukarany żółtą kartką.

Słowacja:

Fortuna Liga:

Jakub Więzik (Tatran Preszów) – Gol Jakuba Więzika w meczu Slovan Bratysława – Tatran Preszów (3:2). To pierwszy gol Więzika w słowackiej ekstraklasie.

Gerard Bieszczad (MFK Zemplin) – Zemplin Michalovce przegrał u siebie z Trnavą 0:3. Gerard Bieszczad całe spotkanie spędził na ławce MFK.

Dawid Szymonowicz (Zlate Moravce) – Remisem 1:1 zakończył się mecz Ruzomberok – Zlate Moravce. Dawid Szymonowicz rozegrał całe spotkanie. Pod koniec meczu Polak został ukarany żółtą kartką.

2. liga:

Szymon Gruca (Partizan) – Partizan Bardejov przegrał na wyjeździe z Lokomotivą Koszyce 0:2. Gruca przebywał na boisku przez 61 minut.

Mateusz Góra (Partizan) – Mateusz Góra w 61. minucie zastąpił na placu gry Szymona Grucę.

Szkocja:

Premiership:

Rafał Grzelak (Heart) – Heart of Midlothian wygrało na wyjeździe z Ross County 2:1. Rafał Grzelak wszedł na boisko w 67. minucie. Polak w 85. minucie został ukarany żółtą kartką.

Maciej Dąbrowski (Hibernian) – Hibernian przegrało na własnym obiekcie z Aberdeen 0:1. Maciej Dąbrowski całe spotkanie spędził na ławce.

Turcja:

2. liga:

Łukasz Szukała (Ankaragucu) – Stołeczni wygrali u siebie z Bolusporem 2:0. Łukasz Szukała cały mecz spędził na ławce Ankaragucu.

Adam Stachowiak (Gaziantep Belediyespor) – Gaziantep, z Adamem Stachowiakiem w bramce, zremisował u siebie z Giresunsporem 1:1.

Ukraina:

Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów) – Dynamo Kijów przegrało wyjazdowe spotkanie z Czornomorcem Odessa 1:2. Tomasz Kędziora całe spotkanie spędził na ławce gości.

Walia:

Adrian Cieślewicz (The New Saints) – TNS rozgromiło na własnym stadionie Prestatyn 6:1. Adrian Cieślewicz wszedł na boisko w 69. minucie.

Włochy:

Serie A:

Piotr Zieliński (Napoli) – SSC Napoli wygrało na wyjeździe z Romą 1:0. Piotr Zieliński spotkanie rozpoczął na ławce, a na boisko wszedł w 71. minucie, zmieniając Marka Hamsika.

Łukasz Skorupski (AS Roma) – Łukasz Skorupski całe spotkanie spędził na ławce Romy.

Bartosz Salamon (Spal) – Samobójcze trafienie Bartosza Salamona w meczu Bolonia – Spal (2:1). Salamon rozegrał pełne 90 minut.

Wojciech Szczęsny (Juventus) – Juventus przegrał na własnym obiekcie z Lazio 1:2. Wojciech Szczęsny całe spotkanie spędził na ławce „Starej Damy”.

Mariusz Stępiński (Chievo) – Bezbramkowym remisem zakończyło się spotkanie Sassuolo – Chievo. Mariusz Stępiński wszedł na murawę w 68. minucie.

Paweł Jaroszyński (Chievo) – Paweł Jaroszyński całe spotkanie spędził na ławce drużyny z Werony.

Bartłomiej Drągowski (Fiorentina) – Fiorentina pokonała u siebie Udinese Calcio 2:1. Bartłomiej Drągowski całe spotkanie przesiedział na ławce „Violi”.

Karol Linetty (Sampdoria) – Gol Karola Linettego w meczu Sampdoria Genua – Atalanta Bergamo (3:1). Reprezentant Polski pojawił się na placu gry w 46. minucie.

Bartosz Bereszyński (Sampdoria) – Bartosz Bereszyński rozegrał pełne 90 minut.

Dawid Kownacki (Sampdoria) – Dawid Kownacki wszedł na boisko w 87. minucie.

Serie B:

Radosław Murawski (Palermo) – Palermo bezbramkowo zremisowało na wyjeździe z Frosinone. Radosław Murawski rozegrał pełne 90 minut.

Thiago Cionek (Palermo) – Również całe spotkanie w barwach Palermo rozegrał Thiago Cionek.

Paweł Dawidowicz (Palermo) – Paweł Dawidowicz przebywał na boisku przez 56 minut.

Przemysław Szymiński (Palermo) – Przemysław Szymiński spotkanie z Frosinone rozpoczął na ławce. 23-latek wszedł na plac gry w 37. minucie.

Tomasz Kupisz (Cesena) – 73 minuty rozegrał Tomasz Kupisz w meczu Carpi – Cesena (2:1).