Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO]

Marcin Trzyna
Piotr Zieliński zdobył kolejną bramkę dla Napoli
Piotr Zieliński zdobył kolejną bramkę dla Napoli East News
Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze, grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani są pod uwagę jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu występującego na poziomie pierwszej i drugiej ligi.

Anglia:

Premier League:

Grzegorz Krychowiak (West Bromwich) – 72 minuty Grzegorza Krychowiaka w meczu West Bromwich Albion - Manchester United (1:2).

Artur Boruc (Bournemouth) – Bournemouth przegrało na własnym obiekcie z Liverpoolem 0:4. Artur Boruc spotkanie z "The Reds" oglądał z wysokości ławki rezerwowej gospodarzy.

Championship:

Kamil Grosicki (Hull City) – 90 minut Kamila Grosickiego w meczu Cardiff - Hull City (1:0).

Bartosz Białkowski (Ipswich) – Czyste konto Bartosza Białkowskiego w meczu Ipswich Town - Reading (2:0).

Paweł Wszołek (QPR) – 90 minut Pawła Wszołka w meczu Birmingham - QPR (1:2).

Australia:

A League:

Adrian Mierzejewski (Sydney FC) – Gol Adriana Mierzejewskiego w meczu Sydney FC - Melbourne City (3:1). 31-latek rozegrał całe spotkanie, ponadto zanotował asystę przy trzeciej bramce dla swojej drużyny. Po 11 kolejkach Sydney FC jest liderem australijskiej ekstraklasy.

Marcin Budziński (Melbourne City) – Marcin Budziński wszedł na boisko w 85. minucie.

Cypr:

Pierwsza Dywizja:

Patryk Procek (Achnas) – Achnas zremisował u siebie z Omonią Nikozja 2:2. Patryk Procek całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy.

Francja:

Ligue 1:

Kamil Glik (AS Monaco) – AS Monaco wygrało na wyjeździe z St. Etienne 4:0. Kamil Glik rozegrał pełne 90 minut.

Grecja:

Super League:

Piotr Grzelczak (Platanias) – Platanias przegrał u siebie z PAOK-iem 0:1. Piotr Grzelczak spędził na boisku pełne 90 minut.

Hiszpania:

Primera Division:

Przemysław Tytoń (Deportivo La Coruna) – Deportivo przegrało na wyjeździe z Barceloną 0:4. Przemysław Tytoń całe spotkanie spędził na ławce gości.

Segunda Division:

Paweł Kieszek (Cordoba) – Cordoba, z Pawłem Kieszkiem w bramce, przegrała na wyjeździe z Almerią 0:1.

Holandia:

Eredivisie:

Piotr Parzyszek (PEC Zwolle) – PEC Zwolle wygrało na wyjeździe z Willem II Tilburg 3:2. Piotr Parzyszek wszedł na boisko w 75. minucie, przy wyniku 2:2.

Filip Kurto (Roda) – Filip Kurto spotkanie Roda Kerkrade - VVV-Venlo (0:1) oglądał z wysokości ławki gospodarzy.

Eereste Divisie:

Wojciech Golla (Nijmegen) – Wojciech Golla zanotował asystę w meczu NEC Nijmegen - Helmond. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1, a Polak rozegrał pełne 90 minut w barwach wicelidera drugiej ligi holenderskiej.

Filip Bednarek (De Graafschap) – De Graafschap, z Filipem Bednarkiem w bramce, zremisowało na własnym obiekcie z FC Oss 1:1.

Mikołaj Smyłek (Maastricht) – MVV Maastricht wygrało u siebie z Jong AZ 3:0. Mikołaj Smyłek całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy.

Niemcy:

1. Bundesliga:

Robert Lewandowski (Bayern) – Bayern Monachium wygrał na wyjeździe z VfB Stuttgart 1:0. Robert Lewandowski rozegrał pełne 90 minut w zespole z Monachium. Po 17 kolejkach "Bawarczycy" zajmują pozycję lidera Bundesligi z dorobkiem 41 punktów.

Marcin Kamiński (Stuttgart) – Marcin Kamiński spotkanie z Bayernem rozpoczął na ławce beniaminka, jednak na boisku pojawił się na początku drugiej połowy. Co ciekawe, Polak wystąpił w tym spotkaniu na pozycji wysuniętego napastnika.

Paweł Olkowski (Koeln) – Kolonia wygrała u siebie z Wolfsburgiem 1:0. Paweł Olkowski całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy.

Bartosz Kapustka (Freiburg) – Remisem 3:3 zakończył się mecz pomiędzy Augsburgiem i Freiburgiem. Bartosz Kapustka wszedł na plac gry w doliczonym czasie gry.

Rafał Gikiewicz (Freiburg) – Rafał Gikiewicz całe spotkanie spędził na ławce Freiburga.

Eugen Polanski (Hoffenheim) – Hoffenheim przegrało na wyjeździe z Borussią Dortmund 1:2. Eugen Polanski całe spotkanie spędził na ławce przyjezdnych.

2. Bundesliga:

Artur Sobiech (Darmstadt) – Remisem 1:1 zakończył się mecz pomiędzy Greuther Furth i Darmstadt. Artur Sobiech całe spotkanie spędził na ławce gości.

Portugalia:

Primeira Liga:

Michał Miśkiewicz (Feirense) – Feirense wygrało u siebie z Vitorią Setubal 1:0. Michał Miśkiewicz całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy.

Rumunia:

1. Liga:

Piotr Polczak (Astra) – 90 minut Piotra Polczaka w meczu Astra Giurgiu - Botosani (2:1).

Szkocja:

Premiership:

Rafał Grzelak (Heart) – Rafał Grzelak spotkanie Heart of Midlothian - Celtic Glasgow rozpoczął na ławce gospodarzy. "Serca" wygrały z "The Bhoys" 4:0, a Polak wszedł na boisko w 85. minucie.

Maciej Dąbrowski (Hibernian) – Hibernian przegrało na wyjeździe z Aberdeen 1:4. Maciej Dąbrowski całe spotkanie spędził na ławce przyjezdnych.

Turcja:

2. liga:

Adam Stachowiak (Gaziantep Belediyespor) – Gaziantep przegrał na wyjeździe z Balikesirsporem 0:1. Adam Stachowiak rozegrał pełne 90 minut w bramce przyjezdnych.

Łukasz Szukała (Ankaragucu) – Ankaragucu wygrało u siebie z Manisasporem 3:0. Łukasz Szukała całe spotkanie spędził na ławce stołecznych. Po 16 kolejkach Ankaragucu jest liderem tureckiej drugiej ligi z przewagą 6 punktów nad wiceliderem.

Włochy:

Serie A:

Wojciech Szczęsny (Juventus) – Czyste konto Wojciecha Szczęsnego w meczu Bolonia - Juventus (0:3).

Piotr Zieliński (Napoli) – Gol Piotra Zielińskiego w meczu Torino - SSC Napoli (1:3). Reprezentant Polski rozegrał 70 minut w zespole lidera Serie A.

Bartosz Salamon (Spal) – Spal wygrało na wyjeździe z Benevento 2:1. Bartosz Salamon rozegrał pełne 90 minut.

Bartłomiej Drągowski (Fiorentina) – Bezbramkowym remisem zakończył się mecz Fiorentina - Genoa. Bartłomiej Drągowski całe spotkanie spędził na ławce "Violi".

Bartosz Bereszyński (Sampdoria) – 90 minut Bartosza Bereszyńskiego w meczu Sampdoria Genua - Sassuolo (0:1).

Dawid Kownacki (Sampdoria) – Dawid Kownacki wszedł na boisko w 79. minucie.

Paweł Bochniewicz (Udinese) – Udinese dość niespodziewanie wygrało na wyjeździe z Interem Mediolan 3:1. Wychowanek Wisłoki Dębica całe spotkanie spędził na ławce "Zebr".

Mariusz Stępiński (Chievo) – Chievo Werona przegrało na wyjeździe z Crotone 0:1. Mariusz Stępiński całe spotkanie przesiedział na ławce gości.

Łukasz Skorupski (AS Roma) – AS Roma pokonała przed własną publicznością Cagliari 1:0. Łukasz Skorupski całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy.

Serie B:

Thiago Cionek (Palermo) – 90 minut Thiago Cionka w meczu Palermo - Ternana (1:0).

Paweł Dawidowicz (Palermo) – Paweł Dawidowicz wszedł na boisko w 89. minucie.

Radosław Murawski (Palermo) – Radosław Murawski pojawił się na placu gry w 74. minucie spotkania.

Przemysław Szymiński (Palermo) – Przemysław Szymiński całe spotkanie z Ternaną spędził na ławce lidera Serie B.