Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO]

Marcin Trzyna
Arkadiusz Milik
Arkadiusz Milik AFP/East News
Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze, grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani są pod uwagę jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu występującego na poziomie pierwszej i drugiej ligi.

Anglia:

Premier League:

Łukasz Fabiański (Swansea) – Swansea, z Łukaszem Fabiańskim w bramce, zremisowało na wyjeździe z West Bromwich Albion 1:1.

Grzegorz Krychowiak (West Bromwich) – Grzegorz Krychowiak wszedł na boisko w 83. minucie.

Artur Boruc (Bournemouth) – Artur Boruc mecz Bournemouth – Crystal Palace (2:2) oglądał z wysokości ławki rezerwowej gospodarzy.

Championship:

Tomasz Kuszczak (Birmingham) – Birmingham zremisowało na własnym obiekcie z zespołem Burton 1:1. Tomasz Kuszczak całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy.

Bartosz Białkowski (Ipswich) – 90 minut Bartosza Białkowskiego w bramce gości w meczu Brentford – Ipswich Town (1:0).

Kamil Grosicki (Hull City) – Gol Kamila Grosickiego w meczu Hull City – QPR (4:0). Reprezentant Polski przebywał na boisku od 52. minuty.

Cieszy oko i raduje serce, gdy patrzy się jak Kamil Grosicki odpala turbo przed Mistrzostwami Świata w Rosji. Ostatnio bardzo dobry mecz z liderem Championship, a dziś bramka przeciwko QPR. @GrosickiKamil@LaczyNasPilka@KoltonRoman@DKaniewskipic.twitter.com/8aRHLAk7VQ

— Łukasz Przekopowicz (@PrzekopowiczL) 7 kwietnia 2018

Paweł Wszołek (QPR) – Paweł Wszołek rozegrał 67 minut w zespole z Londynu.

Australia:

A League:

Adrian Mierzejewski (Sydney FC) – Asysta Adriana Mierzejewskiego w meczu Sydney FC – Adelaide United (3:0). Polak rozegrał pełne 90 minut, a asystował przy golu Bobo na 2:0.

Marcin Budziński (Melbourne City) – Melbourne City wygrało na własnym obiekcie z Central Coast Mariners 1:0. Marcin Budziński całe spotkanie przesiedział na ławce gospodarzy.

Austria:

Erste Liga:

Bartłomiej Żynel (Liefering) – Bartłomiej Żynel mecz Neustadt – Liefering (0:2) oglądał z wysokości ławki przyjezdnych.

Belgia:

Jupiler League:

Łukasz Teodorczyk (Anderlecht) – Gol Łukasza Teodorczyka Charleroi – Anderlecht (1:2). Polski napastnik w 64. minucie wykorzystał rzut karny. „Teo” pod koniec spotkania został ukarany żółtą kartką.

Bułgaria:

Parva Liga:

Jakub Świerczok (Łudogorec) – Reprezentant Polski został bohaterem meczu na szczycie bułgarskiej ekstraklasy. Świerczok strzelił dwa gole, a Łudogorec wygrał u siebie z CSKA Sofia 3:2. Polak wszedł na boisko w 46. minucie. W doliczonym czasie gry został ukarany żółtą kartką.

Dwa gole Jakuba Świerczoka w meczu z CSKA Sofia. Było tej radości po trafieniu na 3:2... :-) pic.twitter.com/ZAtyahJs5b

— Michał Zachodny (@mzachodny) 7 kwietnia 2018

Jacek Góralski (Łudogorec) – Jacek Góralski wszedł na boisko w 18. minucie.

Daniel Kajzer (Botew) – Czyste konto Daniela Kajzera w meczu Botew Płowdiw – Levski (1:0).

Dania:

Super League:

Kamil Wilczek (Brondby) – Gol Kamila Wilczka w meczu Brondby IF – Horsens (5:1). Polski napastnik przebywał na placu gry przez pełne 90 minut.

Gol Kamila Wilczka
Brøndby IF 5:1 AC Horsens @LaczyNasPilkapic.twitter.com/ygZMceYjQp

— Polish Goals (@PolishFootballN) 8 kwietnia 2018

Francja:

Ligue 1:

Kamil Glik (AS Monaco) – AS Monaco wygrało na własnym obiekcie z Nantes 2:1. Kamil Glik rozegrał całe spotkanie. Reprezentant Polski w drugiej części spotkania został ukarany żółtą kartką.

Ligue 2:

Damien Perquis (Gazelec Ajaccio) – 90 minut Damiena Perquisa w meczu GFC Ajaccio – Auxerre (3:1).

Hiszpania:

Segunda Division:

Paweł Kieszek (Cordoba) – Czyste konto Pawła Kieszka w meczu Cordoba – Lorca FC (1:0).

Holandia:

Eredivisie:

Piotr Parzyszek (PEC Zwolle) – PEC Zwolle przegrało na wyjeździe z Rodą Kerkrade 2:3. Piotr Parzyszek rozegrał pełne 90 minut w zespole przyjezdnych.

Karol Niemczycki (Breda) – Breda wygrała u siebie z Vitesse 1:0. Karol Niemczycki całe spotkanie spędził na ławce N.A.C.

Mateusz Klich (Utrecht) – 65 minut Mateusza Klicha w meczu FC Utrecht – ADO Den Haag. Spotkanie zakończyło się remisem 3:3.

Eereste Divisie:

Wojciech Golla (Nijmegen) – 90 minut Wojciecha Golli w meczu Jong Ajax – NEC Nijmegen (2:0).

Mikołaj Smyłek (Maastricht) – Mikołaj Smyłek mecz Helmond – MVV Maastricht (2:3) oglądał z wysokości ławki gości.

Filip Bednarek (De Graafschap) – De Graafschap, z Filipem Bednarkiem w bramce, wygrało na wyjeździe z FC Eindhoven 4:2.

Irlandia Północna:

2. Liga:

Łukasz Adamczyk (PSNI FC) – Gol Łukasza Adamczyka w meczu PSNI FC - Larne FC (2:2).

Japonia:

J-League:

Krzysztof Kamiński (Jubilo Iwata) – Czyste konto Krzysztofa Kamińskiego w meczu Jubilo Iwata – Shimzu (0:0).

Niemcy:

1. Bundesliga:

Robert Lewandowski (Bayern) – Bayern Monachium oficjalnie Mistrzem Niemiec sezonu 2017/18! Bayern wygrał na wyjeździe z Augsburgiem 4:1 i zapewnił sobie 28. mistrzowski tytuł na pięć kolejek przed końcem sezonu. Robert Lewandowski całe spotkanie spędził na ławce „Bawarczyków”.

Łukasz Piszczek (Borussia) – Asysta Łukasza Piszczka przy golu Pulisicia na 1:0 w meczu Borussia Dortmund – Stuttgart. BVB wygrało 3:0, a reprezentant Polski spędził na placu gry pełne 90 minut.

Piszczek z asystą, Pulisic ze znakomitym golem!

Zobaczcie świetną bramkę Borussii Dortmund w meczu z VfB Stuttgart. #BundesTAKpic.twitter.com/82x20fx405

— ELEVEN SPORTS PL (@ELEVENSPORTSPL) 8 kwietnia 2018

Marcin Kamiński (Stuttgart) – Marcin Kamiński całe spotkanie spędził na ławce VfB.

Bartosz Kapustka (Freiburg) – Freiburg przegrał przed własną publicznością z Wolfsburgiem 0:2. Bartosz Kapustka wszedł na boisko w 81. minucie.

Rafał Gikiewicz (Freiburg) – Rafał Gikiewicz całe spotkanie spędził na ławce Freiburga.

Eugen Polanski (Hoffenheim) – Hoffenheim zremisowało na wyjeździe z Eintrachtem Frankfurt 1:1. Eugen Polanski całe spotkanie spędził na ławce przyjezdnych.

2. Bundesliga:

Artur Sobiech (Darmstadt) – Bezbramkowym remisem zakończyło się spotkanie Kiel – Darmstadt. Artur Sobiech wszedł na boisko w 93. minucie.

Adam Bodzek (Fortuna) – 78 minut Adama Bodzka w meczu Fortuna Dusseldorf – VfL Bochum (1:2).

Portugalia:

Primeira Liga:

Michał Miśkiewicz (Feirense) – Remisem 2:2 zakończył się mecz pomiędzy Feirense i Sportingiem Braga. Michał Miśkiewicz całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy.

Rosja:

Premjer Liga:

Łukasz Sekulski (Chabarowsk) – 90 minut Łukasza Sekulskiego w meczu SKA Chabarowsk – Amkar Perm (0:2).

Janusz Gol (Amkar Perm) – Janusz Gol przebywał na boisku przez 64 minuty.

Maciej Rybus (Lokomotiw) – 90 minut i żółta kartka Macieja Rybusa w meczu Lokomotiw Moskwa – FK Rostów. Stołeczni wygrali 1:0 i wciąż są liderem rosyjskiej ekstraklasy.

Maciej Wilusz (FK Rostów) – 71 minut w barwach gości rozegrał Maciej Wilusz.

Rumunia:

1. Liga:

Piotr Polczak (Astra) – Gol Piotra Polczaka w meczu CFR Cluj - Astra Giurgiu (1:1). Polak rozegrał pełne 90 minut w zespole "Czarnych Diabłów".

Słowacja:

Fortuna Liga:

Dawid Kurminowski (MFK Zemplin) – Gol 19-letniego Dawida Kurminowskiego w meczu Senica – MFK Zemplin Michalovce (0:2).

Gerard Bieszczad (MFK Zemplin) – Gerard Bieszczad spotkanie oglądał z wysokości ławki rezerwowej MFK.

Jakub Więzik (Podbrezova) – 90 minut w meczu Nitra – Podbrezova (0:0).

2. liga:

Sebastian Szczepański (Partizan) – Prowadzony przez Ryszarda Kuźmę Partizan Bardejov wygrał u siebie ze Skalicą 2:0. Mecz oglądało 522 kibiców. Szczepański rozegrał całe spotkanie, ponadto został ukarany żółtą kartką.

Mateusz Góra (Partizan) – Mateusz Góra wszedł na boisko już w 15. minucie, zastępując na murawie Vercimaka.

Turcja:

2. liga:

Adam Stachowiak (Gaziantep Belediyespor) – Gaziantep, z Adamem Stachowiakiem w bramce, przegrał na wyjeździe z Erzurum BB 1:2.

Ukraina:

Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów) – 90 minut Tomasza Kędziory w meczu Dynamo Kijów – Zoria Ługańsk (4:0).

Włochy:

Serie A:

Wojciech Szczęsny (Juventus) – Juventus, z Wojciechem Szczęsnym w bramce, wygrał na wyjeździe z Benevento 4:2.

Arkadiusz Milik (Napoli) – Gol Arkadiusza Milika w meczu Napoli – Chievo (2:1). Polak wszedł na boisko w 64. minucie, a w 89. minucie wyrównał wynik spotkania. W doliczonym czasie gry zwycięską bramkę dla Napoli zdobył Diawara.

#Milik trova il pareggio#NapoliChievo#SerieATIMpic.twitter.com/nRib9vLJ1u

— Sports Pills (@SportsPills) 8 kwietnia 2018

Piotr Zieliński (Napoli) – Piotr Zieliński przebywał na placu gry od 70. minuty.

Mariusz Stępiński (Chievo) – Bramkę dla Chievo zdobył Mariusz Stępiński, który na boisko wszedł w 53. minucie.

Napoli-Chievo. Stępiński, Milik, Zieliński na boisku. Bramka na 0-1 zapomnianego w kadrze MStępińskiego! #SerieA#NapoliChievo#Eleven#Italiapic.twitter.com/aC2JNNWDN9

— Karol Wysocki (@kawy94) 8 kwietnia 2018

Karol Linetty (Sampdoria) – 90 minut Karola Linettego w derbach Genoi. Sampdoria zremisowała z lokalnym rywalem 0:0.

Bartosz Bereszyński (Sampdoria) – Bartosz Bereszyński przebywał na boisku przez 51 minut. Pod koniec pierwszej połowy Polak otrzymał żółtą kartkę.

Dawid Kownacki (Sampdoria) – Dawid Kownacki całe spotkanie spędził na ławce Sampdorii.

Thiago Cionek (Spal) – Gol Thiago Cionka w meczu Spal – Atalanta (1:1). Reprezentant Polski rozegrał pełne 90 minut, a w pierwszej części spotkania został ukarany żółtą kartką.

Thiago Cionek daje prowadzenie SPAL w meczu z Atalantą. #włoskarobotapic.twitter.com/bLEVHvralW

— ACMilan.com.pl (@acmilan_com_pl) 7 kwietnia 2018

Bartosz Salamon (Spal) – Pełne 90 minut w barwach Spal rozegrał również Bartosz Salamon.

Łukasz Skorupski (AS Roma) – AS Roma przegrała u siebie z Fiorentiną 0:2. Łukasz Skorupski całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy.

Bartłomiej Drągowski (Fiorentina) – Cały mecz na ławce „Violi” spędził Bartłomiej Drągowski.

Serie B:

Paweł Dawidowicz (Palermo) – Palermo zremisowało na własnym obiekcie z Pescarą 1:1. Paweł Dawidowicz rozegrał pełne 90 minut.

Przemysław Szymiński (Palermo) – Przemysław Szymiński całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy.

Radosław Murawski (Palermo) – Radosław Murawski całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy.

Tomasz Kupisz (Cesena) – Gol Tomasza Kupisza w meczu Cesena – Entella (3:0). Polak rozegrał 70 minut.