Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO]

Marcin TrzynaZaktualizowano
Robert Lewandowski w meczu Borussia - Bayern
Robert Lewandowski w meczu Borussia - Bayern AFP/East News
Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze, grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani są pod uwagę jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu występującego na poziomie pierwszej i drugiej ligi.

Anglia:

Premier League:

Łukasz Fabiański (West Ham United) – West Ham, z Łukaszem Fabiańskim w bramce, zremisował na wyjeździe z Huddersfield 1:1.

Artur Boruc (Bournemouth) – Bournemouth przegrało na wyjeździe z Newcaste 1:2. Artur Boruc cały mecz spędził na ławce.

Championship:

Mateusz Klich (Leeds United) – 78 minut w meczu West Brom – Leeds United (4:1).

Paweł Olkowski (Bolton) – 90 minut w meczu Bolton – Swansea (0:1).

Bartosz Białkowski (Ipswich) – 90 minut w bramce Ipswich w wyjazdowym meczu z Reading (2:2).

Paweł Wszołek (QPR) – 90 minut w meczu QPR – Brentford (3:2).

Kamil Grosicki (Hull City) – Gol i asysta Kamila Grosickiego w meczu Birmingham – Hull City (3:3). „Grosik” rozegrał 81 minut.

Australia/Nowa Zelandia:

A League:

Filip Kurto (Wellington Phoenix) – 90 minut w bramce Wellington Phoenix w wyjazdowym meczu z Melbourne City. Drużyna polskiego golkipera przegrała 0:2.

Michał Kopczyński (Wellington Phoenix) – W 74. minucie na boisko wszedł Michał Kopczyński.

Austria:

Erste Liga:

Martin Pajaczkowski (Floridsdorfer FAC WIEN) – Mecz z Austrią (Am) (0:0) spędził na ławce.

Azerbejdżan

1. Liga:

Jakub Rzeźniczak (Karabach) – Karabach wygrał na wyjeździe z Gabalą 3:1. Jakub Rzeźniczak cały mecz spędził na ławce.

Belgia:

Jupiler League:

Jakub Piotrowski (KRC Genk) – Mecz Mouscron – Genk (0:0) spędził na ławce.

2. Liga:

Bartosz Kapustka (OH Leuven) – Gol Bartosza Kapustki w meczu KSV Roeselare – OH Leuven (0:4). Polak rozegrał 75 minut.

Bułgaria:

Parva Liga:

Daniel Kajzer (Botew) – Czyste konto Daniela Kajzera w meczu Botew Płowdiw – Septemvri Sofia (2:0).

Jakub Świerczok (Łudogorec) – Łudogorec wygrał u siebie z Beroe 1:0. Jakub Świerczok wszedł na plac gry w 58. minucie.

Jacek Góralski (Łudogorec) – Rozegrał 90 minut. W drugiej połowie został ukarany żółtą kartką.

Chiny:

Super Liga:

Adrian Mierzejewski (Changchun Yatai) – Drużyna Adriana Mierzejewskiego w meczu ostatniej kolejki przegrała z Dalian Yifang 0:2 i spadła z chińskiej ekstraklasy. Polak rozegrał całe spotkanie.

Chorwacja:

1. Liga:

Damian Kądzior (Dinamo Zagrzeb) – Asysta (dziewiąta w sezonie) Damiana Kądziora w meczu Lokomotiv Zagrzeb – Dinamo Zagrzeb (0:1).

Krystian Nowak (Slaven Belupo) – 61 minut w meczu Slaven – Osijek (0:2).

Łukasz Zwoliński (HNK Gorica) – Zwycięski gol Łukasza Zwolińskiego w meczu Rudes – Gorica (0:1). To ósme ligowe trafienie 25-letniego napastnika w bieżącym sezonie.

Cypr:

Pierwsza Dywizja:

Patryk Procek (AEL Limassol) – Pierwsza porażka AEL-u Limassol w tym sezonie. Ekipa polskiego bramkarza, który rozegrał całe spotkanie, przegrała u siebie z Apollonem 0:3.

Dania:

Super League:

Kamil Wilczek (Brondby) – Gol z rzutu karnego Kamila Wilczka w meczu Brondby – Aarhus (2:0). To jedenaste ligowe trafienie Polaka w tym sezonie.

Francja:

Ligue 1:

Rafał Kurzawa (Amiens) – Amiens wygrało na wyjeździe z Toulouse 1:0. Kurzawa całe spotkanie spędził na ławce.

Hiszpania:

Segunda Division:

Paweł Kieszek (Malaga) – Remis 2:2 w meczu Sporting Gijon – Malaga. Kieszek cały mecz spędził na ławce gości.

Holandia:

Eredivisie:

Filip Bednarek (Heerenveen) – Mecz Groningen – Heerenveen (2:0) spędził na ławce.

Karol Niemczycki (Breda) – Breda przegrała na wyjeździe z FC Emmen 0:2. Karol Niemczycki cały mecz spędził na ławce N.A.C.

Irlandia Północna:

2. Liga:

Łukasz Gwiazda (Harland & Wolff Welders) – Gol Łukasza Gwiazdy w meczu Harland & Wolff Welders – Dergview (2:1).

Japonia:

J-League:

Krzysztof Kamiński (Jubilo Iwata) – Czyste konto Krzysztofa Kamińskiego w meczu Tokyo – Jubilo Iwata (0:0).

Litwa:

A Lyga:

Dawid Smug (Atlantas Kłajpeda) – Porażka 1:5 z Trakai. Smug cały mecz spędził na ławce.

Luksemburg:

2. Liga:

Michał Mroch (Atert Bissen) – Gol Michała Mrocha w meczu Atert Bissen – FC Mamer (2:6).

Łotwa:

SynotTip Virsliga

Kamil Biliński (Riga FC) – Remisem 4:4 zakończył się mecz Riga FC – Spartaks. Kamil Biliński wszedł na boisko w 81. minucie.

Niemcy:

1. Bundesliga:

Łukasz Piszczek (Borussia) – Borussia Dortmun wygrała na Signal Iduna Park z Bayernem Monachium 3:2. Łukasz Piszczek rozegrał pełne 90 minut i zanotował asystę przy drugiej bramce strzelonej przez Reusa.

Robert Lewandowski (Bayern) – Dwa gole Roberta Lewandowskiego w starciu z BVB. Reprezentant Polski, który rozegrał pełne 90 minut, ma na swoim koncie siedem ligowych bramek. Bayern po 11 kolejkach zajmuje 5. miejsce w ligowej tabeli. Do liderującej Borussii Dortmund traci 7 punktów.

Marcin Kamiński (Fortuna Dusseldorf) – 90 minut w meczu Fortuna – Hertha BSC (4:1).

Adam Bodzek (Fortuna Dusseldorf) – 90 minut i żółta kartka w starciu ze stołecznymi.

2. Bundesliga:

Rafał Gikiewicz (Union Berlin) – Czyste konto w meczu Union Berlin – Greuther Furth (4:0). Po 13 kolejkach stołeczni zajmują 3. miejsce w ligowej tabeli.

Norwegia:

Eliteserien:

Artur Krysiak (FK Bodø/Glimt) – Remis 1:1 z Valarengą Oslo. Krysiak cały mecz spędził na ławce.

2. Liga:

Łukasz Jarosiński (Ham-Kam) – Ham-Kam, z Łukaszem Jarosińskim w bramce, wygrało na własnym obiekcie z Ull/Kisa 3:1.

Rosja:

Premjer Liga:

Maciej Rybus (Lokomotiw) – 90 minut i żółta kartka w meczu Rubin Kazań – Lokomotiw Moskwa (0:0).

Grzegorz Krychowiak (Lokomotiw) – 90 minut i żółta kartka w meczu z Rubinem.

Maciej Wilusz (FK Rostów) – 90 minut w meczu FK Rostów – Dynamo Moskwa (0:0).

2. Liga:

Łukasz Sekulski (SKA Chabarowsk) – 72 minuty Sekulskiego w meczu Chabarowsk – Tiumeń (2:1).

Słowacja:

Fortuna Liga:

Tomasz Nawotka (MFK Zemplin) – Zwycięstwo 1:0 w meczu ze Spartakiem Trnava. Nawotka wszedł na boisko w 65. minucie.

Dawid Kurminowski (MFK Zemplin) – Dawid Kurminowski pojawił się na placu gry w 89. minucie.

Gerard Bieszczad (MFK Zemplin) – Cały mecz spędził na ławce MFK.

Patryk Małecki (Spartak Trnava) – 65 minut w starciu z Zemplinem Michalovce.

Turcja:

Super Lig:

Jarosław Jach (Rizespor) – Rizespor przegrał u siebie z Basaksehirem 1:2. Jach cały mecz spędził na ławce.

2. liga:

Jakub Kosecki (Adana) – 90 minut w meczu Altay – Adana Demirspor (3:0).

Adam Stachowiak (Denizlispor) – Denizlispor, z Adamem Stachowiakiem w bramce, wygrał na wyjeździe z Bolusporem 2:1.

Walia:

Adrian Cieślewicz (The New Saints) – 71 minut w meczu TNS - Caernarfon (0:1).

Arkadiusz Piskorski (Druids) – 90 minut w meczu Carmarthen – Druids (2:3).

Włochy:

Serie A:

Wojciech Szczęsny (Juventus) – Juventus, z Wojciechem Szczęsnym w bramce, wygrał na wyjeździe z Milanem 2:0. Polski bramkarz w 41. minucie sparował na słupek uderzenie z karnego, wykonywanego przez Gonzalo Higuaína.

Krzysztof Piątek (Genoa) – 90 minut w meczu Genoa – Napoli (1:2).

Arkadiusz Milik (Napoli) – Rozegrał pierwsze 45 minut.

Piotr Zieliński (Napoli) – Rozegrał pierwsze 45 minut.

Mariusz Stępiński (Chievo) – 90 minut w meczu Chievo Werona – Bolonia (2:2).

Łukasz Skorupski (Bolonia) – 90 minut w bramce Bolonii w starciu z Chievo.

Bartosz Salamon (Frosinone) – Remisem 1:1 zakończył się mecz Frosinone – Fiorentina (1:1). Bartosz Salamon całe spotkanie spędził na ławce.

Bartłomiej Drągowski (Fiorentina) – Całe spotkanie na ławce przesiedział również Bartłomiej Drągowski.

Thiago Cionek (Spal) – 90 minut w meczu Spal – Cagliari (1:1).

Bartosz Bereszyński (Sampdoria) – Sampdoria przegrała na wyjeździe z Romą 1:4. Bereszyński rozegrał pełne 90 minut.

Karol Linetty (Sampdoria) – 69 minut i żółta kartka Karola Linettego.

Dawid Kownacki (Sampdoria) – Dawid Kownacki wszedł na murawę w 80. minucie.

Serie B:

Paweł Dawidowicz (Hellas) – Wyjazdowa porażka z Brescią (2:4). Dawidowicz wszedł na boisko w 46. minucie. W 58. minucie został ukarany żółtą kartką.

Radosław Murawski (Palermo) – Gol Radosława Murawskiego w meczu Palermo – Pescara (3:0). Polak wszedł na boisko w 72. minucie.

Przemysław Szymiński (Palermo) – Szymiński całe spotkanie spędził na ławce lidera Serie B.

Tomasz Kupisz (Ascoli) – Przegrany mecz z Padovą (2:3) spędził na ławce.