Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO]

Marcin Trzyna
Krzysztof Piątek był bohaterem derbów Lombardii
Krzysztof Piątek był bohaterem derbów Lombardii East News
Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze, grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani są pod uwagę jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu występującego na poziomie pierwszej i drugiej ligi. [15-17.02.2019]

Anglia:

Championship:

Paweł Olkowski (Bolton) – 90 minut w meczu Bolton – Norwich (0:4).

Bartosz Białkowski (Ipswich) – Ipswich Town, z Bartoszem Białkowskim w bramce, zremisowało u siebie ze Stoke City 1:1.

Australia/Nowa Zelandia:

A League:

Filip Kurto (Wellington Phoenix) – Pełne 90 minut w bramce Wellington w meczu z Melbourne Victory (1:1).

Michał Kopczyński (Wellington Phoenix) – Całe spotkanie w zespole gospodarzy rozegrał również Michał Kopczyński.

Azerbejdżan

1. Liga:

Jakub Rzeźniczak (Karabach) – Karabach Agdam wygrał u siebie z Gabalą 2:1. Jakub Rzeźniczak całe spotkanie przesiedział na ławce gospodarzy.

Belgia:

Jupiler League:

Jakub Piotrowski (KRC Genk) – Mecz Club Brugge – Genk (3:1) spędził na ławce.

Proximus League:

Bartosz Kapustka (OH Leuven) – Leuven wygrało u siebie z Westerlo 3:0. Bartosz Kapustka wszedł na plac gry w 73. minucie. Chwilę później został ukarany żółtą kartką.

Bułgaria:

Parva Liga:

Daniel Kajzer (Botew) – Czyste konto Daniela Kajzera w meczu Botew Płowdiw – Slavia Sofia (1:0).

Jacek Góralski (Łudogorec) – 85 minut w meczu Vereya – Łudogorec (0:0).

Chorwacja:

1. Liga:

Łukasz Zwoliński (HNK Gorica) – Łukasz Zwoliński nie wykorzystał rzutu karnego w meczu HNK Gorica – Zapresic (2:2).

Cypr:

Pierwsza Dywizja:

Patryk Procek (AEL Limassol) – AEL, z Patrykiem Prockiem w bramce, wygrał na własnym obiekcie z Neą Salamis 3:2.

Dania:

Super League:

Kamil Grabara (Aarhus) – Czyste konto Kamila Grabary w meczu Sonderjyske – Aarhus (0:2).

Francja:

Ligue 1:

Kamil Glik (AS Monaco) – 90 minut w meczu AS Monaco – Nantes (1:0).

Igor Lewczuk (Bordeaux) – Mecz Bordeaux – Toulouse (2:1) spędził na ławce.

Ligue 2:

Damien Perquis (Gazelec Ajaccio) – 90 minut i żółta kartka w meczu GFC Ajaccio – Brest (1:1).

Grecja:

Dawid Kort (Atromitos) – Mecz Giannina – Atromitos (0:2) spędził na ławce.

Hiszpania:

Segunda Division:

Paweł Kieszek (Malaga) – Mecz Rayo Majadahonda – Malaga (0:1) spędził na ławce.

Holandia:

Eredivisie:

Filip Bednarek (Heerenveen) – Mecz Heerenveen – PSV Eindhoven (2:2) spędził na ławce.

Karol Niemczycki (Breda) – Mecz Ajax – N.A.C. (5:0) spędził na ławce.

Niemcy:

1. Bundesliga:

Robert Lewandowski (Bayern) – Pełne 90 minut w meczu Augsburg – Bayern Monachium (2:3).

Marcin Kamiński (Fortuna Dusseldorf) – 90 minut w meczu Bayer Leverkusen – Fortuna Dusseldorf (2:0).

Dawid Kownacki (Fortuna Dusseldorf) – Dawid Kownacki wszedł na boisko w 75. minucie.

2. Bundesliga:

Rafał Gikiewicz (Union Berlin) – Pełne 90 minut w bramce Unionu Berlin podczas wyjazdowego meczu z Duisburgiem. Drużyna ze stolicy Niemiec wygrała 3:2.

Waldemar Sobota (St. Pauli) – St. Pauli przegrało u siebie z Erzgebirge Aue 1:2. Waldemar Sobota wszedł na boisko w 46. minucie.

Rumunia:

1. Liga:

Sebastian Rudol (Sepsi OSK Sfantu Gheorghe) – Sepsi wygrało na wyjeździe z Gaz Metanem 1:0. Sebastian Rudol wszedł na boisko w 68. minucie.

Słowacja:

Fortuna Liga:

Jakub Kiwior (Podbrezova) – Debiut Jakuba Kiwiora w słowackiej ekstraklasie. Drużyna 19-letniego obrońcy wygrała na wyjeździe z Nitrą 3:1.

Gerard Bieszczad (MFK Zemplin) – Mecz MFK Zemplin Michalovce – Sered (1:0) spędził na ławce.

Tomasz Kucz (Dunajska Streda) – Mecz ze Slovanem Bratysława (0:1) spędził na ławce.

Turcja:

Super Lig:

Michał Pazdan (Ankaragucu) – Pełne 90 minut Michała Pazdana w meczu Akhisarspor – Ankaragucu (0:0). Po 22 kolejkach Ankaragucu zajmuje 16. miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 24 punktów.

2. liga:

Jakub Kosecki (Adana) – 90 minut w meczu Hatayspor – Adana (1:1).

Walia:

Premier League:

Adrian Cieślewicz (The New Saints) – Remisem 2:2 zakończył się mecz pomiędzy TNS i Barry. Adrian Cieślewicz wszedł na boisko w doliczonym czasie gry.

Arkadiusz Piskorski (Druids) – Gol Arkadiusza Piskorskiego w meczu Druids – Aberystwyth (3:1). Polak wszedł na boisko w 49. minucie, a na listę strzelców wpisał się sześć minut później.

Włochy:

Serie A:

Krzysztof Piątek (AC Milan) – Dwa gole Krzysztofa Piątka w meczu Atalanta Bergamo – AC Milan (1:3). Polski napastnik przebywał na boisku przez 68 minut.

Arkadiusz Reca (Atalanta) – Całe spotkanie spędził na ławce Atalanty.

Arkadiusz Milik (Napoli) – Bezbramkowym remisem zakończył się mecz pomiędzy Napoli i Torino. Arkadiusz Milik rozegrał całe spotkanie.

Piotr Zieliński (Napoli) – Pełne 90 minut rozegrał również Piotr Zieliński.

Łukasz Teodorczyk (Udinese) – Gol Łukasza Teodorczyka w meczu Udinese – Chievo Werona (1:0). Polak wszedł na boisko w 82. minucie, a na listę strzelców (po dobitce karnego) wpisał się w 86. minucie.

Mariusz Stępiński (Chievo) – 70 minut na boisku spędził Mariusz Stępiński.

Paweł Jaroszyński (Chievo) – Rozegrał pełne 90 minut.

Wojciech Szczęsny (Juventus) – Czyste konto Wojciecha Szczęsnego w meczu Juventus – Frosinone (3:0).

Bartosz Salamon (Frosinone) – 90 minut i żółta kartka w starciu ze „Starą Damą”.

Karol Linetty (Sampdoria) – 90 minut i żółta kartka Karola Linettego w meczu Inter Mediolan – Sampdoria (2:1).

Bartosz Bereszyński (Sampdoria) – Bartosz Bereszyński przebywał na placu gry przez 81 minut.

Thiago Cionek (Spal) – 90 minut i żółta kartka Thiago Cionka w meczu Spal – Fiorentina (1:4).

Bartłomiej Drągowski (Empoli) – Czyste konto w debiucie w barwach Empoli. Drużyna polskiego golkipera wygrała u siebie z Sassuolo 3:0.