Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO]

Marcin TrzynaZaktualizowano
Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze, grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani są pod uwagę jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu występującego na poziomie pierwszej i drugiej ligi.

Anglia:
Premier League:

Łukasz Fabiański (Swansea) – Swansea City przegrało na wyjeździe z Manchesterem City 1:2. Łukasz Fabiański rozegrał pełne spotkanie w bramce „Łabędzi”.

Artur Boruc (Bournemouth) – Bournemouth z Arturem Borucem w bramce wygrało z Manchesterem United 2:1. Polski bramkarz w doliczonym czasie gry został ukarany żółtą kartką za opóźnianie gry. Boruc rozegrał bardzo dobre spotkanie, serwis ESPN wybrał Polaka golkiperem kolejki.

Championship:

Tomasz Kuszczak (Birmingham) – Czyste konto Tomasza Kuszczaka w meczu Middlesbrough – Birmingham. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Bartosz Białkowski (Ipswich) – Ipswich Town wygrało na wyjeździe z Milton Keynes 1:0. Bartosz Białkowski wciąż jest bramkarzem rezerwowym Ipswich.

Piotr Malarczyk (Ipswich) – Piotr Malarczyk również całe spotkanie przesiedział na ławce Ipswich Town.

Arabia Saudyjska:
I liga:

Łukasz Gikiewicz (Al-Wehda) – Al Wehda wygrało u siebie z Al Shabab 2:1. Łukasz Gikiewicz całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy.

Belgia:
Jupiler League:

Rafał Wolski (Mechelen) – KV Mechelen zremisowało na własnym obiekcie z Lokeren 1:1. Rafał Wolski pojawił się na placu gry w 70. minucie spotkania.

Bułgaria:
A PFG:

Marcin Burkhardt (Czerno More)
– Czerno More przegrało na własnym obiekcie z Ludogoretsem 0:2. Marcin Burkhardt wszedł na boisko w 66. minucie spotkania.

Cypr:
Pierwsza Dywizja:

Adam Marciniak (Larnaka) – AEK Larnaka wygrał u siebie z Paphosem 3:0. Adam Marciniak rozegrał pełne 90 minut w zespole lidera cypryjskiej ekstraklasy.

Mateusz Taudul (Larnaka) – Mateusz Taudul jak na razie jest bramkarzem rezerwowym AEK-u.

Łukasz Skowron (AEL Limassol) – AEL przegrał u siebie z Anorthosisem 0:1. Łukasz Skowron całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy.

Grecja:
Super League:

Krzysztof Król (Kalloní) – Kalloni przegrało wyjazdowe spotkanie z Atromitosem 0:1. Krzysztof Król wszedł na boisko w 14. minucie spotkania.

Francja:
Ligue 1:

Kamil Grosicki (Rennes) – Stade Rennes zremisowało na własnym stadionie z Caen 1:1. Kamil Grosicki rozegrał pełne 90 minut w zespole gospodarzy. Rennes po 18 kolejkach zajmuje 10. miejsce w ligowej tabeli.

Hiszpania:
Primera Division:

Grzegorz Krychowiak (Sevilla) – Sevilla wygrała u siebie ze Sportingiem Gijon 2:0. Grzegorz Krychowiak rozegrał pełne 90 minut w zespole gospodarzy.

Holandia:
Eredivisie:

Arkadiusz Milik (Ajax) – Ajax Amsterdam przegrał wyjazdowe spotkanie z FC Utrecht 0:1. Arkadiusz Milik rozegrał całe spotkanie w barwach gości, w drugiej połowie został ukarany żółtą kartką.

Filip Bednarek (Utrecht) – Bramkarz Utrechtu, Filip Bednarek całe spotkanie przesiedział na ławce gospodarzy.

Sebastian Steblecki (Cambuur) – Cambuur wygrało na własnym obiekcie z NEC 3:1. Steblecki cały spotkanie przesiedział na ławce gospodarzy. Cambuur zajmuje 17. miejsce w lidze.

Wojciech Golla (Nijmegen)– Wojciech Golla rozegrał 77 minut w meczu przeciwko Cambuur. NEC Nijmegen zajmuje 9. miejsce w ligowej tabeli.

Filip Kurto (Excelsior) – Excelsior Rotterdam przegrał na wyjeździe z Heerenveen 1:2. Filip Kurto wciąż jest bramkarzem rezerwowym Excelsioru.

Niemcy:
1. Bundesliga:

Robert Lewandowski (Bayern) – Gol Roberta Lewandowskiego w meczu Bayern Monachium – Ingolstadt (2:0). „Lewy” rozegrał całe spotkanie, a na listę strzelców wpisał się w 65. minucie.

Łukasz Piszczek (Borussia) – Borussia Dortmund wygrała na Signal Iduna Park z Eintrachtem Frankfurt 4:1. Łukasz Piszczek rozegrał pełne 90 minut w barwach BVB, a przy golu Ramosa zanotował asystę.

Przemysław Tytoń (Stuttgart) – Bezbramkowy remis w meczu Mainz – Stuttgart. Całe spotkanie w bramce gości rozegrał Przemysław Tytoń, który kilkukrotnie popisał się bardzo dobrymi interwencjami. Stuttgart zajmuje ostatnie miejsce w ligowej tabeli.

Paweł Olkowski (Koeln) – Kolonia zremisowała na wyjeździe z Werderem Brema 1:1. Paweł Olkowski rozegrał pełne 90 minut w zespole przyjezdnych.

Eugen Polanski (Hoffenheim) – Hoffenheim pokonało u siebie Hannover 1:0. Eugen Polanski wszedł na plac gry w 83. minucie spotkania.

2. Bundesliga:

Mateusz Klich (Kaiserslautern) – Gol Mateusza Klicha w meczu Kaiserslautern – Duisburg (2:0). Klich strzelił gola w doliczonym czasie gry, ustalając wynik spotkania.

Kacper Przybyłko (Kaiserslautern) –Kacper Przybyłko przebywał na boisku do 83. minuty, chwilę wcześniej napastnik został ukarany żółtą kartką. „Czerwone Diabły” zajmują 8. miejsce w ligowej tabeli.

Rafał Gikiewicz (Brunszwik) – Czyste konto Rafała Gikiewicza w meczu Sandhausen – Eintracht Brunszwik (0:2).

Adam Matuszczyk (Brusznwik) – Matuszczyk całe spotkanie przeciwko Sandhausen oglądał z wysokości ławki rezerwowej.

Adam Bodzek (Fortuna) – Fortuna Dusseldorf przegrała u siebie z Union Berlin 0:3. Adam Bodzek rozegrał pełne 90 minut, ponadto w drugiej części spotkania został ukarany żółtą kartką.

Portugalia:
Liga Zon Sagres:

Paweł Kieszek (Estoril) – Estoril Praia zremisował na wyjeździe z Boavistą Porto 1:1. Paweł Kieszek rozegrał całe spotkanie w bramce Estorilu.

Rumunia:
I Liga:

Paweł Golański (Targu Mures) – Targu Mures zremisowało na własnym obiekcie z CSMS Iasi 1:1. Paweł Golański całe spotkanie spędził na ławce rezerwowej gospodarzy.

Szkocja:
Premiership:

Michał Szromnik (Dundee) – Ostatnie w tabeli Dundee United przegrało u siebie z Partick 0:1. Michał Szromnik rozegrał pełne 90 minut w bramce gospodarzy.

Błażej Augustyn (Hearts of Midlothian) – Harts przegrało na wyjeździe z Aberdeen 0:1. Błażej Augustyn rozegrał całe spotkanie i został ukarany żółtą kartką w drugiej części meczu.

Turcja:
Super Lig:

Patryk Tuszyński (Rizespor) – Rizespor wygrał u siebie z Trabzonsporem 3:0. Patryk Tuszyński całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowej gospodarzy.

2. liga:

Adam Stachowiak (Gaziantep Belediyespor) – Czyste konto Adama Stachowiaka w meczu Gaziantep Belediyespor – Goztepe. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Walia:

Adrian Cieślewicz (The New Saints) – 69 minut Adriana Cieślewicza w meczu The New Saints – Aberystwyth. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1. TNS jest liderem walijskiej ekstraklasy.

Węgry:
Bank Liga:

Michał Nalepa (Ferencvaros) – Ferencvaros przegrał u siebie z Ujpestem 0:1. Michał Nalepa w 45. minucie trafił do bramki gości, jednak arbiter odgwizdał spalonego. Nieuznana bramka Nalepy od 1:36

Włochy:
Serie A:

Wojciech Szczęsny (AS Roma) – AS Roma bezbramkowo zremisowała na wyjeździe z Napoli. Wojciech Szczęsny rozegrał bardzo dobre spotkanie w bramce Romy.

Paweł Wszołek (Hellas Verona) – 79 minut Pawła Wszołka w meczu AC Milan – Hellas Verona (1:1). Były zawodnik Sampdorii kilka minut wcześniej został ukarany żółtą kartką.

Piotr Zieliński (Empoli) – Asysta Piotra Zielińskiego w meczu Empoli – Carpi (3:0). Reprezentant Polski rozegrał 70 minut.

Łukasz Skorupski (Empoli) – Czyste konto i pełne 90 minut Łukasza Skorupskiego w bramce Empoli.

Serie B:

Tomasz Kupisz (Brescia) – Brescia wygrała na wyjeździe z Vicenzą 2:1. Tomasz Kupisz rozegrał pełne 90 minut, ponadto został ukarany żółtą kartką w pierwszej części spotkania.

Bartosz Salamon (Cagliari) – Cagliari zremisowało na wyjeździe z Livorno 1:1. Bartosz Salamon rozegrał pełne 90 minut w barwach Cagliari.

Thiago Cionek (Modena) – Modena przegrała wyjazdowe spotkanie z Crotone 0:1. Thiago Cionek otrzymał czerwoną kartkę w 33. minucie spotkania.