Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO]

Marcin Trzyna
Waldemar Sobota zdobył bramkę dla FC St. Pauli
Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze, grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani są pod uwagę jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu występującego na poziomie pierwszej i drugiej ligi.

Odcinkowy pomiar prędkości. Miliony wyrzucone w błoto?

Anglia:
Championship:

Tomasz Kuszczak (Birmingham) – Birmingham wygrało z Queens Park Rangers 2:1. Tomasz Kuszczak rozegrał całe spotkanie w bramce gospodarzy.

Bartosz Białkowski (Ipswich) – Bezbramkowy remis w meczu Ipswich Town – Huddersfield. Bartosz Białkowski spędził całe spotkanie na ławce. Obecnie podstawowym bramkarzem Ipswich jest Dean Gerken.

Piotr Malarczyk (Ipswich) – Również Piotr Malarczyk całe spotkanie z Huddersfield oglądał z wysokości ławki rezerwowych.

Arabia Saudyjska:
I liga:

Adrian Mierzejewski (Al-Nasr) – Gol Adriana Mierzejewskiego w meczu Al Ahli – Al Nasr (4:2). Polak zdobył gola z rzutu karnego.

Łukasz Gikiewicz (Al-Wehda) – Debiut Łukasza Gikiewicza w saudyjskiej ekstraklasie. Al-Wehda Club zremisował z Al-Faisaly 2:2. Gikiewicz rozegrał całe spotkanie.

Austria:
2. Liga:

Tomasz Wisio (St. Polten) – Sankt Polten wygrało na wyjeździe z Innsbruckiem 3:1. Tomasz Wisio przesiedział całe spotkanie na ławce gości.

Belgia:
Jupiler League:

Rafał Wolski (Mechelen) – Mechelen wygrało z St. Truidense 3:0. Rafał Wolski całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych Mechelen.

Filip Starzyński (Lokeren) – Lokeren przegrało na własnym obiekcie z Leuven 1:2. Filip Starzyński rozpoczął spotkanie w podstawowym składzie, ale rozegrał tylko pierwszą połowę.

Chiny:
Super League:

Mateusz Zachara (Henan) – Remis 1:1 w meczu Jiangsu Sainty – Henan Construction. Mateusz Zachara cały mecz spędził na ławce przyjezdnych.

Cypr:
Pierwsza Dywizja:

Mateusz Piątkowski (APOEL) – APOEL Nikozja wygrał z AEL Limassol 6:0. Mateusz Piątkowski cały mecz spędził na ławce lidera cypryjskiej ekstraklasy.

Łukasz Skowron (AEL Limassol) – Wysoką porażkę swojej drużyny Łukasz Skorwon oglądał z ławki rezerwowych.

Grecja:

Krzysztof Król (Kalloní) – Kalloni przegrało na wyjeździe z Panioniosem 0:2. Krzysztof Król rozegrał całe spotkanie, ponadto w pierwszej połowie otrzymał żółtą kartkę. Kalloni zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli.

Radosław Majewski (Veria) – 55 minut i żółta kartka Radosława Majewskiego w meczu Veria – Atromotis (0:1). Veria plasuje się na 9. pozycji w tabeli.

Francja:
Ligue 1:

Kamil Grosicki (Rennes) – Gol Kamila Grosickiego w meczu Stade Rennes – Nice (1:4). Reprezentant Polski wszedł na boisko w 52. minucie, a na listę strzelców wpisał się w 88. minucie.

JEŚLI WIDEO SIĘ NIE WYŚWIETLA, KLIKNIJ "OBEJRZYJ W YOUTUBE"

Hiszpania:
Primera Division:

Grzegorz Krychowiak (Sevilla) – Sevilla zremisowała na wyjeździe z Eibar 1:1. Grzegorz Krychowiak rozegrał pełne 90 minut w drużynie gości.

Segunda Division:

Cezary Wilk (Real Saragossa) – Real wygrał z Tenerife 2:0. Cezary Wilk rozegrał pełne 90 minut w zespole gospodarzy.

Holandia:
Eredivisie:

Filip Kurto (Excelsior) – Excelsior Rotterdam zremisował na wyjeździe z PSV Eindhoven 1:1. Filip Kurto pozostał na ławce rezerwowych Excelsioru.

Wojciech Golla (Nijmegen) – NEC Nijmegen przegrał na wyjeździe z Twente Enschede 0:1. Wojciech Golla rozegrał pełne 90 minut w zespole z Nijmegen.

Filip Bednarek (Utrecht) – Utrecht zremisował z Rodą 1:1. Bednarek cały mecz spędził na ławce rezerwowych Utrechtu.

Japonia:
Dywizja 2:

Krzysztof Kamiński (Jubilo Iwata) – Czyste konto Krzysztofa Kamińskiego w meczu Jubilo – Sapporo. Gospodarze wygrali 3:0. Po 37 kolejkach Jubilo jest wiceliderem 2. ligi japońskiej z dorobkiem 69 punktów.

Łotwa:
Virsliga:

Dariusz Łatka (Jelgava) – 65 minut Dariusza Łatki w meczu Spartaks – FK Jelgava. Drużyna Polaka wygrała 1:0 po golu w doliczonym czasie gry.

Niemcy:
1. Bundesliga:

Robert Lewandowski (Bayern) – Bayern Monachium wygrał na wyjeździe z Werderem 1:0. Robert Lewandowski rozegrał całe spotkanie.

Łukasz Piszczek (Borussia) – Borussia Dortmund wygrała na wyjeździe z FSV Mainz 2:0. Łukasz Piszczek całe spotkanie spędził na ławce BVB.

Artur Sobiech (Hannover) – Hannover wygrał na wyjeździe z Kolonią 1:0. Sobiech przebywał na boisku do 84. minuty.

Paweł Olkowski (Koeln) – Paweł Olkowski rozegrał 58 minut w przegranym meczu z Hannoverem.

Sebastian Boenisch (Bayer) – Bayer Leverkusen bezbramkowo zremisował na wyjeździe z Hamburgiem. Sebastian Boenisch rozegrał pełne 90 minut w zespole „Aptekarzy”.

Łukasz Załuska (Darmstadt) – Wyjazdowe zwycięstwo Darmstadt nad Augsburgiem 2:0. Łukasz Załuska wciąż jest jedynie rezerwowym bramkarzem beniaminka niemieckiej ekstraklasy.

Przemysław Tytoń (Stuttgart) – Przemysław Tytoń obronił rzut karny w meczu Stuttgart – Ingolstadt (1:0). Polak obronił „jedenastkę” w 4. minucie spotkania. Więcej informacji o meczu i obrona Tytonia

Eugen Polanski (Hoffenheim) – Hoffenheim przegrało na wyjeździe z Wolfsburgiem 2:4. Eugen Polanski rozegrał całe spotkanie.

2. Bundesliga:

Jakub Kosecki (Sandhausen) – Sandhausen wygrało u siebie z Kaiserslautern 1:0. Jakub Kosecki rozegrał 84 minuty.

Kacper Przybyłko (Kaiserslautern) – Kacper Przybyłko przebywał na placu gry w meczu z Sandhausen do 66. minuty.

Mateusz Klich (Kaiserslautern) – Mateusz Klich wszedł na boisko w meczu z Sandhausen w 65. minucie spotkania.

Waldemar Sobota (Sankt Pauli) – Gol Waldermara Soboty w meczu Union Berlin – Sankt Pauli (3:3). Polak rozegrał 79 minut.

Rafał Gikiewicz (Brunszwik) – Eintracht przegrał na wyjeździe z Paderborn 0:2. Rafał Gikiewicz rozegrał całe spotkanie w zespole z Brunszwiku.

Adam Matuszczyk (Brusznwik) – Również pełne 90 minut zanotował Adam Matuszczyk. Eintracht Brunszwik zajmuje 7. miejsce w tabeli.

Norwegia:
Tippeligaen:

Łukasz Jarosiński (Stromsgodset) – Stromsgodset wygrało u siebie z Odd 2:1. Jarosiński wciąż jest bramkarzem rezerwowym trzeciej drużyny norweskiej ekstraklasy.

Rosja:
Premjer Liga:

Janusz Gol (Amkar Perm) – Amkar Perm zremisował u siebie z Dynamem Moskwa 1:1. Janusz Gol rozegrał pełne spotkanie w barwach gospodarzy.

Maciej Rybus (Terek) – Terek Grozny wygrał na wyjeździe z Samarą 2:0. Maciej Rybus rozegrał całe spotkanie.

Artur Jędrzejczyk (FK Krasnodar) – FK Krasnodar zremisował na wyjeździe z Anży Machaczkałą 2:2. Artur Jędrzejczyk cały mecz spędził na ławce rezerwowych gości.

Rumunia:
I Liga:

Paweł Golański (Targu Mures) – Porażka ASA Targu Mures w wyjazdowym meczu z Dinamem Bukareszt 1:2. Paweł Golański rozegrał pierwszą część spotkania. W przerwie Polaka zmienił Ousmane N'Doye, który później zdobył gola.

Szkocja:
Premiership:

Michał Szromnik (Dundee) – „Polski mecz” w szkockiej ekstraklasie. Dundee United przerało z Hearts 0:1. Szromnik wciąż jest rezerwowym bramkarzem Dundee.

Błażej Augustyn (Hearts of Midlothian) – Błażej Augustyn rozegrał pełne 90 minut w meczu z Dundee United.

Turcja:
Super Lig:

Patryk Tuszyński (Rizespor) – Rizespor przegrał na wyjeździe z Besiktasem Stambuł 0:1. Tuszyński całe spotkanie przesiedział na ławce Rizesporu.

2. liga:

Adam Stachowiak (Gaziantep Belediyespor) – Gaziantep Belediyespor zremisował u siebie z Bolusporem 2:2. Adam Stachowiak rozegrał pełne spotkanie w bramce gospodarzy.

USA:
NASL (2. poziom rozgrywkowy):

Wojciech Wójcik (Indy Eleven) – Indy Eleven wygrało 3:1 z Minnesotą. Wojciech Wójcik cały mecz przesiedział na ławce gospodarzy.

Walia:
Premier League:

Adrian Cieślewicz (The New Saints) – The New Saints wygrało na wyjeździe z Bangor 2:0. Cieślewicz rozegrał całe spotkanie.

Antoni Sarnowski (Bangor) – 17-letni bramkarz spędził cały mecz z TNS na ławce. Sarnowski wcześniej był bramkarzem juniorskich drużyn The New Saints.

Węgry:
Bank Liga:

Michał Nalepa (Ferencvaros) – Ferencvaros wygrał u siebie z Haladas 3:1. Michał Nalepa rozegrał całe spotkanie, w 85. minucie otrzymał żółtą kartkę. Ferencvaros po 12 kolejkach ma na swoim koncie 11 zwycięstw i remis. Z dorobkiem 34 punktów jest zdecydowanym liderem węgierskiej ekstraklasy.

Włochy:
Serie A:

Jakub Błaszczykowski (Fiorentina) – Liderująca Fiorentina przegrała na wyjeździe z Napoli 1:2. Jakub Błaszczykowski rozegrał całe spotkanie w zespole „Violi”.

Wojciech Szczęsny (AS Roma) – AS Roma pokonała na własnym obiekcie Empoli 3:1. Wojciech Szczęsny rozegrał całe spotkanie w bramce Romy. AS Roma jest wiceliderem włoskiej ekstraklasy z dorobkiem 17 punktów.

Łukasz Skorupski (Empoli) – Łukasz Skorupski rozegrał pełne 90 minut w bramce Empoli w meczu z Romą.

Kamil Glik (Torino) – Torino zremisowało z Milanem 1:1. Kamil Glik rozegrał całe spotkanie w drużynie „Byków”.

Paweł Wszołek (Hellas Verona) – Hellas Verona zremisował z Udinese 1:1. Paweł Wszołek cały mecz przesiedział na ławce Hellasu.

Serie B:

Tomasz Kupisz (Brescia) – Dwa gole Tomasza Kupisza w meczu Avellino – Brescia. Spotkanie zakończyło się remisem 3:3. Polak rozegrał całe spotkanie.

Thiago Cionek (Modena) – Modena wygrała z Ascoli 2:1. Thiago Cionek rozegrał całe spotkanie w drużynie gospodarzy.

Bartosz Salamon (Cagliari) – Cagliari przegrało na wyjeździe z Novarą 0:1. Salamon rozegrał pełne 90 minut, w drugiej części spotkania został ukarany żółtą kartką.