Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? (RAPORT, WIDEO)

Marcin Trzyna
Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze, grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani są pod uwagę jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu.

Belgia:
Jupiler League:

Waldemar Sobota (Club Brugge) – Zespół Polaka wygrał 1:0 z Lierse. Reprezentant Polski wszedł na boisko w 76. minucie zastępując Maxime Lastienne.

Proximus League:

Piotr Parzyszek (Sint Truiden) – Udany debiut Piotra Parzyszka w barwach drugoligowego Sint Truidense. Reprezentant polskiej młodzieżówki strzelił 2 gole, a jego drużyna zwyciężyła 3:0 z Virton. Były zawodnik angielskiego Chartlonu przebywał na placu gry do 77. minuty.

Bułgaria:
A PFG:

Adam Stachowiak (Botev) – Botev Plovdiv pokonał 2:1 zespół Cherno More. 27-letni golkiper całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych. Jedną z bramek dla Boteva zdobył Tomas Jirsak, były piłkarz Wisły Kraków.

Chiny:
Super League:

Krzysztof Mączyński (Guizhou) – Zwycięstwo Guizhou Renhe 1:0 nad zespołem Liaoning. Mączyński rozegrał całe spotkanie, a w 50. minucie został ukarany żółtą kartką. Po 18 kolejkach chińskiej ekstraklasy, Guizhou plasuje się na 6. pozycji z dorobkiem 27 punktów.

Holandia:
Superpuchar:

Arkadiusz Milik (Ajax) - Ajax Amsterdam przegrał w finale Superpucharu z PEC Zwolle 0:1. Oficjalny debiut w Ajaksie zanotował Arkadiusz Milik, który rozpoczął spotkanie w podstawowej jedenastce. Reprezentanta Polski w 82. minucie spotkania zastąpił Sightorsson. Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył Stef Nijland.

Litwa:
A Lyga:

Jakub Wilk (Żalgiris) – Żalgiris Wilno wygrał na wyjeździe z Trakai 2:0. Jakub Wilk rozegrał całe spotkanie w barwach Mistrza Litwy, który w obecnym sezonie również zmierza po mistrzowskie trofeum.

Łotwa:
Virsliga:

Dariusz Łatka (Jelgava) – Debiut Dariusza Łatki w barwach Jelgavy okazał się udany, bowiem drużyna Polaka wygrała na wyjeździe 2:0 z BFC Daugavpils. Były piłkarz m.in. Podbeskidzia Bielsko-Biała rozegrał 75 minut. FK Jelgava zajmuje trzecie miejsce w tabeli łotewskiej ekstraklasy z dorobkiem 41 punktów.

Niemcy:
2. Bundesliga:

Rafał Gikiewicz (Brunszwik) – Debiut Rafała Gikiewicza w oficjalnym meczu Eintrachtu Brunszwik. Jego drużyna zremisowała 2:2 z Fortuną Dusseldorf.

Kacper Przybyłko (Greuther Furth) – Gol Kacpra Przybyłki w meczu Bochum – Greuther Furth (1:1). Reprezentant polskiej młodzieżówki wpisał się na listę strzelców w 18. minucie spotkania. Były napastnik Arminii Bielefeld rozegrał 86 minut.

3. Liga:

David Blacha (Hansa) – Hansa Rostock zremisowała na własnym obiekcie z Efrurt 1:1. Blacha rozegrał 60 minut. Hansa po 2 kolejkach ma na swoim koncie 4 punkty.

Sebastian Tyrała (Erfurt) – Sebastian Tyrała rozegrał pełne spotkanie przeciwko Hansie Rostock. Ponadto w 20. minucie został ukarany żółtą kartką. To pierwszy punkt zespołu w tym sezonie.

Rafał Kazior (Kiel) – Holstein Kiel zremisowało 2:2 z drugą drużyną Borussii Dortmund. 31-letni pomocnik urodzony w Gliwicach pojawił się na placu gry w 82. minucie.

Jarosław Lindner-Ciarczyński (Kiel) – Wychowanek Jantaru Pruszcz Gdański całe spotkanie przeciwko drugiej drużynie BVB przesiedział na ławce rezerwowych.

Sebastian Mrowca (Wehen Wiesbaden) – Zespół Polaka zremisował na wyjeździe z Unterhaching 3:3. Sebastian Mrowca rozegrał pełne 90 minut w barwach Wehen.

Fabian Pawela (Cottbus) - Energie Cottbus przegrało 1:3 z Dynamem Drezno. Fabian Pawela rozpoczął spotkanie w podstawowym składzie, lecz opuścił boisko już w 42. minucie, gdy Cottbus przegrywało już 0:3.

Norwegia:
Tippeligaen:

Piotr Leciejewski (Brann) – Brann przegrało 3:4 z Lillestroem w meczu 18. Kolejki norweskiej ekstraklasy. Leciejewski rozegrał całe spotkanie w bramce Brann, które zajmuje przedostatnią lokatę w ligowej tabeli z dorobkiem 12 „oczek”.

Rosja:
Premjer Liga:

Adam Kokoszka (Torpedo) – Debiut Adama Kokoszki w barwach Torpedo Moskwa. Drużyna Polaka przegrała derbowe spotkanie z CSKA 1:4. Kokoszka wszedł na boisko na początku drugiej połowy.

Artur Jędrzejczyk (FK Krasnodar) – FK Krasnodar bezbramkowo zremisował w wyjazdowym meczu z Lokomotiwem Moskwa. Artur Jędrzejczyk rozegrał pełne 90 minut, a w drugiej części spotkania został ukarany żółtą kartką.

I Division:

Piotr Polczak (Wołga) – Wołga Niżny Nowogród wygrała 3:0 z Sakhalinem. Polczak rozegrał całe spotkanie, a w 90. minucie został ukarany żółtą kartką. Spadkowicz z rosyjskiej ekstraklasy po 5 kolejkach ma na swoim koncie 7 punktów, co daje 8. pozycję w tabeli.

Rumunia:
I Liga:

Łukasz Szukała (Steaua) – Reprezentant Polski rozegrał całe spotkanie na środku defensywy Steauy w wygranym meczu z CS Craiova (3:1). Steaua po dwóch meczach ma na swoim koncie komplet punktów.

Michał Gliwa (Pandurii) – Pandurii bezbramkowo zremisowało z CFR Cluj. Były bramkarz Zagłębia Lubin całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych.

Szwecja:
Allsvenskan:

Paweł Cibicki (Malmoe) – Malmoe wygrało na wyjeździe z Falkenbergs 5:2. Paweł Cibicki rozpoczął spotkanie w podstawowym składzie, a z boiska zszedł w 62. minucie. Malmoe jest liderem szwedzkiej ekstraklasy z dorobkiem 41 punktów.

Węgry:
Bank Liga:

Michał Nalepa (Ferencvaros) – Drużyna, w której występuje były Wiślak, przegrała 0:1 z Lombardem Papa. Nalepa wyszedł w podstawowej jedenastce Ferencvarosu i rozegrał 71 minut.

W poniedziałek czekają nas mecze z udziałem Polaków:
Terek Grozny – Amkar Perm (Maciej Rybus, Marcin Komorowski oraz Janusz Gol, Damian Zbozień, Jakub Wawrzyniak)
U. Cluj – Dinamo Bukareszt (Kamil Biliński)
Kaiserslautern - TSV Monachium (Grzegorz Wojtkowiak)