Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO]

Marcin Trzyna
Waldemar Sobota zdobył zwycięską bramkę w meczu Standard Liege - Club Brugge
Waldemar Sobota zdobył zwycięską bramkę w meczu Standard Liege - Club Brugge facebook.com
Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze, grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani są pod uwagę jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu.

Anglia:
Premier League:

Artur Boruc (Southampton) – Southampton zremisowało na własnym stadionie 1:1 z Manchesterem United. Artur Boruc rozegrał całe spotkanie w bramce „Świętych”, którzy kończą sezon na 8. miejscu w ligowej tabeli.

Łukasz Fabiański (Arsenal) – Arsenal Londyn wygrał 2:0 z Norwich City, a całe spotkanie w bramce "Kanonierów" rozegrał Fabiański.

Wojciech Szczęsny (Arsenal) - Mecz Arsenalu z Norwich Szczęsny oglądał z wysokości ławki rezerwowych.

Belgia:
Jupiler League:

Waldemar Sobota (Club Brugge) – Zwycięski gol Waldemara Soboty w wygranym przez Club Brugge 1:0 wyjazdowym meczu ze Standardem Liege. Były zawodnik Śląska Wrocław wpisał się na listę strzelców w 58. minucie. Brugia z dorobkiem 45 punktów jest liderem belgijskiej ekstraklasy.

Bułgaria:
A PFG:

Adam Stachowiak (Botev) – Bezbramkowym remisem zakończyło się spotkanie pomiędzy Botevem Plovdiv a CSKA Sofia. Adam Stachowiak rozegrał całe spotkanie w bramce Boteva, który obecnie zajmuje 4. miejsce w ligowej tabeli.

Chiny:
Super League:

Krzysztof Mączyński (Guizhou) – Cały mecz Krzysztofa Mączyńskiego w przegranym meczu z Shanghai SIPG 2:5. Guizhou Renhe z dorobkiem 15 punktów zajmuje 7. pozycję w lidze.

Francja:
Ligue 1:

Grzegorz Krychowiak (Reims) – Stade de Reims przegrało 1:2 z Ajaccio. Krychowiak rozegrał 67 minut, na boisku zastąpił go Charbonier. Reims zajmuje obecnie 9. miejsce w tabeli Ligue 1.

Dominik Furman (Toulouse) – Były Legionista rozegrał 66 minut w przegranym meczu z Guingamp (0:2). Tuluza z dorobkiem 46 punków zajmuje 11. miejsce w tabeli.

Kamil Grosicki (Rennes) – Rennes przegrało na własnym obiekcie 1:2 z Sochaux. Grosicki zszedł z boiska w 54. minucie, zmienił go N’tep, który później zdobył bramkę. Rennes plasuje się obecnie na 13. pozycji w tabeli.

Hiszpania:
Primera Division:

Damien Perquis (Betis) - Betis Sevilla wygrał po szalonym meczu 4:3 z Realem Valladolid. Perquis rozegrał cały mecz na środku obrony Betisu, który w przyszłym sezonie grać będzie w Segunda Division.

Bartłomiej Pawłowski (Malaga) – Malaga zremisowała na wyjeździe 1:1 z Atletico Madryt. Pawłowski wszedł na boisko w doliczonym czasie gry zastępując Amrabata. Malaga zajmuje 13. miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 42 punktów.

Segunda Division:

Cezary Wilk (Deportivo) - Cały mecz byłego Wiślaka na ławce rezerwowych Deportivo w pojedynku z Alaves. Mecz zakończył się remisem 1:1.

Litwa:
A Lyga:

Jakub Wilk (Żalgiris) – Gol Jakuba Wilka w meczu Atlantas Kłajpeda – Żalgiris Wilno, który zakończył się zwycięstwem drużyny Marka Zuba 1:0. Wilk wpisał się na listę strzelców w 17. minucie i zanotował siódme ligowe trafienie w tym sezonie.

Niemcy:
1. Bundesliga:

Robert Lewandowski (Borussia) – Dwie bramki Roberta Lewandowskiego w meczu Hertha BSC – Borussia Dortmund (0:4). „Lewy” z dorobkiem 20 bramek sięgnął po koronę króla strzelców Bundesligi. Były napastnik Lecha Poznań rozegrał całe spotkanie.

Łukasz Piszczek (Borussia) – Również cały mecz w barwach BVB rozegrał Łukasz Piszczek. Borussia zakończyła rozgrywki Bundesligi na drugim miejscu z dorobkiem 71 punktów.

SKRÓT MECZU Hertha - Borussia

Eugen Polanski (Hoffenheim) – Hoffenheim wygrało 3:0 z Eintrachtem Brunszwik i zakończyło sezon na 9. pozycji w tabeli. Polanski rozegrał całe spotkanie przeciwko Brunszwikowi, a w 3. minucie został ukarany żółtą kartką.

Sebastian Boenisch (Bayer) – Pełne 90 minut Sebastiana Boenischa na lewej obronie w wygranym meczu 2:1 z Werderem Brema. „Aptekarze” zakończyli ligowe zmagania na 4. pozycji.

Ludovic Obraniak (Werder) – Ludovic Obraniak całe spotkanie przeciwko Bayerowi Leverkusen oglądał z wysokości ławki rezerwowych bremeńczyków.

2. Bundesliga:

Grzegorz Wojtkowiak (TSV Munich) – Bramka Grzegorza Wojtkowiaka w zremisowanym meczu przez TSV Munich 1:1 z Union Berlin. Były zawodnik Lecha Poznań wpisał się na listę strzelców w 17. minucie meczu. Pod koniec spotkania Wojtkowiak został ukarany żółtą kartką. TSV zajmuje 7. miejsce w tabeli 2. Bundesligi.

Kacper Przybyłko (Arminia) – Bardzo ważny gol Kacpra Przybyłki dla Arminii Bielefeld w spotkaniu z Dynamem Drezno (3:2). Przybyłko zdobył gola na 3:2 w 76. minucie spotkania. Arminia zagra w barażach o utrzymanie się w 2. Bundeslidze z SV Darmstadt, natomiast Dynamo Drezno spada do 3 ligi.

Piotr Ćwielong (Bochum) – Bochum pokonało 1:0 Karlsruher. Ćwielong całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych. VfL Bochum zajmuje 15. miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 40 punktów.

Adam Matuszczyk (Koeln) – Kolonia przegrała w wyjazdowym meczu z FsV Frankfurt 0:2. Adam Matuszczyk rozegrał całe spotkanie w zespole „Koziołków”, którzy w przyszłym sezonie grać będą w Bundeslidze.

Sławomir Peszko (Koeln) – Sławomir Peszko całe spotkanie z Frankfurtem oglądał z wysokości ławki rezerwowych.

Norwegia:
Tippeligaen:

Piotr Leciejewski (Brann) – Brann pokonało na wyjeździe Aalesund 1:0. Piotr Leciejewski rozegrał całe spotkanie i obejrzał żółtą kartkę za grę na czas pod koniec spotkania. Brann obecnie zajmuje 12. miejsce w tabeli.

Portugalia:
Liga Zon Sagres:

Paweł Kieszek (Vitoria) – Vitoria Setubal z Pawłem Kieszkiem w bramce wygrała 3:1 z Olhanense.

Rosja:
Premjer Liga:

Jakub Wawrzyniak (Amkar Perm) – Spartak Moskwa pokonał 1:0 Amkar Perm w meczu 29. kolejki rosyjskiej ekstraklasy. Wawrzyniak pod koniec spotkania obejrzał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę i musiał opuścić plac gry.

Janusz Gol (Amkar Perm) – Janusz Gol rozegrał całe spotkanie w barwach Amkaru Perm.

Damian Zbozień (Amkar) – Były zawodnik Piasta Gliwice mecz ze Spartakiem oglądał z wysokości ławki rezerwowych. Amkar plasuje się na 9. pozycji w ligowej tabeli.

Artur Jędrzejczyk (FK Krasnodar) – FK Krasnodar pokonało na własnym stadionie Anży Machaczkałę 1:0. Jędrzejczyk rozegrał całe spotkanie w barwach drużyny z Krasnodaru, która zajmuje 5. miejsce w tabeli.

Maciej Rybus (Terek) – Terek Grozny wygrał 2:0 z Wołgą Niżny Nowogród. Maciej Rybus rozegrał 87 minut, w jego miejsce wszedł Aissati .

Marcin Komorowski (Terek) – Marcin Komorowski rozegrał całe spotkanie w barwach Tereka, a w 84. minucie został ukarany żółtą kartką. Terek z dorobkiem 32 punktów zajmuje 11. lokatę w tabeli.

Marcin Kowalczyk, Piotr Polczak, Ariel Borysiuk (wszyscy Wołga) – W spotkaniu z Terekiem Grozny całe spotkanie rozegrali Polczak i Kowalczyk. Wypożyczony z Kaiserslautern Borysiuk cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych. Porażka z Terekiem oznacza, że Wołga spada z rosyjskiej ekstraklasy.

Rumunia:
I Liga:

Kamil Biliński (Dinamo) – Remis 1:1 w meczu Gaz Metan – Dinamo Bukareszt. Kamil Biliński całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych stołecznej drużyny, która z dorobkiem 53 punktów plasuje się na 4. pozycji w lidze rumuńskiej.

Szkocja:
Premiership:

Radosław Cierzniak (Dundee) – Dundee United przegrało 1:3 w wyjazdowym meczu z Celtikiem Glasgow. Cierzniak rozegrał całe spotkanie w bramce „Pomarańczek”.

Łukasz Załuska (Celtic) – Zwycięstwo swojej drużyny nad Dundee Załuska oglądał z ławki rezerwowych Mistrza Szkocji.

Turcja:
Super Lig:

Adrian Mierzejewski (Trabzonspor) – Gol Adriana Mierzejewskiego w meczu Trabzonspor – Galatasaray (1:4). Mierzejewski strzelił bramkę z rzutu karnego, było to szóste trafienie Polaka w obecnym sezonie. Trabzonspor z dorobkiem 50 punktów zajmuje piąte miejsce w tabeli.

USA:
North American Soccer League (2. Poziom rozrywkowy):

Tomasz Zahorski (San Antonio) – San Antonio pokonało na własnym stadionie Caroline 3:0. Zahorski w 77. mnucie zdobył gola z rzutu karnego. „Skorpiony” zajmują 3. miejsce w ligowej tabeli.

Włochy:
Serie A:

Kamil Glik (Torino) – Torino zremisowało 1:1 z Parmą. Kamil Glik w 70. minucie sprokurował rzut karny i obejrzał żółtą kartkę.

Łukasz Skorupski (AS Roma) – Cały mecz Łukasza Skorupskiego w meczu przeciwko Juventusowi Turyn. „Stara Dama” wygrała 1:0 po golu Osvaldo w doliczonym czasie gry. Skorupski w całym spotkaniu popisał się kilkoma dobrymi interwencjami.

Paweł Wszołek (Sampdoria) – Bramka Pawła Wszołka w przegranym 2:5 meczu z Napoli. Reprezentant Polski pojawił się na placu gry dziesięć minut przed końcem spotkania zastępując Maxi Lopeza, a do siatki Napoli trafił w 88. minucie.

Bartosz Salamon (Sampdoria) – Młody obrońca Sampdorii całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych. Sampdoria z dorobkiem 44 punktów zajmuje 12. miejsce w tabeli.

Igor Łasicki (Napoli) – Na ławce Napoli cały mecz znajdował się Igor Łasicki. 18-letni obrońca jest melodią przyszłości Napoli, które kończy sezon Serie A na 3. miejscu.

Serie B:

Paweł Bochniewicz (Reggina) – Cały mecz młodego obrońcy Regginy w zremisowanym meczu z Brescią 1:1. Reggina jest pewna spadku i już żegna się z Serie B.