Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO]

Marcin Trzyna
Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze, grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani są pod uwagę jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu.

Anglia:
Premier League:

Artur Boruc (Southampton) – „Święci” wygrali 2:0 Everton po dwóch golach samobójczych piłkarzy gości. Już w 1. minucie bramkę do własnej bramki skierował Alcaraz, a pół godziny później również samobójczego gola zdobył Coleman. Artur Boruc zachował kolejne czyste konto.

Championship:

Tomasz Kuszczak (Brighton) – Zespół Polaka wygrał 2:0 z Yeovil Town. Kuszczak zachował po raz kolejny w tym sezonie czyste konto. Brighton zajmuje 7. miejsce w tabeli z dorobkiem 69 „oczek” i wciąż zachowuje szanse na grę w barażach.

Marcin Wasilewski (Leicester) – Leicester City pokonało na wyjeździe Huddersfield 2:0. „Wasyl” cały mecz spędził na ławce Leicesteru, które w przyszłym sezonie zagra w Premier League.

Tomasz Cywka (Barnsley) – Cały mecz Tomasza Cywki na ławce rezerwowych Barsnley. Jego drużyna przegrała 1:3 z Middlesbrough. Barnsley z dorobkiem 39 punktów plasuje się na przedostatniej pozycji w tabeli.

Radosław Majewski (Nottingham) – Bournemouth pokonało 4:1 zespół Nottingham Forest. Radosław Majewski całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych 11. drużyny w ligowej tabeli.

Belgia:
Jupiler League:

Waldemar Sobota (Club Brugge) – Świetne spotkanie Waldemara Soboty w meczu Club Brugge – Lokeren (3:1). Sobota zdobył gola oraz zanotował dwie asysty. Były zawodnik Śląska Wrocław rozegrał cały mecz. Po 36 kolejkach Club Brugge jest liderem grupy mistrzowskiej z 42 punktami.

Bułgaria:
A PFG:

Adam Stachowiak (Botev) – Botev Plovdiv wygrał 2:0 z Levski Sofia. Polski bramkarz rozegrał pełne 90 minut w barwach 4. drużyny bułgarskiej ekstraklasy.

Chiny:
Super League:

Krzysztof Mączyński (Guizhou) – Guizhou Renhe bezbramkowo zremisowało na wyjeździe z Changchun Yatai. Były zawodnik Górnika Zabrze cały mecz spędził na ławce rezerwowych. Guizhou zajmuje 7. miejsce w tabeli z 11 punktami na koncie.

Francja:
Ligue 1:

Grzegorz Krychowiak (Reims) – Drużyna polskiego pomocnika przegrała na wyjeździe z Niceą 0:1. Grzegorz Krychowiak przebywał na boisku od pierwszej do ostatniej minuty. Stade Reims zajmuje 8. lokatę w ligowej tabeli.

Kamil Grosicki (Rennes) – Stade de Rennes zremisowało na własnym obiekcie 1:1 z Lorient. Grosicki rozpoczął spotkanie w pierwszej jedenastce, jednak zszedł w 59. minucie, a zastąpił go Paul-Georges N'Tep, który później strzelił bramkę dla Rennes. Z 40 punktami na koncie Rennes zajmuje 15. miejsce w tabeli Ligue1.

Dominik Furman (Toulouse) – Montpellier wygrało 2:1 z Tuluzą. Dominik Furman cały mecz spędził na ławce rezerwowych TFC.

Hiszpania:
Segunda Division:

Cezary Wilk (Deportivo) – Deportivo La Coruna przegrało 0:3 z piętnastą w tabeli Ponferradiną. Cezary Wilk całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych lidera Segunda Division.

Holandia:
Eredivisie:

Mateusz Klich (PEC Zwolle) – PEC Zwolle przegrało na własnym stadionie 1:2 z PSV Eindhoven. Reprezentant Polski rozpoczął spotkanie w podstawowej jedenastce i opuścił boisko w 78. minucie. W jego miejsce na boisku pojawił się Nijland. Zwolle zajmuje 10. miejsce w tabeli holenderskiej ekstraklasy.

Przemysław Tytoń (PSV) – Przemysław Tytoń całe spotkanie przeciwko Zwolle spędził na ławce rezerwowych PSV. Eindhoven plasuje się na 4. miejscu w ligowej tabeli z dorobkiem 56 punktów.

Filip Kurto (Roda) – Roda Kerkrade przegrała przed własną publicznością z Groningen 1:2. Kurto rozegrał całe spotkanie w bramce „Górników”, którzy z dorobkiem 26 „oczek” zajmują ostatnie miejsce w ligowej tabeli.

Mateusz Prus (Roda) – Rezerwowy bramkarz Rody całe spotkanie z PSV Eindhoven spędził na ławce rezerwowych.

Niemcy:
1. Bundesliga:

Robert Lewandowski (Borussia) – Borussia Dortmund zremisowała z Bayerem Leverkusen 2:2. Robert Lewandowski w tym spotkaniu został ukarany żółtą kartką i został zmieniony w 90. minucie przez Juliana Schiebera.

Łukasz Piszczek (Borussia) – Łukasz Piszczek rozegrał całe spotkanie w barwach Borussii w meczu z „Aptekarzami”.

Sebastian Boenisch (Bayer) – Lewy obrońca Bayeru Leverkusen rozegrał pełne 90 minut w meczu z Borussią Dortmund. „Aptekarze” mają na swoim koncie 55 punktów i zajmują 4. miejsce w tabeli Bundesligi.

Eugen Polanski (Hoffenheim) – Hoffenheim bezbramkowo zremisowało na własnym stadionie z Eintrachtem Frankfurt. Eugen rozegrał całe spotkanie w barwach „Wieśniaków”, którzy zajmują 9. pozycję w tabeli z 41 punktami na swoim koncie.

2. Bundesliga:

Grzegorz Wojtkowiak (TSV Munich) – Zespół Polaka wygrał 2:1 na wyjeździe z Greuther Furth. Całe spotkanie w barwach TSV 1860 Monachium rozegrał wracający do składu Grzegorz Wojtkowiak.

Sławomir Peszko (Koeln) – Kolonia zremisowała 1:1 w meczu wyjazdowym z Ingolstadt. Sławek Peszko opuścił boisko w 46. minucie, a w jego miejsce wszedł Finne.

Adam Matuszczyk (Koeln) – Adam Matuszczyk całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych „Koziołków”.

Piotr Ćwielong (Bochum) – VfL Bochum przegrało 1:4 z Arminią Bielefeld. Ćwielong rozegrał 85 minut, w jego miejsce pojawił się Eyjolfsson.

Kacper Przybyłko (Arminia) – Całe spotkanie Kacpra Przybyłki w zwycięskim meczu z Bochum. Arminia zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem 31 punktów.

Norwegia:
Tippeligaen:

Piotr Leciejewski (Brann) – Zespół Polaka przegrał aż 2:5 na wyjeździe z Rosenborgiem. Leciejewski rozegrał całe spotkanie w bramce Brann, które po 5 meczach ma na swoim koncie tylko 4 punkty.

Rosja:
Premjer Liga:

Jakub Wawrzyniak i Janusz Gol (Amkar) – Amkar Perm zremisował 2:2 w wyjazdowym meczu z Samarą. Wawrzyniak i Gol rozegrali pełne spotkania i obaj zostali ukarani żółtą kartką w tym pojedynku.

Damian Zbozień (Amkar) – Były obrońca Piasta Gliwice całe spotkanie z Samarą oglądał z wysokości ławki rezerwowych.

Maciej Rybus (Terek) – Zwycięstwo Tereka Grozny nad Dynamem Moskwa 1:0. Reprezentant Polski został zmieniony w doliczonym czasie spotkania, w jego miejsce wszedł Bokila.

Marcin Komorowski (Terek) – Defensor rozegrał całe spotkanie w barwach Tereka, dla którego są to bardzo ważne 3 punkty. Obecnie ekipa z Groznego zajmuje 11. miejsce z dorobkiem 29 punktów. Zagrożona barażami Samara traci do Tereka 3 punkty.

Marcin Kowalczyk (Wołga) – Zenit Sankt Petersburg pokonał Wołgę Niżny Nowogród 2:0. Były zawodnik Śląska Wrocław rozegrał całe spotkanie w barwach Wołgi.

Piotr Polczak (Wołga) – Również całe spotkanie rozegrał Piotr Polczak, który w 39. minucie został ukarany żółtą kartką. Wołga zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem 21 punktów.

Rumunia:
I Liga:

Kamil Biliński (Dinamo) – Dinamo Bukareszt pokonało Concordię 3:1 w wyjazdowym meczu 29. kolejki rumuńskiej ekstraklasy. Polski napastnik całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych Dinama, które z dorobkiem 52 punktów zajmuje 4. miejsce w lidze.

Michał Gliwa (Pandurii) – Zespół Polaka przegrał 0:1 z Poli Timisoara. Były golkiper Zagłębia Lubin rozegrał całe spotkanie w bramce gospodarzy, którzy po 29 kolejkach zajmują 6. miejsce w ligowej tabeli.

Szkocja:
Premiership:

Radosław Cierzniak (Dundee) – Dundee United rozbiło zespół Motherwell aż 5:1. Cierzniak rozegrał całe spotkanie w bramce Dundee, które plasuje się na 4. pozycji w ligowej tabeli.

Łukasz Załuska (Celtic) – Celtic Glasgow wygrał 6:0 z Inverness. Załuska całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych Mistrza Szkocji.

Turcja:
Super Lig:

Adrian Mierzejewski (Trabzonspor) – Pełne 90 minut Adriana Mierzejewskiego w spotkaniu Trabzonspor – Gaziantepspor (2:1). Adrian zagrał bardzo dobre spotkanie, był wyróżniającą się postacią w zespole gospodarzy.

Włochy:
Serie A:

Kamil Glik (Torino) – Pełne 90 minut kapitana Torino w meczu przeciwko Udinese Calcio. Torino wygrało 2:0 i obecnie plasuje się na 6. pozycji w ligowej tabeli z dorobkiem 52 punktów.

Piotr Zieliński (Udinese) – Młody pomocnik pojawił się na placu gry w meczu z Torino w 46. minucie zmieniając Emmanuela Badu i zagrał do końca spotkania. Udinese ma na swoim koncie 39 punktów, co daje 15. miejsce w tabeli.

Rafał Wolski (Fiorentina) – Fiorentina wygrała 3:0 w wyjazdowym meczu z Bologną. Wolski wszedł na boisko w 75. minucie zastępując Ilicicia. „Viola” zajmuje 4. miejsce w lidze z dorobkiem 61 punktów.

Łukasz Skorupski (Roma) – AS Roma pokonała 2:0 AC Milan. Łukasz Skorupski całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych wicelidera Serie A.

Bartosz Salamon, Paweł Wszołek (Sampdoria) i Tomasz Kupisz (Chievo) – Trzej Polacy spędzili całe spotkanie Sampdorii z Chievo Werona na ławce rezerwowych. Sampdoria pokonała swojego rywala 2:1.

Serie B:

Paweł Bochniewicz (Reggina) – 18-letni obrońca Regginy Calcio powinien jak najszybciej zapomnieć o meczu z Cittadellą. Polak strzelił gola samobójczego i jego drużyna przegrała 0:1. Na dodatek w 90. minucie Bochniewicz został ukarany drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką.

Thiago Cionek (Modena) – Modena zremisowała 3:3 z Ternaną. Cionek rozegrał całe spotkanie w barwach Modeny, która po 36 kolejkach zajmuje 11. pozycję w Serie B.

Obserwuj autora zestawienia na Twitterze!