Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO]

Marcin Trzyna
Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze, grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani są pod uwagę jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu.

Anglia:
Premier League:

Wojciech Szczęsny (Arsenal) – Arsenal Londyn wygrał na wyjeździe z Hull City 3:0. Szczęsny rozegrał całe spotkanie w bramce „Kanonierów”.

Łukasz Fabiański (Arsenal) – Fabiański całe spotkanie przeciwko Hull City oglądał z perspektywy ławki rezerwowych. „Kanonierzy” z dorobkiem 70 punktów plasują się na 4. pozycji w tabeli.

Artur Boruc (Southampton) – Czyste konto Artura Boruca w meczu Aston Villa – Southampton zakończonym bezbramkowym remisem. „Święci” zajmują 8. miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 49 „oczek”.

Championship:

Marcin Wasilewski (Leicester) – Cały mecz „Wasyla” w meczu Leicester City – Queens Park Rangers. Leicester wygrało 1:0 i jest liderem Championship z 93 punktami na koncie.

Tomasz Cywka (Barnsley) – Całe spotkanie Tomasza Cywki w składzie Barsnley w meczu z Leeds. Zespół Polaka przegrał 0:1 i wciąż znajduje się w strefie spadkowej.

Tomasz Kuszczak (Brighton) – Brighton zremisowało w wyjazdowym meczu z Huddersfield 1:1. Tomasz Kuszczak rozegrał całe spotkanie w bramce Brightonu, który zajmuje 6. miejsce w tabeli.

Chiny:
Super League:

Krzysztof Mączyński (Guizhou) – Guizhou pokonało na wyjeździe Henan Construction 2:1. Były zawodnik Górnika Zabrze całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych swojego zespołu.

Francja:
Ligue 1:

Grzegorz Krychowiak (Reims) – Stade de Reims przegrało na własnym stadionie 0:1 ze znajdującym się w strefie spadkowej Sochaux. Krychowiak rozegrał całe spotkanie w barwach Reims, które zajmuje 8. miejsce w lidze.

Kamil Grosicki (Rennes) – Bezbramkowy remis w meczu St. Etienne – Rennes. Grosicki całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych, bowiem jest oszczędzany na finał Pucharu Francji.

Hiszpania:
Primera Division:

Damien Perquis (Betis) – Rayo Vallecano wygrało 3:1 z Betisem Sewilla. Perquis rozegrał 68 minut w barwach gości, a w jego miejsce wszedł Verdu. Betis z dorobkiem 22 punktów plasuje się na ostatnim miejscu w tabeli.

Segunda Division:

Cezary Wilk (Deportivo) – Deportivo La Coruna wygrało na wyjeździe z Mallorcą 3:0. Wilk wszedł na murawę w 77. minucie zastępując Juana Carlosa. Deportivo z dorobkiem 63 punktów zajmuje pozycję lidera Segundy Division.

Litwa:
A Lyga:

Jakub Wilk (Żalgiris) – Liderujący w litewskiej ekstraklasie Żalgiris Wilno pokonał na wyjeździe wicelidera Bange 2:1. Cały mecz w barwach Żalgirisu rozegrał Jakub Wilk.

Niemcy:
1. Bundesliga:

Robert Lewandowski (Borussia) – Świetny mecz Roberta Lewandowskiego w starciu z FSV Mainz. Borussia Dortmund wygrała 4:2, a reprezentant Polski zdobył bramkę i po jego akcji został podyktowany rzut karny, którego wykorzystał Marco Reus.

Łukasz Piszczek (Borussia) – Gol Łukasza Piszczka w meczu przeciwko Mainz. To drugi gol Polaka w obecnym sezonie. Piszczek podobnie jak Lewandowski, rozegrał pełne spotkanie.

Sebastian Boenisch (Bayer) – Bardzo dobry mecz Sebastiana Boenischa w meczu Norymberga – Bayer Leverkusen (1:4). Reprezentant Polski zanotował asystę i strzelił gola w tym spotkaniu. Boenisch na listę strzelców wpisał się w 48. minucie, dając Bayerowi prowadzenie 2:1. To jego pierwsze trafienie w tym sezonie Bundesligi.

Ludovic Obraniak (Werder) – Werder Brema pokonał 3:1 Hoffenheim. „Ludo” cały mecz spędził na ławce rezerwowych Werderu, który plasuje się na 11. miejscu w tabeli.

Eugen Polanski (Hoffenheim) – Cały mecz przeciwko Werderowi w barwach „Wieśniaków” rozegrał Eugen Polanski.

2. Bundesliga:

Kacper Przybyłko (Arminia) – Arminia Bielefeld przegrała 1:2 z TSV 1860 Monachium. Przybyłko rozegrał całe spotkanie w barwach Arminii, która z dorobkiem 28 punktów zajmuje przedostatnie miejsce w ligowej tabeli.

21.04 zostanie rozegrany mecz Koeln – Bochum, w którym wystąpią Sławomir Peszko, Adam Matuszczyk oraz Piotr Ćwielong.

Rosja:
Premjer Liga:

Jakub Wawrzyniak i Janusz Gol (Amkar) – Obaj Polacy rozegrali pełne 90 minut w meczu Amkar Perm – Ural (0:2).

Damian Zbozień (Amkar) – Mecz z Uralem Damian Zbozień oglądał z wysokości ławki rezerwowych Amkara. Drużyna, w której występuje trzech Polaków zajmuje 7. miejsce w tabeli.

Maciej Rybus (Terek) – Asysta Macieja Rybusa przy bramce Ailtona w meczu Lokomotiw Moskwa – Terek Grozny. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Lokomotiwu 2:1.

Marcin Komorowski (Terek) – Komorowski podobnie jak Rybus rozegrał całe spotkanie w meczu z Lokomotiwem. Były zawodnik Legii Warszawa w 37. minucie ukarany został żółtym kartonikiem.

Artur Jędrzejczyk (FK Krasnodar) – Zwycięstwo Krasnodaru w meczu z Dynamem Moskwa. Jędrzejczyk rozegrał całe spotkanie w barwach FK, a w 21. minucie został ukarany żółtą kartką. Krasnodar zajmuje 6. lokatę w tabeli rosyjskiej ekstraklasy.

Marcin Kowalczyk, Ariel Borysiuk oraz Piotr Polczak (Wołga) – Wołga Niżny Nowogród swoje spotkanie rozegra 21.04 o godz. 17:00 z FK Rostów.

Rumunia:
I Liga:

Kamil Biliński (Dinamo) – Dinamo Bukareszt wygrało 2:0 z Astrą, jednak Kamil Biliński całe spotkanie spędził na ławce. Dinamo z dorobkiem 49 punktów plasuje się na 4. pozycji w ligowej tabeli.

Michał Gliwa (Pandurii) – Pandurii Targu przegrało 2:3 z Botosani. Michał Gliwa rozegrał całe spotkanie w barwach Pandurii. Hattrickiem w tym spotkaniu popisał się Fulop. Zespół Polaka zajmuje 6. pozycję w tabeli.

Szkocja:
Premiership:

Radosław Cierzniak (Dundee) – Dundee United przegrało 2:0 z St. Johnstone. Radosław Cierzniak rozegrał całe spotkanie w bramce Dundde, które zajmuje 4. miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 54 punktów.

Łukasz Załuska (Celtic) – Motherwell zremisowało 3:3 z Celtikiem Glasgow. Łukasz Załuska całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych Celtiku.

Turcja:
Super Lig:

Adrian Mierzejewski (Trabzonspor) – Trabzonspor wygrał na wyjeździe z Erciyessporem 5:0. Mierzejewski rozegrał 60 minut, w jego miejsce wszedł Aydogdu. Trabzonspor zajmuje 4. miejsce w ligowej tabeli.

Włochy:
Serie A:

Kamil Glik (Torino) – Torino zremisowało 3:3 w wyjazdowym pojedynku z Lazio Rzym. Kamil Glik rozegrał pełne spotkanie w barwach „Byków”, a w 60. minucie został ukarany żółtą kartką za zbyt żywiołowe protesty.

Bartosz Salamon (Sampdoria) – Drugi mecz w sezonie, a pierwszy w podstawowej jedenastce Sampdorii Bartosza Salamona. Jego zespół przegrał 1:2 z ostatnią w tabeli Catanią Calcio.

Paweł Wszołek (Sampdoria) – Paweł Wszołek również rozpoczął spotkanie w wyjściowej jedenastce i rozegrał 88 minut.

Tomasz Kupisz (Chievo) – Chievo Werona przegrało 0:1 z Sassuolo. Były zawodnik Jagiellonii Białystok całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych. Chievo zajmuje 16. pozycję w tabeli z dorobkiem 30 „oczek”.

Piotr Zieliński (Udinese) – Udinese Calcio zremisowało 1:1 z Napoli. Reprezentant polskiej młodzieżówki całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych „Udine”.

Rafał Wolski (Fiorentina) – Fiorentina przegrała 0:1 z AS Romą. Rafał Wolski całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych. „Viola” zajmuje 4. pozycję w tabeli z dorobkiem 58 punktów.

Łukasz Skorupski (AS Roma) – Zwycięskie spotkanie z Fiorentiną Skorupski oglądał z wysokości ławki rezerwowych. Roma zajmuje pozycję wicelidera z ośmiopunktową stratą do Juventusu Turyn.

Serie B:

Paweł Bochniewicz (Reggina) – Reggina rozgrywała swoje ligowe spotkanie w czwartek i przegrała 0:1 z Palermo. Młodziutki Bochniewicz rozegrał całe spotkanie w barwach przedostatniej drużyny w tabeli Serie B.