Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO]

Marcin Trzyna
Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze, grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani są pod uwagę jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu.

Anglia:
Championship:

Tomasz Cywka (Barnsley) – Barnsley przegrało 0:1 z Boltonem. Tomasz Cywka rozegrał 73 minuty, a w jego miejsce wszedł McCourt. Barnsley z dorobkiem 36 punktów zajmuje ostatnie miejsce w tabeli Championship.

Belgia:
Jupiler League:

Waldemar Sobota (Club Brugge) – Brugia przegrała 1:2 z Waregem. Waldemar Sobota wszedł na boisko w 73. minucie zastępując Refaelova.

Chiny:
Super League:

Krzysztof Mączyński (Guizhou) – Zespół Guizhou Renhe przegrał na własnym stadionie 1:2 z Beijing Guoan. Mączyński rozpoczął spotkanie w podstawowym składzie, jednak został zmieniony tuż po przerwie. W miejsce byłego zawodnika Górnika Zabrze wszedł Yu Hai.

Francja:
Ligue 1:

Kamil Grosicki (Rennes) – Stade de Rennes przegrało 0:1 z AS Monaco. W podstawowym składzie Rennes wyszedł Kamil Grosicki, który został zmieniony w 68. minucie przez Alessandriniego. Rennes zajmuje 14. miejsce w tabeli Ligue 1.

Dominik Furman (Toulouse) – Tuluza przegrała 0:2 z FC Sochaux. Bramki zdobyli Jordan Ayew i Roy Contout. Polak obejrzał mecz z ławki rezerwowych. Tuluza zajmuje 9. pozycję w tabeli z dorobkiem 44 punktów.

Grecja:

Sebastian Przyrowski (Levadiakos) – Levadiakos niespodziewanie wygrał 3:2 z wiceliderem greckiej ekstraklasy PAOK Saloniki. Cały mecz w bramce gospodarzy rozegrał Sebastian Przyrowski. Levadiakos awansował na 9. pozycję w ligowej tabeli.

Holandia:
Eredivisie:

Mateusz Klich (PEC Zwolle) – Gol Mateusza Klicha w meczu Waalwijk – Zwolle (1:1). Reprezentant Polski popisał się indywidualną akcją, którą zakończył bardzo ładnym i co najważniejsze – skutecznym strzałem. Klich dwie minuty później, czyli w 68. minucie opuścił boisko, a w jego miejsce wszedł Gravenbeek. PEC Zwolle z dorobkiem 39 punktów plasuje się na 9. pozycji w tabeli.

Filip Kurto (Roda) – Roda Kerkrade przegrała 0:3 mecz z Twente Enschede. Kurto rozegrał całe spotkanie między słupkami „Górników”.

Mateusz Prus (Roda) – Rezerwowy golkiper Rody cały mecz spędził na ławce. Roda zajmuje ostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem 26 punktów na swoim koncie.

Przemysław Tytoń (PSV) – Piąte w tabeli PSV Eindhoven przegrało na własnym stadionie 0:2 z wiceliderem Feyenoordem Rotterdam. Przemysław Tytoń cały mecz spędził na ławce rezerwowych PSV.

Litwa:
A Lyga:

Jakub Wilk (Żalgiris) – Żalgiris Wilno wygrał 8:0 na wyjeździe z Dainavą Alytus. Wilk rozpoczął mecz z Dainavą w podstawowej jedenastce, jednak został zmieniony tuż po zmianie stron, a w jego miejsce wszedł Nyuiadzi, który w 48. minucie wpisał się na listę strzelców. Żalgiris z dorobkiem 17 punktów plasuje się na pozycji lidera litewskiej ekstraklasy.

Niemcy:
1. Bundesliga:

Robert Lewandowski (Borussia) – Borussia Dortmund pokonała w meczu wyjazdowym Bayern Monachium aż 3:0. „Lewy” rozpoczął spotkanie na ławce, a na boisko wszedł w 62. minucie zastępując Hofmanna.

Łukasz Piszczek (Borussia) – Łukasz Piszczek całe spotkanie przeciwko „Bawarczykom” spędził na ławce rezerwowych. Borussia z dorobkiem 61 punktów plasuje się na pozycji wicelidera Bundesligi.

Sebastian Boenisch (Bayer) – Bayer Leverkusen pokonał 2:1 Herthę BSC. Cały mecz na lewej obronie „Aptekarzy” rozegrał Sebastian Boenisch. Bayer zajmuje 4. miejsce w tabeli, a na swoim koncie ma 51 punktów.

Eugen Polanski (Hoffenheim) – Cały mecz Polanskiego w meczu Hoffenheim – Augsburg. „Wieśniacy” wygrali 2:0 i zajmują obecnie 9. pozycję.

Arkadiusz Milik (Augsburg) – Napastnik polskiej młodzieżówki całe spotkanie z Hoffenheim przesiedział na ławce rezerwowych Augsburga.

Ludovic Obraniak (Werder) – Werder Brema przegrał aż 0:3 w meczu wyjazdowym z Mainz. „Ludo” pojawił się na placu gry w 67. minucie zastępując Hunta.

Martin Kobylanski (Werder) – Kobylanski pojawił się na boisku w 78. minucie zmieniając Bargfredea. Werder z dorobkiem 33 punktów plasuje się na 12. pozycji w tabeli.

2. Bundesliga:

Sławomir Peszko (Koeln) – Kolonia wygrała 2:1 na wyjeździe w meczu z Union Berlin. Sławomir Peszko rozegrał 63. minuty w barwach lidera 2. Bundesligi. Kilka minut przed zejściem, Peszko został ukarany żółtą kartką.

Adam Matuszczyk (Koeln) – Pełne 90 minut Adama Matuszczyka w spotkaniu z Union Berlin. „Koziołki” z dorobkiem 61 punktów są zdecydowanym liderem ligi.

Piotr Ćwielong (Bochum) – VfL Bochum wygrało 2:1 z Energią Cottbus. Były piłkarz Śląska Wrocław spędził na boisku pełne 90 minut. Bochum zajmuje 11. pozycję w lidze z dorobkiem 37 „oczek”.

Kacper Przybyłko (Arminia) – Zajmująca przedostatnie miejsce w tabeli Arminia Bielefeld bezbramkowo zremisowała z Karlsruher. Młodzieżowy reprezentant Polski pojawił się na murawie w 70. minucie spotkania zastępując Schönfelda.

Norwegia:
Tippeligaen:

Piotr Leciejewski (Brann) – Remis 1:1 w meczu Sandnes – Brann. W bramce Brann całe spotkanie rozegrał Piotr Leciejewski. To pierwszy punkt Brann po 3. kolejkach norweskiej ekstraklasy.

Portugalia:
Liga Zon Sagres:

Paweł Kieszek (Setubal) – Remis 1:1 Vitorii Setubal w spotkaniu z Academicą. Paweł Kieszek rozegrał całe spotkanie w bramce Vitorii, która z dorobkiem 34 punktów plasuje się na 7. pozycji w portugalskiej ekstraklasie.

Rosja:
Premjer Liga:

Jakub Wawrzyniak (Amkar) – Amkar Perm bezbramkowo zremisował na wyjeździe z Tomem Tomsk. Jakub Wawrzyniak rozegrał całe spotkanie w barwach Amkara.

Damian Zbozień (Amkar) – Były piłkarz Legii Warszawa i Piasta Gliwice cały mecz z Tomskiem spędził na ławce rezerwowych. Amkar zajmuje 7. miejsce w ligowej tabeli.

Maciej Rybus (Terek) – Terek Grozny wygrał 3:0 z FK Rostov. Rybus został zmieniony w 87. minucie meczu.

Marcin Komorowski (Terek) – Marcin Komorowski rozegrał całe spotkanie w meczu przeciwko Rostowowi. Terek po tym spotkaniu wydostał się ze strefy barażowej.

Artur Jędrzejczyk (FK Krasnodar) – Zenit Sankt Petersburg pokonał aż 4:1 zespół FK Krasnodar. Artur Jędrzejczyk rozegrał całe spotkanie w barwach zespołu gości. Krasnodar z dorobkiem 40 punktów plasuje się na 6. miejscu w tabeli rosyjskiej ekstraklasy.

Marcin Kowalczyk, Ariel Borysiuk oraz Piotr Polczak (Wołga) – Wołga Niżny Nowogród swój mecz z Dynamem Moskwa rozegra w poniedziałek o godzinie 17:00.

Rumunia:
I Liga:

Kamil Biliński (Dinamo) – Kamil Biliński rozpoczął spotkanie z Ceahlaul w podstawowym składzie, jednak został zmieniony już w 46. minucie, a w jego miejsce wszedł Tucudean. Dinamo Bukareszt pokonało Ceahlaul 1:0, a zwycięskiego gola zdobył w 51. minucie Matei. Dinamo awansowało na 4. pozycję w tabeli.

Szwecja:
Allsvenskan:

Paweł Cibicki (Malmoe) – Lider szwedzkiej ekstraklasy wygrał 1:0 z Gefle. 20-latek całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych.

Turcja:
Super Lig:

Adrian Mierzejewski (Trabzonspor) – Cały mecz Adriana Mierzejewskiego w zespole Trabzonsporu w meczu z Eskisehirsporem, który zakończył się remisem 2:2. Trabzonspor z dorobkiem 43 „oczek” plasuje się na 4. miejscu w ligowej tabeli tureckiej ekstraklasy.

1. Lig:

Mariusz Pawełek (Adana) – Porażka 1;2 Adany Demirspor w meczu z niżej notowanym Tavsanli Linyitspor. Mariusz Pawełek rozegrał całe spotkanie w bramce Adany, która zajmuje 11. pozycję w lidze.

Włochy:
Serie A:

Kamil Glik (Torino) – Cały mecz Kamila Glika w zespole Torino w wygranym meczu 2:1 z Genoą. Goście wyszli na prowadzenie w 85. minucie spotkania, jednak „Byki” strzeliły dwie bramki w doliczonym czasie gry i dopisały na swoje konto 3 punkty. Torino zajmuje 7. miejsce w lidze.

Rafał Wolski (Fiorentina) – Fiorentina wygrała na wyjeździe z Hellas Verona 5:3. Rafał Wolski wszedł na plac gry w 87. minucie spotkania. „Viola” z dorobkiem 58 punktów zajmuje 4. lokatę w tabeli.

Bartosz Salamon i Paweł Wszołek (Sampdoria) – Sampdoria przegrała na własnym boisku 0:4 z Interem Mediolan. Salamon i Wszołek cały mecz spędzili na ławce rezerwowych. Sampdoria zajmuje obecnie 12. miejsce w tabeli Serie A.

Łukasz Skorupski (Roma) – AS Roma pokonała 3:1 Atalantę Bergamo. Były golkiper Górnika Zabrze całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych wicelidera włoskiej Serie A.

Serie B:

Paweł Bochniewicz (Reggina) – Reggina zremisowała 2:2 na wyjeździe z Padovą w meczu drużyn zagrożonych spadkiem z Serie B. Paweł Bochniewicz wszedł na boisko w 81. minucie spotkania. Reggina zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem 28 punktów.