Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO]

Marcin Trzyna
Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze, grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani pod uwagę są jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu.

Anglia:
Premier League:

Wojciech Szczęsny (Arsenal) – Arsenal przegrał na wyjeździe z Evertonem 0:3. Cały mecz w bramce „Kanonierów” rozegrał Wojciech Szczęsny, który piłkę z siatki wyjmował po golach zdobywanych przez Naismitha, Lukaku i samobójczym trafieniu Artety. Podopieczni Arsena Wengera plasują się na 4. miejscu z dorobkiem 64 „oczek”.

Championship:

Marcin Wasilewski (Leicester) – Na sześć kolejek przed końcem sezonu Championship, Leicester City zapewniło sobie awans do Premier League. „Lisy” pokonały 2:1 Sheffield Wednesday, a „Wasyl” rozegrał pełne 90 minut w barwach Leicester. Leicester wraca do Premier League po 10 latach.

Tomasz Kuszczak (Brighton) - Bezbramkowy remis w spotkaniu Barsnley – Brighton. Cały mecz w bramce Brightonu rozegrał Tomasz Kuszczak.

Tomasz Cywka (Barnsley) – Cywka rozegrał 78 minut w meczu przeciwko Brighton. W miejsce Polaka wszedł Hunt. Barnsley z dorobkiem 36 punktów zajmuje 22. miejsce w tabeli i wciąż ma szanse na utrzymanie się w Championship.

Radosław Majewski (Nottingham) – Porażka Nottingham Forest 1:2 w meczu z Millwall. Radosław Majewski rozpoczął spotkanie w podstawowym składzie, jednak tuż po zmianie stron zastąpił go Lansbury. Nottingham z dorobkiem 58 punktów plasuje się na 7. pozycji.

Belgia:
Jupiler League:

Waldemar Sobota (Club Brugge) – Anderlecht wygrał aż 3:0 z Club Brugge. Były piłkarz Śląska Wrocław pojawił się na murawie w 83. minucie spotkania zastępując Refaelova.

Bułgaria:
A PFG:

Adam Stachowiak (Botev) – Botev Plovdiv wygrał na własnym stadionie z Litexem Lovech 2:1. Adam Stachowiak rozegrał całe spotkanie w bramce gospodarzy, którzy obecnie plasują się tuż za podium w tabeli bułgarskiej ekstraklasy.

Chiny:
Super League:

Krzysztof Mączyński (Guizhou) – Zespół, w którym występuje Krzysztof Mączyński przegrał na wyjeździe 1:2 z Hangzhou Greentown. Były zawodnik Górnika Zabrze wszedł na boisko w 81. minucie zastępując Yanga.

Francja:
Ligue 1:

Grzegorz Krychowiak (Reims) – Stade de Reims przegrało 0:3 z Paris Saint-Germain w meczu 32. kolejki francuskiej Ligue1. Dwa gole samobójcze zdobył w tym meczu Aissa Mandi. Krychowiak rozegrał całe spotkanie, a w 69. minucie został ukarany żółtą kartką. Reims zajmuje 9. pozycję z dorobkiem 44 punktów.

Kamil Grosicki (Rennes) – Rennes zremisowało 2:2 z Bordeaux. Grosicki rozpoczął spotkanie w podstawowym składzie i zanotował asystę przy drugim golu dla Rennes. Były piłkarz Sivassporu w 86. minucie otrzymał żółtą kartkę i wówczas został zmieniony.
Asysta Grosickiego od 1:10

Dominik Furman (Toulouse) – Tuluza przegrała 1:2 z Lille. Dominik Furman całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych 8. drużyny francuskiej ekstraklasy.

Grecja:

Sebastian Przyrowski (Levadiakos) – Panathinaikos Ateny pokonał na własnym stadionie 3:1 zespół Levadiakosu. W bramce gości cały mecz rozegrał Sebastian Przyrowski. Levadiakos po 33 kolejkach zajmuje 11. pozycję w tabeli z dorobkiem 39 punktów.

Hiszpania:
Segunda Division:

Cezary Wilk (Deportivo) – Deportivo La Coruna wygrało 2:0 z Realem Madrit B. Cezary Wilk rozegrał całe spotkanie w barwach lidera Segunda Division, a w 40. minucie obejrzał żółtą kartkę.

Holandia:
Eredivisie:

Mateusz Klich (PEC Zwolle) – Zwolle przegrało na własnym stadionie 0:1 z Groningen. Mateusz Klich został zmieniony w 66. minucie, a w jego miejsce wszedł Nijland.

Filip Kurto (Roda) – Roda Kerkrade niespodziewanie zremisowała 2:2 z AZ Alkmaar. Całe spotkanie w bramce „Górników” rozegrał Filip Kurto.

Mateusz Prus (Roda) – Mateusz Prus wciąż musi pogodzić się z rolą rezerwowego golkipera ostatniej drużyny w tabeli Eredivisie.

Przemysław Tytoń (PSV) – Heerenveen pokonało aż 3:0 zespół PSV Eindhoven. Przemysław Tytoń cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych „Rolników”. PSV plasuje się na 5. miejscu w ligowej tabeli.

Litwa:
A Lyga:

Jakub Wilk (Żalgiris) – Żalgiris Wilno pokonał przed własną publicznością Kruoję Pokroje 2:0. Bramkę na 1:0 zdobył Jakub Wilk, który rozegrał w tym meczu 88 minut. Żalgiris jest liderem litewskiej ekstraklasy z dorobkiem 14 punktów po 6 kolejkach.

Niemcy:
1. Bundesliga:

Robert Lewandowski (Borussia) – Bramka Roberta Lewandowskiego w meczu Borussia Dortmund – Wolfsburg (2:1). Polak wpisał się na listę strzelców w 50. minucie meczu zdobywając bramkę… plecami. „Lewy” za spotkanie przeciwko Wolfsburgowi otrzymał od Kickera notę 2 (1 – klasa światowa, 6 – poniżej krytyki) i został wybrany do jedenastki kolejki.

Łukasz Piszczek (Borussia) – Pełny występ w barwach wicelidera niemieckiej Bundesligi rozegrał Łukasz Piszczek, który od "Kickera" uzyskał ocenę 4.

Eugen Polanski (Hoffenheim) – Gol Eugena Polanskiego w meczu Hoffenheim – Hertha Berlin, który zakończył się remisem 1:1. Trafienie reprezentanta Polski dało „Wieśniakom” remis, bowiem Hertha strzeliła gola już w 11. minucie spotkania. Polanski rozegrał całe spotkanie, a w 21. minucie został ukarany żółtą kartką. Obejrzyj bramkę Polanskiego!

Sebastian Boenisch (Bayer) – Hamburg wygrał 2:1 z Bayerem Leverkusen. W barwach „Aptekarzy” cały mecz rozegrał Sebastian Boenisch. Bayer spadł na 5. pozycję w ligowej tabeli.

Ludovic Obraniak (Werder) – Werder Brema zremisował 1:1 z Schalke 04 Gelsenkirchen. „Ludo” wszedł na boisko w 89. minucie zastępując Fritza. Werder ma na swoim koncie 33 punkty i zajmuje 12. miejsce w lidze.

Arkadiusz Milik (Augsburg) – Augsburg wygrał 1:0 z Bayernem Monachium! To pierwsza porażka Mistrza Niemiec w obecnym sezonie Bundesligi. Arkadiusz Milik całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych.

2. Bundesliga:

Piotr Ćwielong (Bochum) – VfL Bochum zremisowało 1:1 w wyjazdowym meczu z Kaiserslautern. Piotr Ćwielong rozegrał 60 minut w zespole Bochum, w jego miejsce wszedł Adnan Zahirović. Zespół Polaka plasuje się na 15. miejscu w tabeli z dorobkiem 34 punktów.

Adam Matuszczyk i Sławomir Peszko (Koeln) – Kolonia pokonała 2:0 Arminie Bielefeld. Matuszczyk oraz Peszko rozegrali całe spotkanie w barwach „Koziołków”. Kolonia z dorobkiem 58 punktów jest liderem 2.Bundesligi.

Kacper Przybyłko (Arminia) – Młody napastnik Arminii rozpoczął spotkanie w podstawowym składzie i rozegrał 73. minuty. W jego miejsce wszedł Sahar.

Portugalia:
Liga Zon Sagres:

Paweł Kieszek (Setubal) – Vitoria Setubal wygrała przed własną publicznością 3:0 z wyżej notowanym w tabeli Nacional. W bramce gospodarzy całe spotkanie rozegrał Paweł Kieszek.

Rosja:
Premjer Liga:

Jakub Wawrzyniak (Amkar) – Porażka Amkara Perm 0:1 w „polskim” meczu z Terekiem Grozny. Reprezentant Polski rozegrał całe spotkanie na lewej obronie Amkara.

Janusz Gol (Amkar) – Całe spotkanie rozegrał również Janusz Gol, który w 87. mnucie został ukarany żółtą kartką.

Damian Zbozień (Amkar) – Damian Zbozień rozegrał 64 .minuty w meczu przeciwko Terekowi. W jego miejsce wszedł Twumasi, który chwilkę później został ukarany żółtą kartką. Amkar zajmuje 7. miejsce w tabeli rosyjskiej ekstraklasy.

Marcin Komorowski i Maciej Rybus (Terek) – Obaj Polacy rozegrali pełne spotkanie w zwycięskim meczu z Amkarem. Rybus dodatkowo w 76. minucie został ukarany żółtą kartką.

Artur Jędrzejczyk (FK Krasnodar) – FK Krasnodar przegrał na własnym stadionie 0:2 z FK Rostów. Artur Jędrzejczyk rozegrał pełne 90 minut w barwach szóstej drużyny rosyjskiej ekstraklasy.

Marcin Kowalczyk, Ariel Borysiuk oraz Piotr Polczak (Wołga) – Wołga Niżny Nowgorod swoje spotkanie rozegra w poniedziałek o godz. 17:00 z Lokomotiwem Moskwa.

Rumunia:
I Liga:

Łukasz Szukała (Steaua) – Bezbramkowy remis w spotkaniu Poli Timisoara – Steaua Bukareszt. Reprezentant Polski rozegrał pełne spotkanie w barwach gości, którzy z dorobkiem 62 punktów są liderem rumuńskiej ekstraklasy.

Piotr Celeban (Vaslui) – Cały mecz Piotra Celebana w zespole Vaslui w meczu z Viitorul Constanta (0:1).

Szkocja:
Premiership:

Radosław Cierzniak (Dundee) – Dundee United przegrało 0:2 z Celtikiem Glasgow. Radosław Cierzniak rozegrał całe spotkanie w bramce Dundee. Dundee zajmuje 4. miejsce z dorobkiem 54 punktów.

Łukasz Załuska (Celtic) – Łukasz Załuska cały mecz z Dundee spędził na ławce rezerwowych lidera szkockiej ekstraklasy.

Turcja:
1. Lig:

Mariusz Pawełek (Adana) – Adana Demirspor przegrała 1:3 z İstanbul B.B. Mariusz Pawełek rozegrał całe spotkanie w barwach Adany, która mecz kończyła grając w dziewiątkę. Adana zajmuje 10. miejsce w tabeli.

Włochy:
Serie A:

Kamil Glik (Torino) – Torino pokonało 2:1 ostatnią w tabeli Catanię, mimo iż turyńczycy przegrywali z gospodarzami już od 2. minuty. Glik rozegrał cały mecz, a w 74. minucie został ukarany żółtą kartką.

Rafał Wolski (Fiorentina) – Fiorentina pokonała 2:1 Udinese. Rafał Wolski wszedł na boisko na ostatni kwadrans spotkania. „Viola” z dorobkiem 55 punktów plasuje się na 4. pozycji.

Piotr Zieliński (Udinese) – Cały mecz przeciwko Fiorentinie reprezentant młodzieżówki oglądał z wysokości ławki rezerwowych. „Udine” zajmuje obecnie 14. lokatę w tabeli.

Bartosz Salamon i Paweł Wszołek (Sampdoria) – Lazio Rzym wygrało 2:1 z Sampdorią Genua. Salamon i Wszołek cały mecz spędzili na ławce rezerwowych Sampdorii, która obecnie plasuje się na 12. pozycji.

Łukasz Skorupski (Roma) – Roma odniosła szóste z rzędu zwycięstwo w Serie A pokonując 3:1 Cagliari Calcio. Łukasz Skorupski całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych. Roma ma na swoim koncie 76 punktów i jest wiceliderem włoskiej ekstraklasy.

Serie B:

Paweł Bochniewicz (Reggina) – Reggina przegrała 0:1 z Latiną, a Paweł Bochniewicz cały mecz spędził na ławce rezerwowych przedostatniej drużyny w tabeli Serie B.