Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO]

Marcin Trzyna
Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze, grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani pod uwagę są jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu.

Anglia:

Premier League:

Artur Boruc (Southampton) – Czyste konto Artura Boruca w meczu z Newcastle. Southampton wygrało aż 4:0. "Święci" z dorobkiem 48 punktów plasują się na 8. pozycji w tabeli.

Wojciech Szczęsny (Arsenal) – „Kanonierzy” zremisowali 1:1 z Manchesterem City. Cały mecz w bramce Arsenalu rozegrał Wojciech Szczęsny, który został pokonany w 18. minucie przez Davida Silvę.

Łukasz Fabiański (Arsenal) – Łukasz Fabiański całe spotkanie z Manchesterem City spędził na ławce rezerwowych czwartej drużyny angielskiej Premier League.

Championship:

Marcin Wasilewski (Leicester) – Hitowe spotkanie pomiędzy wiceliderem Burnley a liderem Leicester wygrał zespół gości 2:0. Marcin Wasilewski rozegrał pełne 90 minut. Leicester dzięki zwycięstwu przewodzi w tabeli z przewagą 6 punktów nad Burnley.

Tomasz Kuszczak (Brighton) - Porażka Brightonu 0:2 z Middlesbrough. Tomasz Kuszczak rozegrał cały mecz w bramce gospodarzy, którzy obecnie zajmują 9. pozycję w ligowej tabeli.

Radosław Majewski (Nottingham) – 86 minut rozegrał Radosław Majewski w meczu Ipswich – Nottingham Forest, który zakończył się remisem 1:1. Nottingham zajmuje 7. miejsce z dorobkiem 58 punktów.

Tomasz Cywka (Barnsley) – Cały mecz Tomasza Cywki w spotkaniu Yeovil – Barsnley (1:4). To bardzo ważne zwycięstwo drużyny, w której występuje polski pomocnik, bowiem daje szanse na utrzymanie zespołowi.

Belgia:

Jupiler League:

Waldemar Sobota (Club Brugge) – Brugia pokonała aż 5:1 z Lokeren. Waldemar Sobota pojawił się na boisku dopiero w 89. minucie spotkania zastępując Refaelova. Brugia zajmuje pozycję wicelidera w Play-Offie belgijskiej ekstraklasy.

Bułgaria:

A PFG:

Adam Stachowiak (Botev) – Botev Plovdiv zremisował 1:1 z liderującym Ludogoretsem. Adam Stachowiak w 23. minucie został ukarany żółtą kartką. Botev zajmuje 4. miejsce w tabeli z dorobkiem 51 punktów.

Chiny:

Superliga:

Krzysztof Mączyński (Guizhou) – Zespół Guizhou przegrał 0:1 z Shanghai Shenxin. Mączyński rozegrał 68 minut, w jego miejsce wszedł niejaki Yang. Guizhou straciło bramkę w 82. minucie meczu.

Francja:

Ligue 1:

Grzegorz Krychowiak (Reims) – Reims zremisowało na własnym stadionie z Lorient 1:1. Reprezentant Polski rozegrał całe spotkanie, a na trzy minuty przed końcem meczu został ukarany żółtą kartką. Reims plasuje się na 7. pozycji w tabeli z 44 punktami w swoim dorobku.

Kamil Grosicki (Rennes) – Stade de Rennes zwyciężyło 3:0 z Bastią. Grosicki pojawił się na murawie w 65. minucie zastępując Doucoure przy wyniku 3:0.

Dominik Furman (Toulouse) – Tuluza zremisowała 2:2 z Ajaccio. Dominik Furman na boisko wszedł w 75. minucie i kilka chwil później został ukarany żółtą kartką. Tuluza z 44 punktami na koncie zajmuje 8. miejsce w ligowej tabeli Ligue 1.

Grecja:

Super League:

Sebastian Przyrowski (Levadiakos) – Kolejny mecz Sebastiana Przyrowskiego na ławce Levadiakosu. Jego drużyna wygrała 2:1 z OFI Crete i zajmuje 10. miejsce w tabeli greckiej ekstraklasy.

Hiszpania:

Segunda Division:

Cezary Wilk (Deportivo) – Deportivo La Coruna zremisowało 1:1 z Tenerife. Były zawodnik Wisły Kraków mecz rozpoczął na ławce, jednak w 62. minucie zmienił Juana Carlosa. Deportivo obecnie jest wiceliderem Segunda Division.

Holandia:

Eredivisie:

Mateusz Klich (PEC Zwolle) – Zwolle zremisowało 1:1 z Den Haag w meczu 30. kolejki holenderskiej ekstraklasy. Mateusz Klich całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych PEC Zwolle.

Filip Kurto (Roda) – Roda Kerkrade przegrała 0:1 z RKC Waalwijk. W bramce „Górników” całe spotkanie rozegrał Filip Kurto.

Mateusz Prus (Roda) – Rezerwowy golkiper Rody cały mecz spędził na ławce ostatniej drużyny w tabeli.

Przemysław Tytoń (PSV) – PSV Eindhoven przegrało 2:3 z Groningen. Przemek Tytoń cały mecz spędził na ławce rezerwowych 4. drużyny tabeli.

Litwa:

A Lyga:

Jakub Wilk (Żalgiris) – Bezbramkowy remis w spotkaniu Ekranas – Żalgiris Wilno. Jakub Wilk rozegrał całe spotkanie w barwach lidera litewskiej ekstraklasy.

Niemcy:

1. Bundesliga:

Robert Lewandowski (Borussia) – Borussia Dortmund pokonała VfB Stuttgart 3:2, choć przegrywała w tym spotkaniu 0:2. Lewandowski rozegrał całe spotkanie, drugi gol dla Borussii padł po rzucie karnym podyktowanym po faulu na Polaku. Bramki dla BVB w tym spotkaniu strzelał Marco Reus.

Łukasz Piszczek (Borussia) – Łukasz Piszczek cały mecz przeciwko Stuttgartowi przesiedział na ławce rezerwowych. Borussia ma na swoim koncie 55 punktów i zajmuje pozycję wicelidera Bundesligi.

Eugen Polanski (Hoffenheim) – „Wieśniacy” sprawili niespodziankę i zremisowali 3:3 z Mistrzem Niemiec, Bayernem Monachium. Eugen Polanski rozegrał pełne spotkanie w barwach Hoffenheim.

Sebastian Boenisch (Bayer) – Bayer Leverkusen zremisował 1:1 z Eintrachtem Braunschweig. Pełne 90 minut w barwach gospodarzy rozegrał Sebastian Boenisch. „Aptekarze” plasują się na 4. pozycji w tabeli Bundesligi.

Arkadiusz Milik (Augsburg) – Mainz wygrało 3:0 z Augsburgiem. W zespole gości Arkadiusz Milik cały mecz spędził na ławce rezerwowych.

Ludovic Obraniak oraz Martin Kobylanski (Werder) – Obaj Polacy mecz z Hannoverem, który Werder wygrał 2:1 spędzili na ławce rezerwowych Werderu.

2. Bundesliga:

Piotr Ćwielong (Bochum) – VfL Bochum pokonał 1:0 Erzgebirge Aue. Ćwielong rozegrał całe spotkanie, a w doliczonym czasie gry dostał żółtą kartkę. Bochum z dorobkiem 33 punktów plasuje się tuż nad strefą spadkową.

Kacper Przybyłko (Arminia) – Arminia Bielefeld bezbramkowo zremisowała z VFR Aalen. Młodzieżowy reprezentant Polski wszedł na boisko w 63. minucie zastępując Schoenfelda. Arminia z dorobkiem 27 punktów zajmuje przedostatnie miejsce w ligowej tabeli.

Adam Matuszczyk (Koeln) – Kolonia pokonała 1:0 w meczu wyjazdowym TSV Monachium. Adam Matuszczyk rozegrał całe spotkanie w barwach lidera 2. Bundesligi.

Sławomir Peszko (Koeln) – Sławomir Peszko wszedł na boisko w meczu z TSV w 89. minucie zastępując Nagasawe.

Grzegorz Wojtkowiak (TSV Munich) – Były zawodnik Lecha Poznań rozegrał 64. minuty w meczu przeciwko Kolonii. W miejsce Polaka wszedł Hertner. TSV zajmuje 9. miejsce w tabeli.

Portugalia:

Liga Zon Sagres:

Paweł Kieszek (Setubal) – Vitoria Setubal przegrała 0:1 z Aroucą. Paweł Kieszek rozegrał całe spotkanie w bramce Vitorii, która po 25 kolejkach zajmuje 11. miejsce w tabeli z dorobkiem 30 punktów.

Rosja:

Premjer Liga:

Janusz Gol (Amkar) – Amkar Perm przegrał 1:2 z Zenitem Sankt Petersburg. Janusza Gola w 57. minucie zastąpił Vassiljev.

Damian Zbozień (Amkar) – Damian Zbozień również spotkanie z Zenitem rozpoczął w podstawowym składzie, jednak w 60. minucie w jego miejsce wszedł Khodzhaniyazov. Amkar zajmuje 7. lokatę w tabeli 35 punktami w swoim dorobku.

Artur Jędrzejczyk (FK Krasnodar) – FK Krasnodar pokonał 3:1 Kubań. Artur Jędrzejczyk rozegrał całe spotkanie w barwach FK.

Marcin Komorowski oraz Maciej Rybus (Terek) - Mecz z Samarą rozegrany zostanie w poniedziałek o 16:30.

Marcin Kowalczyk, Ariel Borysiuk oraz Piotr Polczak (Wołga) – Mecz z CSKA Moskwa rozegrany zostanie w poniedziałek o 18:30.

Rumunia:

I Liga:

Kamil Biliński (Dinamo) – Dinamo Bukareszt zremisował na wyjeździe 2:2 z Petrolulem. Kamila Bilińskiego po 60. minutach zmienił Mansaly. Dinamo ma na swoim koncie 40 punktów co daje 4. miejsce w ligowej tabeli.

Michał Gliwa (Pandurii) – Pandurii przegrało 0:1 z CFR Cluj po bramce w doliczonym czasie gry. Michał Gliwa rozegrał całe spotkanie w bramce gospodarzy.
Od 2:51 gol dla Cluj:

Szkocja:

Premiership:

Radosław Cierzniak (Dundee) – Dundee United zremisowało 1:1 w wyjazdowym meczu z Aberdeen. Cierzniak rozegrał cały mecz w bramce Dundee.

Łukasz Załuska (Celtic) – Celtic Glasgow zremisował 1:1 z Ross County. Załuska wciąż jest tylko rezerwowym golkiperem drużyny z Celtic Park.

Turcja:

Super Lig:

Adrian Mierzejewski (Trabzonspor) – Trabzonspor bezbramkowo zremisował na wyjeździe z Elagzisporem. Reprezentant Polski wszedł na murawę w 81. minucie w miejsce Erdogana. Trabzonspor z dorobkiem 39 punktów zajmuje 6. miejsce w tabeli.

1. Lig:

Mariusz Pawełek (Adana) – Adana Demirsport zremisowała 2:2 na własnym stadionie z Manisasporem. Mariusz Pawełek cały mecz spędził na ławce rezerwowej 11. drużyny tureckiej I ligi.

Włochy:

Serie A:

Kamil Glik (Torino) – Zajmujące 10. miejsce w lidze Torino wygrało 2:1 z Cagliari Calcio. Na środku obrony cały mecz rozegrał Kamil Glik.

Rafał Wolski (Fiorentina) – 59. minut Rafała Wolskiego w meczu Sampdoria - Fiorentina, który zakończył się bezbramkowym remisem. Wolski zaliczył przeciętny występ, w którym wpisał się do notesu sędziego otrzymując żółtą kartkę w 34. minucie spotkania. Polaka po godzinie gry zastąpił Juan Manuel Vargas.

Bartosz Salamon i Paweł Wszołek (Sampdoria) przesiedzieli 90 minut na ławce rezerwowych w meczu z Fiorentiną.

Łukasz Skorupski (AS Roma) – AS Roma pokonała na wyjeździe 2:0 Sassuolo. Były bramkarz Górnika Zabrze całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych Romy, która z dorobkiem 70 punktów plasuje się na pozycji wicelidera Serie A.

Tomasz Kupisz (Chievo) – Chievo Werona przegrało 0:3 z Milanem. Tomasz Kupisz całe spotkanie oglądał z wysokości ławki rezerwowych zespołu Chievo.

Serie B:

Paweł Bochniewicz (Reggina) – Reggina zremisowała 2:2 w wyjazdowym spotkaniu z Pescarą. Młody Bochniewicz wszedł na boisko w 90. minucie zastępując Dumitru. Reggina z dorobkiem 27 punktów wciąż zajmuje miejsce w strefie spadkowej.

Obserwuj autora zestawienia na Twitterze!