Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO]

Marcin Trzyna
Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze, grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani pod uwagę są jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu.

Anglia:
Premier League:

Artur Boruc (Southampton) – Southampton przegrał 2:3 z Tottenhamem w meczu 31. kolejki angielskiej Premier League. Artur Boruc rozegrał całe spotkanie w bramce „Świętych”, dodatkowo przy golu Rodrigueza na 1:0 polski golkiper zanotował asystę.

Wojciech Szczęsny (Arsenal) – Chelsea pokonała w derbach Londynu 6:0 zespół Arsenalu. W bramce „Kanonierów” cały mecz rozegrał Wojciech Szczęsny, który nie zaliczy tego spotkania do udanych…

Łukasz Fabiański (Arsenal) – Łukasz Fabiański cały mecz z Chelsea spędził na ławce rezerwowych. „Kanonierzy” z dorobkiem 62 punktów zajmują 4. miejsce w lidze.

Championship:

Marcin Wasilewski (Leicester) – Lider zremisował 1:1 z Blackburn w meczu 37. kolejki angielskiej Championship. Marcin Wasilewski rozegrał całe spotkanie w barwach Leicester City. Zespół Polaka przewodzi w tabeli z dorobkiem 81 punktów na koncie.

Tomasz Kuszczak (Brighton) - Tomasz Kuszczak rozegrał pełne 90 minut w przegranym meczu przez Brighton 0:2 z Ipswich. Drużyna Polaka zajmuje 8. pozycję w tabeli.

Radosław Majewski (Nottingham) – Derby County rozgromiły 5:0 drużynę Nottingham Forest. Cały mecz w barwach Nottingham rozegrał Radosław Majewski.

Tomasz Cywka (Barnsley) – Barnsley przegrało 0:1 z Bournemouth. Tomasz Cywka wszedł na boisko w 46. minucie meczu przy stanie 0:0, goście bramkę zdobyli w doliczonym czasie spotkania.

Bułgaria:
A PFG:

Adam Stachowiak (Botev) – Botev Plovdiv przegrał 0:2 z Levski Sofia. Cały mecz w bramce Boteva rozegrał Adam Stachowiak.

Chiny:
Super Liga:

Krzysztof Mączyński (Guizhou) – Były zawodnik Górnika Zabrze zdobył swoją pierwszą bramkę w chińskiej ekstraklasie. Polak strzelił zwycięską bramkę dla Guizhou Rehne w wygranym meczu 2:1 z Liaoning Hongyun. Mączyński wpisał się na listę strzelców w 80. minucie spotkania.

Francja:
Ligue 1:

Kamil Grosicki (Rennes) – W meczu 30. kolejki Ligue 1 Stade de Rennes pokonało na wyjeździe 1:0 Olympique Marsylię. Do 70. minuty na placu gry przebywał Kamil Grosicki. Zwycięską bramkę zdobył sześć minut później Abdoulaye Doucoure.

Grzegorz Krychowiak (Reims) – Bastia pokonała 2:0 Stade de Reims. Reprezentant Polski rozegrał pełne 90 minut w barwach Reims.

Dominik Furman (Toulouse) – Tuluza zremisowała 1:1 z Evian TG. Dominik Furman całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych gospodarzy, którzy plasują się na 8. miejscu w ligowej tabeli.

Grecja:
Super League:

Sebastian Przyrowski (Levadiakos) – Levadiakos wygrał na własnym stadionie 2:0 z Verią. Przyrowski cały mecz spędził na ławce rezerwowych 10. drużyny w tabeli greckiej ekstraklasy.

Hiszpania:
Segunda Division:

Cezary Wilk (Deportivo) – Deportivo La Coruna wygrało na wyjeździe 1:0 z Realem Saragossa. Jakub Wilk rozpoczął spotkanie na ławce, lecz pojawił się na boisku w 57. minucie. Kilkanaście minut później były piłkarz Wisły Kraków ukarany został żółtą kartką. Deportivo z dorobkiem 53 punktów zajmuje pozycję wicelidera hiszpańskiej Segundy Divsion.

Holandia:
Eredivisie:

Mateusz Klich (PEC Zwolle) – AZ Alkmaar pokonało 2:1 PEC Zwolle w meczu 29. kolejki holenderskiej Eredivisie. Mateusz Klich rozpoczął spotkanie na ławce rezerwowych, lecz na placu gry pojawił się tuż po zmianie stron zastępując Mokotjo. Zwolle zajmuje 8. miejsce w tabeli.

Filip Kurto (Roda) – Roda Kerkrade przegrała 1:3 z PSV Eindhoven. Cały mecz w bramce Rody rozegrał Filip Kurto.

Mateusz Prus (Roda) – Rezerwowy golkiper „Górników” cały mecz przeciwko PSV spędzi na ławce. Roda z dorobkiem 25 punktów wciąż zajmuje ostatnie miejsce w ligowej tabeli.

Przemysław Tytoń (PSV) – Przemysław Tytoń cały mecz z Rodą oglądał z ławki rezerwowych wicelidera holenderskiej ekstraklasy.

Eereste Divisie:

Filip Bernadek (Jong Twente) – Polski golkiper rozegrał pełne 90 minut w meczu Dordrecht – Jong Twente (3:1). Zespół, w którym występuje 21-latek zajmuje 17. miejsce w tabeli Eereste Divisie.

Litwa:
A Lyga:

Jakub Wilk (Żalgiris) – Drugi z rzędu gol Jakuba Wilka w barwach Żalgirisu Wilno. Były zawodnik FC Vaslui zdobył bramkę na 1:0 w meczu z FK Trakai. Spotkanie ostatecznie zakończyło się remisem 1:1. Żalgiris z dorobkiem 7 punktów jest liderem litewskiej ekstraklasy.

Niemcy:
1. Bundesliga:

Robert Lewandowski (Borussia) – Borussia Dortmund pokonała na wyjeździe Hannover 3:0, a jedną z bramek zdobył Lewandowski. Reprezentant Polski został zmieniony w 84. minucie przez Juliana Schiebera. Zobacz fenomenalny rajd Roberta Lewandowskiego zakończony piękną bramką:

Łukasz Piszczek (Borussia) – Cały mecz w barwach Borussii rozegrał Łukasz Piszczek. Borussia umocniła się na pozycji wicelidera.

Eugen Polanski (Hoffenheim) – „Wieśniacy” wygrali w wyjazdowym meczu z Bayerem Leverkusen 3:2. Eugen Polanski rozegrał całe spotkanie w barwach Hoffenheim.

Sebastian Boenisch (Bayer) – Bayer Leverkusen w ostatnich 5 meczach zdobył zaledwie 1 punkt! Sebastian Boenisch cały mecz z Hoffenheim oglądał z wysokości ławki rezerwowych.

Ludovic Obraniak (Werder) – SC Freiburg pokonał przed własną publicznością Werder Brema 3:1. „Ludo” rozegrał 64 minuty. Reprezentanta Polski zastąpił na boisku Gebre Selassie.

Arkadiusz Milik (Augsburg) – Augsburg zremisował w wyjazdowym meczu z Wolfsburgiem 1:1. Arkadiusz Milik całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych.

2. Bundesliga:

Kacper Przybyłko (Arminia) – Bramka Kacpra Przybyłki w meczu Arminia Bielefeld – Energie Cottbus (1:3). Przybyłko pojawił się na boisku w 78. minucie i na zdobycie wyrównującej bramki potrzebował 2 minuty. Piłkarze Energie jednak zagrali lepiej w końcówce i wygrali 3:1.

Sławomir Peszko (Koeln) – Bezbramkowy remis w meczu 1.FC Koeln – VfR Aalen. Peszko zszedł z boiska w 79. minucie, a zastąpił go Exslager.

Adam Matuszczyk (Koeln) – Matuszczyk całe spotkanie z Aalen przesiedział na ławce rezerwowych „Koziołków”, którzy po 26 kolejkach są liderem 2.Bundesligi.

Grzegorz Wojtkowiak (TSV Munich) – TSV przegrało 0:1 z Kaiserslautern. Cały mecz w barwach 1860 Munich rozegrał Grzegorz Wojtkowiak. TSV plasuje się na 9. miejscu w tabeli z dorobkiem 35 „oczek”.

Piotr Ćwielong (Bochum) – VfL Bochum przegrało na własnym stadionie 0:1 z Sandhausen. Piotr Ćwielong rozegrał pełne spotkanie.

Rosja:
Premjer Liga:

Jakub Wawrzyniak (Amkar) – Pierwszy gol Jakuba Wawrzyniaka w barwach Amkara Perm! Amkar zremisował 3:3 z FK Rostów, a 30-letni obrońca w 72. minucie otrzymał czerwoną kartę. Wawrzyniak wpisał się na listę strzelców już w 4. minucie spotkania.

Cały mecz w barwach Amkara rozegrali Janusz Gol oraz Damian Zbozień. Amkar ma na swoim koncie 35 punktów i zajmuje obecnie 7. pozycję.

Artur Jędrzejczyk (FK Krasnodar) – FK Krasnodar wygrał aż 4:0 ze Spartakiem Moskwa. Przy golu na 1:0 asystę zanotował Artur Jędrzejczyk, który rozegrał całe spotkanie.

Marcin Komorowski (Terek) – Bramka Marcina Komorowskiego w meczu Terek Grozny – Kuban Krasnodar (2:1). Polski defensor wpisał się na listę strzelców w 58. minucie spotkania. Trzy minuty wcześniej Komorowski został ukarany żółtą kartką.

Maciej Rybus (Terek) – Maciej Rybus zanotował asystę przy golu Komorowskiego w meczu Terek – Kuban. Rybus przebywał na boisku 82 minuty. Terek Grozny zajmuje 13. lokatę w rosyjskiej ekstraklasie.

Marcin Kowalczyk (Wołga) – Marcin Kowalczyk rozegrał pełne 90 minut w meczu Wołga Niżny Nowgorod – Tom Tomsk (0:1). W 72. minucie były piłkarz Śląska Wrocław został ukarany żółtą kartką.

Ariel Borysiuk (Wołga) – Ariel Borysiuk rozpoczął spotkanie w podstawowym składzie, lecz w 68. minucie został zmieniony przez Mukendiego.

Piotr Polczak (Wołga) – Piotr Polczak na boisko wszedł w 73. minucie, gdy zastąpił Kolodina. Wołga zajmuje 14. miejsce z dorobkiem zaledwie 18 punktów.

Rumunia:
I Liga:

Kamil Biliński (Dinamo) – Dwie bramki Kamila Bilińskiego w meczu Dinamo Bukareszt – Pandurii Targu (2:3). Polski napastnik wszedł na boisko w 46. minucie i dwukrotnie pokonał Michała Gliwę.

Michał Gliwa (Pandurii) – Zespół polskiego golkipera wygrał 3:2 z Dinamem Zagrzeb. Były bramkarz Zagłębia Lubin wpuścił dwie bramki, których autorem był Kamil Biliński.

Łukasz Szukała (Steaua) – Steaua Bukareszt pokonała na wyjeździe Novodari 2:1. Cały mecz na środku obrony lidera rumuńskiej ekstraklasy rozegrał Łukasz Szukała. Steaua ma ośmiopunktową przewagę nad drugą w tabeli Astrą.

Szkocja:
Premiership:

Radosław Cierzniak (Dundee) – Wyjazdowe zwycięstwo Dundee United 2:1 z Hearts. Radosław Cierzniak rozegrał cały mecz w bramce Dundee, które obecnie plasuje się na 4. miejscu w ligowej tabeli.

Łukasz Załuska (Celtic) – Celtic Glasgow pokonał 3:0 St. Mirren. Łukasz Załuska cały mecz spędził na ławce rezerwowych. Lider szkockiej ekstraklasy ma na swoim koncie już 81 punktów.

Turcja:
Super Lig:

Adrian Mierzejewski (Trabzonspor) – Bezbramkowy remis w meczu Trabzonspor – Kasimpasa. Mierzejewski przebywał na placu gry do 64 minuty, wówczas na boisku zastąpił go Aygunes. Trabzonspor w ligowej tabeli plasuje się tuż za podium.

1. Lig:

Mariusz Pawełek (Adana) – Bezbramkowy remis w spotkaniu Karsiyaka – Adana Demirspor. Wypożyczony z Rizesporu Mariusz Pawełek w tym meczu zasiadł na ławce rezerwowych. Adana z dorobkiem 36 punktów zajmuje 11. miejsce w tabeli.

Włochy:
Serie A:

Kamil Glik (Torino) – Torino wygrało 3:1 z Livorno, a cały mecz w zespole gospodarzy rozegrał Kamil Glik. Hattrickiem w tym meczu popisał się Ciro Immobile. Torino plasuje się na 10. pozycji w ligowej tabeli.

Bartosz Salamon (Sampdoria) – Sampdoria rozbiła aż 5:0 Hellas Veronę. Bartosz Salamon wszedł na murawę w 80. minucie meczu.

Paweł Wszołek (Sampdoria) – Paweł Wszołek całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych Sampdorii.

Piotr Zieliński (Udinese) – Udinese Calcio wygrało 1:0 z Sassualo. Reprezentant Polski cały mecz spędził na ławce rezerwowych Udine.

Rafał Wolski (Fiorentina) – Wyjazdowe zwycięstwo Fiorentiny 1:0 nad zespołem Napoli. Rafał Wolski całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych „Violi”, która plasuje się obecnie na 4. pozycji w tabeli Serie A.

Łukasz Skorupski (AS Roma) – AS Roma pokonała 2:0 Chievo Weronę. Były golkiper Górnika Zabrze cały mecz spędził na ławce rezerwowych Romy.

Tomasz Kupisz (Chievo) – Porażkę swojej drużyny w meczu z Romą Tomasz Kupisz oglądał z wysokości ławki rezerwowych.

Serie B:

Paweł Bochniewicz (Reggina) – Debiut Pawła Bochniewicza w Regginie Calcio. Młody defensor pojawił się na placu gry w 61. minucie, jednak już wtedy jego zespół przegrywał 0:4. Reggina zajmuje aktualnie przedostatnie miejsce w tabeli Serie B.