Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO]

Marcin Trzyna
Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani pod uwagę są jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu.

Anglia:
Premier League:

Artur Boruc (Southampton) – Southampton poległo na własnym stadionie z Liverpoolem 0:3. Artur Boruc rozegrał całe spotkanie w bramce „Świętych”. Bramki dla Liverpoolu zdobyli Luis Suarez, Raheem Sterling oraz Steven Gerrard.

Wojciech Szczęsny (Arsenal) – Piłkarze Arsenalu Londyn przegrali ze Stoke City 0:1 po bramce Jonathana Waltersa z rzutu karnego. Szczęsny rozegrał pełne 90 minut w bramce „Kanonierów”.

Łukasz Fabiański (Arsenal) – Łukasz Fabiański, który jest łączony z transferem do Schalke 04 Gelsenkirchen cały mecz przeciwko Stoke przesiedział na ławce rezerwowych. Arsenal z dorobkiem 59 punktów zajmuje 3. miejsce w tabeli Premier League.

Championship:

Marcin Wasilewski (Leicester) – Leicester City wygrało 3:0 z Chartlonem. Popularny „Wasyl” rozegrał całe spotkanie na środku obrony lidera Championship. W zespole gości zabrakło Piotra Parzyszka. Leicester prowadzi w tabeli z przewagą 8 punktów nad drugim w tabeli Burnley.

Tomasz Kuszczak (Brighton) – Brighton wygrało 1:0 na wyjeździe z Millwall. Cały mecz w bramce gości rozegrał były golkiper Manchesteru United, Tomasz Kuszczak. Zespół Polaka zajmuje 8. lokatę w lidze z dorobkiem 49 punktów.

Radosław Majewski (Nottingham) – Całe spotkanie Radosława Majewskiego w barwach Nottingham Forest w przegranym meczu 1:4 z Wigan Athletic. Nottingham ma na swoim koncie 55 punktów, co daje 5. miejsce w tabeli.

Lukas Jutkiewicz (Bolton) – 87 minut rozegrał Lukas Jutkiewicz w wygranym przez Bolton meczu z Blackburn (4:0). Jutkiewicz zanotował asystę przy golu na 3:0. W miejsce wypożyczonego napastnika z Middlesbrough wszedł Trotter.

Belgia:
Jupiler League:

Waldemar Sobota (Club Brugge) – W hicie 28. kolejki Club Brugge wygrało 1:0 ze Standardem Liege. Sobota spotkanie rozpoczął na ławce rezerwowych i na plac gry wszedł dopiero w 87. minucie zastępując Refaelova. Brugia jest wiceliderem belgijskiej ekstraklasy ze stratą 4 punktów do Standardu.

Bułgaria:
A PFG:

Adam Stachowiak (Botev) – Wyjazdowe zwycięstwo Boteva Plovdiv 1:0 nad Neftochimicem Burgas. W bramce szóstej drużyny bułgarskiej ekstraklasy cały mecz rozegrał Adam Stachowiak.

Francja:
Ligue 1:

Kamil Grosicki (Rennes) – Stade Rennes przegrało na własnym obiekcie z Guingamp 0:2. Kamil Grosicki pojawił się na placu gry w 66. minucie, wówczas z boiska zszedł Alessandrini. Rennes zajmuje 14. pozycję w tabeli Ligue 1.

Grzegorz Krychowiak (Reims) – Reims pokonało 3:1 zespół Valenciennes. Reprezentant Polski rozegrał cały mecz w barwach 7. drużyny francuskiej ekstraklasy.

Dominik Furman (Toulouse) – Zwycięstwo drużyny Furmana 2:0 nad Niceą. Były piłkarz Legii Warszawa całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych. Tuluza zajmuje 10. miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 36 punktów.

Grecja:
Super League:

Sebastian Przyrowski (Levadiakos) – Skoda Xhanti wygrała 4:1 z Levadiakosem. Przyrowski cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych 14. drużyny greckiej ekstraklasy.

Hiszpania:
Segunda Division:

Cezary Wilk (Deportivo) – Wicelider Segunda Division wygrał 3:2 z Herculesem. Cezary Wilk wszedł na boisko w 59. minucie spotkania.

Holandia:
Eredivisie:

Mateusz Klich (Zwolle) – Gol i asysta Mateusza Klicha w spotkaniu PEC Zwolle – NEC Nijmegen (3:3). Polak rozegrał całe spotkanie, a na listę strzelców wpisał się w 35. minucie spotkania. Reprezentant Polski asystę zanotował przy pierwszym golu dla Zwolle.

Filip Kurto (Roda) – Vitesse Arhnen wygrało 3:0 z Rodą Kerkrade, w której cały mecz między słupkami rozegrał Filip Kurto.

Mateusz Prus (Roda) – Drugi bramkarz Rody, Mateusz Prus cały mecz spędził na ławce rezerwowych „Górników”. Roda z dorobkiem 22 punktów zajmuje ostatnie miejsce w tabeli.

Przemysław Tytoń (PSV) – PSV Eindhoven odniosło wyjazdowe zwycięstwo 3:2 z G.A. Eagles. Tytoń po raz kolejny musiał pogodzić się z rolą rezerwowego bramkarza. PSV plasuje się na 5. pozycji w tabeli Eredivisie.

Niemcy:
1. Bundesliga:

Robert Lewandowski (Borussia) – Pewne zwycięstwo Borussii Dortmund nad FC Norymbergą (3:0). Pełne 90 minut rozegrał w tym spotkaniu Robert Lewandowski, który zdobył bramkę na 2:0 w 64. minucie meczu.

Łukasz Piszczek (Borussia) – Również cały mecz przeciwko Norymberdze rozegrał prawy obrońca Borussii, Łukasz Piszczek. BVB awansowało na drugą pozycję w lidze.

Eugen Polanski (Hoffenheim) – „Wieśniacy” rozgromili 6:2 zespół Wolfsburga. Reprezentant Polski rozegrał całe spotkanie w barwach Hoffenheimu.

Ludovic Obraniak (Werder) – Werder Brema pokonał 1:0 Hamburger SV. Ludovic Obraniak rozegrał cały mecz w barwach gospodarzy, którzy awansowali na 12. lokatę w tabeli.

Martin Kobylański (Werder) – Cały mecz przeciwko Hamburgowi na ławce rezerwowych spędził Martin Kobylański.

Arkadiusz Milik (Augsburg) – Augsburg zremisował na własnym stadionie 1:1 z Hannoverem. Arkadiusz Milik wszedł na boisko w 66. minucie, zastępując Ji Dong-Wona. Augsburg plasuje się na 9. pozycji w Bundeslidze.

Artur Sobiech (Hannover) - Remisowe spotkanie Hannoveru z ławki rezerwowych oglądał Artur Sobiech. „Die Roten” zajmują 11. miejsce w lidze z dorobkiem 25 punktów.

Sebastian Boenisch (Bayer) – „Aptekarze” przegrali 0:1 z FSV Mainz. Sebastian Boenisch cały mecz spędził na ławce rezerwowych Bayeru, który spadł na trzecie miejsce w tabeli.

2. Bundesliga:

Sławomir Peszko (Koeln) – 76 minut rozegrał Sławomir Peszko w spotkaniu Erzgebirge Aue – FC Koeln (2:2). Punkt dla „Kozłów” uratował Daniel Halfar, który zdobył dwie bramki w ostatnich siedmiu minutach spotkania. Kolonia z dorobkiem 44 punktów jest liderem 2. Bundesligi.

Adam Matuszczyk (Koeln) – 25-letni pomocnik cały mecz przeciwko Erzgebirge obejrzał z wysokości ławki rezerwowych.

Kacper Przybyłko (Arminia) – Arminia Bielefeld przegrała na wyjeździe z Fortuną Dusseldorf 0:2. Kacper Przybyłko wszedł na boisko w 68. minucie zastępując Christiana Mullera. Arminia zajmuje przedostatnie miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 22 punktów.

Piotr Ćwielong (Bochum) – Padeborn pokonał 4:1 VfL Bochum. Ćwielong pojawił się na murawie w 66. minucie meczu, zastępując Jungwirtha. Bochum plasuje się na 15. pozycji w ligowej tabeli z dorobkiem 27 „oczek”.

Portugalia:
Liga Zon Sagres:

Paweł Kieszek (Setubal) – Gil Vicente pokonało na własnym stadionie 1:0 z Vitorią Setubal. Cały mecz w bramce gości rozegrał polski golkiper, Paweł Kieszek.

Rumunia:
I Liga:

Łukasz Szukała (Steaua) – Derby Bukaresztu pomiędzy Steauą a Dinamem zakończyły się remisem 1:1. Całe spotkanie w barwach Steauy rozegrał łączony z rosyjską Anży Machaczkała, Łukasz Szukała. Steaua z dorobkiem 49 punktów jest liderem rumuńskiej ekstraklasy.

Michał Gliwa (Pandurii) – Pandurii Targu zremisowało 1:1 z Ceahlaul. Były golkiper Zagłębia Lubin spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych. Pandurii zajmuje 4. miejsce w ligowej tabeli.

Szkocja:
Premiership:

Radosław Cierzniak (Dundee) – Dundee United wygrało 3:1 w wyjazdowym spotkaniu z Hibernian. Cały mecz w bramce Dundee rozegrał Radosław Cierzniak. Dundee mogło wygrać wyżej, jednak dwukrotnie piłkarze „Mandarynek” nie wykorzystali rzutu karnego.

Łukasz Załuska (Celtic) – Celtic Glasgow pokonał aż 5:0 zespół Inverness. Łukasz Załuska całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych lidera szkockiej Premiership.

Turcja:
Super Lig:

Adrian Mierzejewski (Trabzonspor) – Bezbramkowy remis w spotkaniu Konyaspor – Trabzonspor. Reprezentant Polski mecz oglądał z wysokości ławki rezerwowych. Trabzonspor z dorobkiem 34 punktów zajmuje 7 pozycję w tureckiej ekstraklasie.

1. Liga (drugi poziom rozgrywkowy):

Mariusz Pawełek (Adana Demirspor) – Czwarta ligowa porażka z rzędu Adany Demirspor. Tym razem zespół, w którym na wypożyczeniu występuje Mariusz Pawełek przegrał 1:3 z Adanasporem. Pawełek rozegrał całe spotkanie w bramce gospodarzy, którzy plasują się na 11. pozycji w ligowej tabeli.

Włochy:
Serie A:

Kamil Glik (Torino) – W meczu 26. kolejki Serie A Torino uległo na własnym stadionie Sampdorii 0:2. W zespole „Byków” cały mecz rozegrał Kamil Glik.

Paweł Wszołek i Bartosz Salamon (obaj Sampdoria) – Cały mecz przeciwko Torino Polacy obejrzeli z wysokości ławki rezerwowych.

Rafał Wolski (Fiorentina) – Lazio Rzym wygrało 1:0 w wyjazdowym spotkaniu z Fiorentiną. Rafał Wolski wszedł w 73. minucie zastępując Alessandro Matriego. „Fiołki” zajmują 4. miejsce w tabeli.

Łukasz Skorupski (AS Roma) – AS Roma bezbramkowo zremisowała z Interem Mediolan. Były golkiper Górnika Zabrze całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych.

Piotr Zieliński (Udinese) – Cagliari Calcio pokonało 3:0 Udinese. Młodzieżowy reprezentant Polski całe spotkanie przesiedział na ławce.

Serie B:

Paweł Bochniewicz (Reggina) – Reggina przegrała 3:4 z Varese. 18-letni wychowanek Wisłoki Dębica cały mecz spędził na ławce rezerwowych 20 drużyny włoskiej Serie B.