Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO]

Marcin Trzyna
Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze, grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani są pod uwagę jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu występującego na poziomie pierwszej i drugiej ligi.

Anglia:

Premier League:

Artur Boruc (Bournemouth) – Bournemouth, z Arturem Borucem w bramce, przegrało na wyjeździe z Evertonem 1:2.

Łukasz Fabiański (Swansea) – Swansea wygrała u siebie z Liverpoolem 3:1. Łukasz Fabiański rozegrał pełne 90 minut w bramce gospodarzy. „Łabędzie” zajmują 13. miejsce w lidze.

Marcin Wasilewski (Leicester) – Leicester City zremisowało na wyjeździe z Manchesterem United 1:1. Marcin Wasilewski cały mecz spędził na ławce lidera Premier League.

Championship:

Bartosz Białkowski (Ipswich) – Ipswich Town wygrało na własnym obiekcie z Milton Keynes 3:2. Bartosz Białkowski całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy. Ipswich zajmuje 8. miejsce w ligowej tabeli.

Austria:

2. Liga:

Bartłomiej Żynel (Liefering) – Liefering bezbramkowo zremisowało na wyjeździe z Austrią Salzburg. 18-letni Bartłomiej Żynel wciąż jest bramkarzem rezerwowym drugoligowego Liefering.

Dania:

Super League:

Kamil Wilczek (Brondby) – Brondby przegrało wyjazdowe spotkanie z Aalborg 0:3. Kamil Wilczek rozegrał pełne 90 minut, w drugiej połowie został ukarany żółtą kartką.

Patryk Wolański (Midtjylland) – Midtjylland przegrało wyjazdowy mecz z Kopenhagą 3:5. Patryk Wolański oglądał spotkanie z wysokości ławki rezerwowej.

Holandia:

Eredivisie:

Arkadiusz Milik (Ajax) – Ajax Amsterdam wygrał u siebie z Twente Enschede 4:0. Arkadiusz Milik rozegrał pełne 90 minut w zespole lidera holenderskiej ekstraklasy.

Oskar Zawada (Twente) – Oskar Zawada całe spotkanie spędził na ławce Twente.

Filip Bednarek (Utrecht) – Utrecht wygrał na wyjeździe z Vitesse 3:1. Filip Bednarek rozegrał pełne 90 minut w bramce gości. FC Utrecht zajmuje 5. miejsce w tabeli.

Wojciech Golla (Nijmegen) – NEC Nijmegen przegrało u siebie z Rodą 1:2. Wojciech Golla całe spotkanie spędził na ławce NEC.

Piotr Parzyszek (De Graafschap) – Graafschap przegrało wyjazdowe spotkanie z AZ Alkmaar 1:4. Piotr Parzyszek wszedł na boisko w 66. minucie. De Graafschap o utrzymanie w Eredivisie powalczy w barażach.

Islandia:

1. Liga:

Tomasz Łuba (Olafsvik) – W 1. kolejce islandzkiej ekstraklasy Olafsvik wygrał na wyjeździe z Breidablikiem 2:1. Tomasz Łuba rozegrał pełne 90 minut w ekipie gości.

Japonia:

J-League:

Krzysztof Kamiński (Jubilo Iwata) – Czyste konto Krzysztofa Kamińskiego w meczu Jubilo Iwata – Hiroshima (1:0).

Niemcy:

1. Bundesliga:

Robert Lewandowski (Bayern) – Bayern Monachium zremisował u siebie z Borussią Moenchengladbach 1:1. Robert Lewandowski całe spotkanie spędził na ławce lidera niemieckiej ekstraklasy.

Artur Sobiech (Hannover) – Gol Artura Sobiecha w meczu Hannover – Schalke Gelsenkirchen (1:3). 25-letni napastnik rozegrał pełne 90 minut, to szósty ligowy gol Sobiecha w obecnym sezonie.

Łukasz Piszczek (Borussia) – Borussia Dortmund wygrała u siebie z Wolfsburgiem 5:1. Łukasz Piszczek opuścił plac gry w 63. minucie z powodu kontuzji.

Paweł Olkowski (Koeln) – Kolonia bezbramkowo zremisowała na wyjeździe z Augsburgiem. Paweł Olkowski wszedł na boisko w 90. minucie spotkania.

Łukasz Załuska (Darmstadt) – Darmstadt przegrało u siebie z Eintrachtem Frankfurt 1:2. Łukasz Załuska wciąż jest bramkarzem rezerwowym beniaminka Bundesligi.

Eugen Polanski (Hoffenheim) – 74 minuty Eugena Polańskiego w meczu Hoffenheim – Ingolstadt. „Wieśniacy” wygrali 2:1.

2. Bundesliga:

Kacper Przybyłko (Kaiserslautern) – Kaiserslautern wygrało na wyjeździe z FSV Frankfurt 4:1. Kacper Przybyłko wszedł na boisko w 63. minucie i po 7 minutach opuścił plac gry z powodu urazu. Polaka zastąpił Antonio Colak, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.

Mateusz Klich (Kaiserslautern) – Mateusz Klich rozegrał 63 minuty w meczu z FSV. Klicha na placu gry zastąpił Kacper Przybyłko.

Waldemar Sobota (Sankt Pauli) – Sankt Pauli przegrało u siebie z TSV 1860 Monachium 0:2. Waldemar Sobota rozegrał 65 minut.

Rafał Gikiewicz (Brunszwik) – Eintracht Brunszwik wygrał u siebie z Norymbergą 3:1. Rafał Gikiewicz rozegrał pełne spotkanie w bramce gospodarzy.

Adam Matuszczyk (Brusznwik) – Adam Matuszczyk wszedł na boisko w meczu z Norymbergą w doliczonym czasie gry.

Adam Bodzek (Fortuna) – 83 minuty Adama Bodzka w meczu Duisburg – Fortuna Dusseldorf (2:1). Polak w pierwszej połowie otrzymał żółtą kartkę.

Norwegia:

Tippeligaen:

Piotr Leciejewski (Brann) – Brann przegrało na wyjeździe z Tromso 0:1. Piotr Leciejewski rozegrał pełne 90 minut w bramce Brann.

Łukasz Jarosiński (Stromsgodset) – Stromsgodset zremisowało na wyjeździe z zespołem Start 2:2. Jarosiński wciąż jest bramkarzem rezerwowym Stromsgodsetu.

2. liga:

Marcin Burkhardt (Ullensaker/Kisa) – Ull/Kisa przegrało na wyjeździe z Raufoss 1:2. Marcin Burkhardt całe spotkanie spędził na ławce gości.

Portugalia:

Liga Zon Sagres:

Maciej Makuszewski (Vitoria) – Vitoria Setubal przegrała na wyjeździe z Bragą 2:3. Maciej Makuszewski rozegrał pełne 90 minut w drużynie gości.

Segunda Liga:

Paweł Dawidowicz (Benfica B) – Rezerwy Benfiki wygrały na wyjeździe z rezerwami Bragi 2:0. Dawidowicz rozegrał pełne spotkanie, przed końcem meczu otrzymał czerwoną kartkę.

Rosja:

Premjer Liga:

Janusz Gol (Amkar Perm) – Amkar Perm bezbramkowo zremisował na wyjeździe z Dynamem Moskwa. Janusz Gol rozegrał 86 minut.

Maciej Rybus (Terek) – Terek przegrał u siebie z Samarą 0:1. Maciej Rybus rozegrał pełne 90 minut w zespole gospodarzy.

Szkocja:

Premiership:

Błażej Augustyn (Hearts of Midlothian) – Hearts przegrało u siebie z Celtikiem Glasgow 1:3. Błażej Augustyn przebywał na placu gry przez pierwsze 45 minut.

Tajlandia:

Thai Premier League:

Łukasz Gikiewicz (Ratchaburi) – Ratchaburi przegrało u siebie z Bangkok United 0:1. Łukasz Gikiewicz rozegrał 90 minut. Skrót spotkania:

Turcja:

Super Lig:

Patryk Tuszyński (Rizespor) – Rizespor Kulubu przegrał wyjazdowe spotkanie z Konyasporem 1:3. Patryk Tuszyński pojawił się na placu gry w 66. minucie.

2. liga:

Adam Stachowiak (Gaziantep Belediyespor) – Gaziantep wygrał na wyjeździe z Goztepe 2:1. Adam Stachowiak rozegrał pełne 90 minut w bramce przyjezdnych.

Ukraina:

Łukasz Teodorczyk (Dynamo Kijów) – Dynamo Kijów przegrało na wyjeździe z Szachtarem Donieck 0:3. Teodorczyk cały mecz spędził na ławce Dynama, które wciąż jest liderem ukraińskiej ekstraklasy. Kijowianie mają 4 punkty przewagi nad zespołem z Doniecka.

USA:

MLS:

Damien Perquis (Toronto) – Toronto przegrało na wyjeździe z Portland Timbers 1:2. Perquis rozegrał całe spotkanie, ponadto w drugiej połowie otrzymał żółtą kartkę.

Węgry:

Bank Liga:

Michał Nalepa (Ferencvaros) – Ferencvaros wygrał na wyjeździe z Haladas 1:0. Michał Nalepa rozegrał pełne 90 minut.

Włochy:

Serie A:

Piotr Zieliński (Empoli) – Bezbramkowy remis w spotkaniu Empoli – Bologna. Piotr Zieliński rozegrał pełne 90 minut.

Jakub Błaszczykowski (Fiorentina) – Fiorentina bezbramkowo zremisowała na wyjeździe z Chievo. Jakub Błaszczykowski całe spotkanie przesiedział na ławce „Violi”.

Kamil Glik (Torino) – Torino wygrało na wyjeździe z Udinese Calcio 5:1. Kamil Glik cały mecz spędził na ławce gości.

Paweł Wszołek (Hellas Verona) – Verona przegrała na wyjeździe z Sassuolo 0:1. Paweł Wszołek rozegrał 90 minut.

Dominik Furman (Hellas Verona) – Dominik Furman całe spotkanie spędził na ławce Hellasu.

Thiago Cionek (Palermo) – Palermo wygrało na własnym obiekcie z Sampdorią 2:0. Thiago Cionek rozegrał 90 minut w defensywie gospodarzy.

Serie B:

Tomasz Kupisz (Brescia) – Brescia przegrała u siebie z Vicenzą 0:1. Tomasz Kupisz rozegrał 90 minut.

Bartosz Salamon (Cagliari) – Cagliari zremisowało u siebie z Livorno 2:2. Bartosz Salamon rozegrał pełne 90 minut w zespole wicelidera Serie B.