Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT]

Marcin Trzyna
Waldemar Sobota zagrał tylko pół meczu w Belgii
Waldemar Sobota zagrał tylko pół meczu w Belgii sylwester wojtas
Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze, grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani są pod uwagę jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu.

Belgia:
Jupiler League:

Waldemar Sobota (Club Brugge) – Waldemar Sobota wystąpił w podstawowym składzie Brugii w wyjazdowym meczu z Waasland-Beveren. Sobota w 42. minucie został ukarany żółtą kartkę i został zmieniony w przerwie spotkania.

Chiny:
Super League:

Krzysztof Mączyński (Guizhou) – Krzysztof Mączyński rozegrał całe spotkanie w barwach Guizhou Renhe w zwycięskim meczu przeciwko Jiangsu Sainty. Klub Polaka zajmuje 9. pozycję w ligowej tabeli z dorobkiem 21 punktów.

Islandia:
Division 1:

Tomasz Łuba (Olafsvik) – Zespół, w którym występuje 27-letni obrońca, wygrał 2:0 z Selfoss. Polak rozegrał całe spotkanie, a jego drużyna zajmuje 4. miejsce w ligowej tabeli po 13 kolejkach drugiej ligi islandzkiej.

Litwa:
A Lyga:

Jakub Wilk (Zalgiris) – Zalgiris Wilno bezbramkowo zremisował z Suduvą. Jakub Wilk rozegrał pełne spotkanie w barwach lidera litewskiej ekstraklasy, który po 20 kolejkach ma na swoim koncie 43 punkty.

Niemcy:
3. Liga:

David Blacha (Hansa) – Gol 23-letniego pomocnika w meczu Munster – Hansa Rostock (3:4). Były zawodnik Sandhausen został zmieniony w 73. minucie przez Starke.

Fabian Pawela (Cottbus) – Energie Cotbuss zwyciężyło 3:1 na wyjeździe w spotkaniu z VfL Osnabruck. Były zawodnik Podbeskidzia Bielsko-Biała wszedł na boisko w 90. minucie, zmieniając strzelca bramki Svena Michela.

Sebastian Tyrała (Erfurt) – Erfurt przegrało na własnym stadionie z drugą drużyną Borussii Dortmund 1:2. Dla 26-latka był to debiut w barwach Erfurt Rot-Weiss.

Sebastian Mrowca (Wiesbaden) – Debiut Sebastiana Mrowcy w barwach Wehen Wiesbaden. Polak rozegrał całe spotkanie, a jego drużyna wygrała 2:1 z Stuttgarter Kickers.

Rafał Kazior (Kiel) – 31-letni pomocnik urodzony w Gliwicach rozegrał 60 minut w meczu Holstein Kiel – Unterchahing. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Dominik Kisiel (Hallescher) – Były bramkarz GKS-u Bełchatów całe spotkanie z Chemnitzer obserwował z wysokości ławki rezerwowych. Jego zespół przegrał 0:3.

Rosja:
I Dywizja:

Piotr Polczak (Wołga) – Wołga Nowogród przegrała 1:2 w wyjazdowym meczu z Bałtiką Kaliningrad. Piotr Polczak rozegrał całe spotkanie w barwach spadkowicza rosyjskiej ekstraklasy.

Marcin Kowalczyk (Wołga) – Były zawodnik Śląska Wrocław całe spotkanie przeciwko Bałtice przesiedział na ławce rezerwowych Wołgi, która plasuje się po 4 kolejkach na 12. miejscu z dorobkiem 4 punktów.

Rumunia:
I liga:

Łukasz Szukała (Steaua) – Steaua Bukareszt pokonała w derbowym spotkaniu Rapid Bukareszt 3:1. Łukasz Szukała rozegrał całe spotkanie na środku obrony Steauy.

Michał Gliwa (Pandurii) – Pandurii zremisowało w wyjazdowym meczu z Craiovą 1:1. Były golkiper Zagłębia Lubin całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych.

USA:
NASL:

Tomasz Zahorski (San Antonio) – Zespół Polaka wygrał 2:0 z Tampa Bay Rowdies. Zahorski strzelił bramkę w 30. minucie spotkania. W drugiej części spotkania został ukarany żółtą kartką, a w 79. minucie byłego reprezentanta Polski zastąpił Eric Hassli. Po 4 kolejkach San Antonio zajmuje pozycję lidera z kompletem zwycięstw. Zahorski ma na swoim koncie 4 strzelone gole.

Węgry:
Bank Liga:

Michał Nalepa (Ferencvaros) – Zespół Polaka wygrał na wyjeździe z Kecskemeti 3:1. Były zawodnik krakowskiej Wisły spotkanie rozpoczął na ławce rezerwowych, jednak pojawił się na placu gry w 83. minucie zastępując Somalie.