Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? Stępiński trafił na San Siro [RAPORT, WIDEO]

Marcin Trzyna
Mariusz Stępiński zdobył bramkę z Milanem
Mariusz Stępiński zdobył bramkę z Milanem East News
Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze, grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani są pod uwagę jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu występującego na poziomie pierwszej i drugiej ligi.

Anglia:

Premier League:

Artur Boruc (Bournemouth) – Bournemouth wygrało na własnym obiekcie z West Bromwich Albion 2:1. Artur Boruc całe spotkanie przesiedział na ławce gospodarzy.

Grzegorz Krychowiak (West Bromwich) – Grzegorz Krychowiak cały mecz spędził na ławce WBA.

Championship:

Tomasz Kuszczak (Birmingham) – Birmingham wygrało na własnym obiekcie z Hull City 3:0. Tomasz Kuszczak całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy.

Kamil Grosicki (Hull City) – Kamil Grosicki wszedł na boisko w 76. minucie.

Bartosz Białkowski (Ipswich) – Ipswich Town, z Bartoszem Białkowskim w bramce, przegrało na wyjeździe z Bristol City 0:1.

Paweł Wszołek (QPR) – Gol Pawła Wszołka w meczu Fulham – QPR (2:2). Polak rozegrał całe spotkanie, a na listę strzelców wpisał się w 81. minucie.

Gol Pawła Wszołka na wagę remisu w Fulham (2:2). To jego drugie trafienie w tym sezonie Championship. #Polacyzagranicapic.twitter.com/tWEYdgBiPA

— Tomasz Górski (@TomaszGorsk1) 17 marca 2018

Australia:

A League:

Adrian Mierzejewski (Sydney FC) – 54 minuty Adriana Mierzejewskiego w meczu Sydney FC – Brisbane Roar (1:2). Sydney FC jest liderem australijskiej ekstraklasy z przewagą pięciu punktów nad Newcastle Jets.

Marcin Budziński (Melbourne City) – Melbourne City zremisowało na wyjeździe z Adelaide United 1:1. Marcin Budziński całe spotkanie spędził na ławce gości, choć trener miał do wykorzystania jeszcze jedną zmianę.

Austria:

Erste Liga:

Bartłomiej Żynel (Liefering) – Bartłomiej Żynel spotkanie Liefering – FAC Wien (1:0) oglądał z wysokości ławki rezerwowej gospodarzy.

Bułgaria:

Parva Liga:

Jakub Świerczok (Łudogorec) – Gol Jakuba Świerczoka w meczu Etyr Wielkie Tyrnowo – Łudogorec (0:6). Polak na boisku pojawił się w 75. minucie, a na listę strzelców wpisał się trzynaście minut później.

Jacek Góralski (Łudogorec) – Jacek Góralski cały mecz spędził na ławce gości.

Daniel Kajzer (Botew) – Daniel Kajzer mecz Botew Płowdiw – Dunaw Ruse (3:0) oglądał z wysokości ławki gospodarzy.

Dania:

Super League:

Kamil Wilczek (Brondby) – Asysta Kamila Wilczka w meczu Brondby – Hobro (2:1). Polak zanotował asystę przy zwycięskim golu, strzelonym w 87. minucie przez Jana Klimenta.

Francja:

Ligue 1:

Kamil Glik (AS Monaco) – 90 minut Kamila Glika w meczu AS Monaco – Lille OSC. Monaco wygrało 2:1, a reprezentant Polski miał udział przy pierwszej bramce dla swojego zespołu.

ALE PODANIE GLIKA! @kamilglik25 znakomitym zagraniem rozpoczął akcję AS Monaco, która zakończyła się golem R. Lopesa. Precyzja ! pic.twitter.com/glnr6Jcrzh

— ELEVEN SPORTS PL (@ELEVENSPORTSPL) 16 marca 2018

Ligue 2:

Damien Perquis (Gazelec Ajaccio) – GFC Ajaccio przegrało derbowe spotkanie z AC Ajaccio 0:1. Damien Perquis rozegrał pełne 90 minut. Były reprezentant Polski w 81. minucie został ukarany żółtą kartką.

Hiszpania:

Segunda Division:

Paweł Kieszek (Cordoba) – Czyste konto Pawła Kieszka w meczu Gimnastic – Cordoba (0:2).

Holandia:

Eredivisie:

Mateusz Klich (Utrecht) – 71 minut Mateusza Klicha w meczu Heerenveen – FC Utrecht (2:2).

Piotr Parzyszek (PEC Zwolle) – Dwa gole Piotra Parzyszka w meczu PEC Zwolle – Feyenoord Rotterdam (3:4). Napastnik wszedł na boisko w 72. minucie.

Karol Niemczycki (Breda) – Breda przegrała u siebie z Rodą Kerkrade 0:1. Karol Niemczycki całe spotkanie spędził na ławce N.A.C.

Eereste Divisie:

Wojciech Golla (Nijmegen) – 90 minut Wojciecha Golli w meczu Cambuur – NEC Nijmegen (1:1).

Mikołaj Smyłek (Maastricht) – MVV Maastricht zremisowało na wyjeździe z RKC Waalwijk 1:1. Mikołaj Smyłek całe spotkanie spędził na ławce gości.

Filip Bednarek (De Graafschap) – De Graafschap, z Filipem Bednarkiem w bramce, przegrało na własnym obiekcie z Jong Ajax 2:4.

Irlandia Północna:

2. Liga:

Łukasz Gwiazda (Harland & Wolff Welders) – Gol 23-letniego Łukasza Gwiazdy w meczu Institute FC – Harland & Wolff Welders (1:2).

Japonia:

J-League:

Krzysztof Kamiński (Jubilo Iwata) – Czyste konto Krzysztofa Kamińskiego w meczu Hiroshima – Jubilo Iwata. Starcie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Jordania:

Pierwsza liga:

Łukasz Gikiewicz (Al-Faisaly) – Gol Łukasza Gikiewicza w meczu Al-Baqa'a – Al-Faisaly Amman (0:3). 30-letni napastnik jest liderem klasyfikacji strzelców jordańskiej ekstraklasy z dorobkiem 12 goli.

I am back... pic.twitter.com/VqsBfzOM3v

— Lukasz Gikiewicz (@gikiewiczlukasz) 17 marca 2018

Niemcy:

1. Bundesliga:

Robert Lewandowski (Bayern) – Bayern Monachium przegrał na wyjeździe z Lipskiem 1:2. Robert Lewandowski spotkanie rozpoczął na ławce Bayernu, a na boisko wszedł w 72. minucie, zmieniając Jamesa Rodrigueza. Polak 10 minut później został ukarany żółtą kartką. Po 27 kolejkach podopieczni Juppa Heynckesa są liderem Bundesligi z przewagą 17 punktów nad drugim w tabeli Schalke 04 Gelsenkirchen.

Łukasz Piszczek (Borussia) – 90 minut Łukasza Piszczka w meczu Borussia Dortmund – Hannover (1:0).

Marcin Kamiński (Stuttgart) – Stuttgart wygrał na wyjeździe z Freiburgiem 2:1. Marcin Kamiński wszedł na boisko w 78. minucie.

Rafał Gikiewicz (Freiburg) – Całe spotkanie na ławce Freiburga spędził Rafał Gikiewicz.

Eugen Polanski (Hoffenheim) – 54 minuty Eugena Polanskiego w meczu Borussia Moenchengladbach – Hoffenheim. Spotkanie zakończyło się remisem 3:3.

2. Bundesliga:

Artur Sobiech (Darmstadt) – Remisem 1:1 zakończył się mecz Norymberga – Darmstadt. Artur Sobiech całe spotkanie spędził na ławce przyjezdnych.

Adam Bodzek (Fortuna) – Gol Adama Bodzka w meczu Fortuna Dusseldorf – Arminia Bielefeld (4:2). Polak rozegrał pełne 90 minut, a tuż po zmianie stron został ukarany żółtą kartką. Bodzek na listę strzelców wpisał się w 68. minucie.

Portugalia:

Primeira Liga:

Michał Miśkiewicz (Feirense) – Feirense przegrało przed własną publicznością z Benfiką Lizbona 0:2. Michał Miśkiewicz całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy.

Rosja:

Premjer Liga:

Maciej Wilusz (FK Rostów) – 90 minut Macieja Wilusza w meczu Arsienał Tuła – FK Rostów (2:2).

Łukasz Sekulski (Chabarowsk) – Chabarowsk przegrał u siebie z Uralem 0:3. Łukasz Sekulski wszedł na plac gry w 74. minucie spotkania.

Słowacja:

Fortuna Liga:

Jakub Więzik (Podbrezova) – 90 minut Jakuba Więzika w meczu Podbrezova – MFK Zemplin Michalovce (2:1).

Gerard Bieszczad (MFK Zemplin) – Gerard Bieszczad całe spotkanie spędził na ławce MFK.

Dawid Kurminowski (MFK Zemplin) – Również całe spotkanie na ławce przyjezdnych spędził Dawid Kurminowski.

Turcja:

2. liga:

Adam Stachowiak (Gaziantep Belediyespor) – Czyste konto Adama Stachowiaka w meczu Manisaspor – Gaziantep (0:6). Po 28 kolejkach drużyna polskiego bramkarza zajmuje 5. miejsce w ligowej tabeli.

Łukasz Szukała (Ankaragucu) – Ankaragucu wygrało przed własną publicznością z Eskisehirsporem 1:0. Łukasz Szukała całe spotkanie spędził na ławce stołecznych.

Ukraina:

Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów) – 90 minut Tomasza Kędziory w meczu Dynamo Kijów – Worskła Połtawa (4:0).

Włochy:

Serie A:

Mariusz Stępiński (Chievo) – Gol Mariusza Stępińskiego w meczu AC Milan – Chievo Werona (3:2). Polak rozegrał całe spotkanie, ponadto w drugiej połowie otrzymał żółtą kartkę.

MARIUSZ STĘPIŃSKI Z GOLEM NA SAN SIRO!

Polak 🇵🇱 zdobył bramkę w meczu AC Milan v AC ChievoVerona. Brawo! #włoskarobota 🇮🇹 pic.twitter.com/vVIMRsZWOT

— ELEVEN SPORTS PL (@ELEVENSPORTSPL) 18 marca 2018

Paweł Jaroszyński (Chievo) – Również Paweł Jaroszyński rozegrał pełne 90 minut w barwach Chievo. 23-letni obrońca otrzymał żółtą kartkę w 55. minucie meczu.

Thiago Cionek (Spal) – 90 minut Thiago Cionka w meczu Spal – Juventus. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Bartosz Salamon (Spal) – Całe spotkanie na ławce gospodarzy spędził Bartosz Salamon.

Wojciech Szczęsny (Juventus) – Wojciech Szczęsny spotkanie z beniaminkiem spędził na ławce „Starej Damy”.

Piotr Zieliński (Napoli) – SSC Napoli wygrało na własnym obiekcie z Genoą 1:0. Piotr Zieliński wszedł na boisko już w 20. minucie, zastępując na placu gry Marka Hamsika.

Arkadiusz Milik (Napoli) – Arkadiusz Milik wszedł na boisko w 82. minucie, zmieniając Driesa Mertensa.

Łukasz Skorupski (AS Roma) – AS Roma wygrała na wyjeździe z Crotone 2:0. Łukasz Skorupski całe spotkanie spędził na ławce przyjezdnych.

Bartłomiej Drągowski (Fiorentina) – Fiorentina wygrała wyjazdowe spotkanie z Torino 2:1. Bartłomiej Drągowski całe spotkanie przesiedział na ławce „Violi”.

Bartosz Bereszyński (Sampdoria) – 33. minuty Bartosza Bereszyńskiego w meczu Sampdoria Genua – Inter Mediolan (0:5).

Dawid Kownacki (Sampdoria) – Dawid Kownacki całe spotkanie z Interem spędził na ławce Sampdorii.

Serie B:

Paweł Dawidowicz (Palermo) – 90 minut Pawła Dawidowicza w meczu Novara – Palermo (2:2).

Przemysław Szymiński (Palermo) – 90 minut Przemysława Szymińskiego w meczu z Novarą. Polak w pierwszej części spotkania został ukarany żółtą kartką.

Radosław Murawski (Palermo) – Radosław Murawski wszedł na boisko w 82. minucie.

Tomasz Kupisz (Cesena) – Cesena przegrała na wyjeździe z Foggią 1:2. Tomasz Kupisz wszedł na boisko w 46. minucie.