Jak wypadli debiutanci w Stali Rzeszów? Każdy z nich dał coś od siebie

Miłosz Bieniaszewski
Damian Michalik (przy piłce) w meczu z Pogonią Siedlce zanotował asystę przy golu Michała Nawrota Krzysztof Kapica
W meczu z Pogonią Siedlce w podstawowej jedenastce na boisko w barwach Stali Rzeszów wybiegła tylko jedna nowa twarz - bramkarz Wiktor Kaczorowski.

Latem do Stali Rzeszów dołączyło ośmiu nowych piłkarzy, ale na inaugurację sezonu w bój posłana została jedenastka niemal w całości złożona z zawodników, którzy wywalczyli awans do 2 ligi.

Jedynym debiutantem w pierwszym składzie był bramkarz Wiktor Kaczorowski. W drugiej połowie na boisku pojawili się Damian Michalik i Artur Pląskowski. Jak się spisała trójka debiutantów?

Zacznijmy od tego, który rozegrał całe spotkanie. Zdarzają się takie mecze, że bramkarz przez większość czasu nie ma za wiele pracy, ale cały czas musi być w pełni skoncentrowany.

Już na dzień dobry w tej dosyć niewdzięcznej roli znalazł się Kaczorowski, bo w pierwszej połowie nie był zmuszony do żadnego wysiłku. Przez całe spotkanie Pogoń oddała dwa celne strzały i zdobyła dwa gole, ale w żadnym wypadku nie można za nie winić bramkarza rzeszowian, który debiut może zapisać sobie na plus, bo innych okazji do interwencji po strzałach może i nie miał, ale kilka razy pokazał się z bardzo dobrej strony, cały czas zachowując czujność.

Michalik i Pląskowski mieli przede wszystkim udział, i to ogromny, przy bramce na 3:1, która w zasadzie zamknęła ten mecz. Ten drugi ładnie powalczył na połowie rywala i wygarną piłkę rywalowi, która trafiła pod nogi Michalika. Skrzydłowy Stali rozprowadził akcję, zagrał idealnie w tempo do Michała Nawrota, a ten trafił bez pudła. Każdy z nowych graczy dołożył więc cegiełkę do tej wygranej.