Jakub Wilk strzelił szóstego gola w tym sezonie

Wojciech Maćczak
Jakub Wilk
Jakub Wilk Marek Zakrzewski
Świetną rundę w barwach Żalgirisu Wilno rozgrywa Jakub Wilk. Polski skrzydłowy zdobył właśnie swojego szóstego gola w obecnych rozgrywkach litewskiej ekstraklasy i tym samym zapewnił swojemu zespołowi remis z Trakai FK.

Były zawodnik Lecha Poznań i Lechii Gdańsk wpisał się na listę strzelców w 78. minucie przy stanie 0:0. Dziewięć minut później do wyrównania doprowadził Dmitrij Kowb, ustalając tym samym wynik spotkania na 1:1.

Po dwunastu kolejkach Żalgiris, prowadzony przez polskiego szkoleniowca Marka Zuba, zajmuje pierwsze miejsce w rozgrywkach litewskiej ekstraklasy z trzema punktami przewagi nad drugim Atlantasem Kłajpeda. Przed tygodniem aktualni mistrzowie Litwy zapewnili sobie również awans do finału krajowego pucharu, eliminując właśnie ekipę Trakai.

Co ciekawe, Wilk strzelił już jedną bramkę temu zespołowi w tym roku (pisaliśmy o tym TUTAJ). W drugiej połowie marca Żalgiris również zremisował z Trakai 1:1 w spotkaniu w ramach trzeciej kolejki. Było to możliwe, gdyż w litewskiej A-lidze gra dziesięć zespołów i każdy z każdym mierzy się cztery razy – dwa na wiosnę i dwa jesienią.