Jan Bednarek popisał się świetną interwencją w meczu z Arsenalem!

DD
Jan Bednarek jest w tym sezonie podstawowym zawodnikiem Southampton i reprezentacji Polski. Sylwia Dąbrowa
Jan Bednarek w tym sezonie Premier League opuścił w trzynastu meczach Southampton tylko 8 minut, a pozostałe spotkania gra od pierwszej do ostatniej minuty. Wychowanek Lecha Poznań jest filarem obrony Świętych, a jego świetna interwencja obronna w ostatnim meczu ligowym z Arsenalem zasługuje na najwyższe uznanie.

Święci w miniony weekend zmierzyli się w wyjazdowym starciu z Arsenalem i dość niespodziewanie dwukrotnie prowadzili. Gospodarze wyrównali dopiero w 96. minucie meczu po bramce Alexandra Lacazetta, ale już kilka minut wcześniej mogli tego dokonać, gdyby nie świetna interwencja obronna polskiego defensora. Zawodnicy Arsenalu ruszyli w dwójkę na bramkę Southampton i tylko wślizg Bednarka w ostatnim momencie uchronił graczy Ralpha Hasenhüttla przed stratą gola.

Zobacz interwencję Bednarka:

Sprawdź też:

Święci w tym sezonie zawodzą, a blamaż 0:9 na własnym stadionie z Leicester przeszedł do historii futbolu, ale Polak potrafił się pozbierać po takim meczu, o czym mówił w rozmowie dla programu "Foot Truck".

- Kiedy przegrywasz 0:9, następny dzień jest dramatem. Życie toczy się dalej, a to jest przeszłość i nie możesz tego zmienić. (...) Byłem od tego odcięty. Żadne media społecznościowe ani żaden internet w ogóle nie wchodzi w grę, bo tylko się wtedy nakręcasz. (...) Nie istniały dla mnie Instagram, Facebook czy Safari. Sam czułem wstyd i wielkie rozczarowanie. Nie potrzebowałem tego, żeby inni ludzie mnie nakręcali. Starałem się robić rzeczy, które pomagają mi o tym zapomnieć - mówił wychowanek Lecha Poznań w programie Kuby Polkowskiego i Łukasza Wiśniowskiego.

Janek Bednarek gra dużo i jest podstawowym środkowym obrońcą Świętych oraz reprezentacji Polski. Radzi sobie bardzo dobrze, a takie interwencje jak w meczu z Arsenalem tylko podbudują zawodnika, mimo że ostatecznie wynik nie był dla Świętych idealny.

Lech Poznań po fatalnym poprzednim sezonie pożegnał się z 12 piłkarzami (ośmiu - koniec kontraktu, trzech - powroty z wypożyczeń i jeden rozwiązany kontrakt). Po sezonie 2019/2020 kolejnym piłkarzom wygasają umowy, jednak kilku z nich Kolejorz na pewno będzie chciał zatrzymać bez względu na końcowy wynik. Rozmowy o nowych kontraktach muszą być przeprowadzone jeszcze w tym roku, bo jeśli się tak nie stanie, to po 1 stycznia 2020 piłkarze z kontraktem mniejszym niż pół roku, mogą zacząć rozmowy z nowymi pracodawcami. Sprawdziliśmy, kogo ta sytuacja dotyczy, bo w czerwcu 2020 roku umowy kończą się kilku kluczowym zawodnikom Kolejorza.Sprawdź, komu wygasają w czerwcu kontrakty z Lechem Poznań --->

Lech Poznań: Tym piłkarzom w przyszłym roku wygasają kontrak...

W piątek, 22 listopada Lech Poznań na własnym stadionie zagrał z Piastem Gliwice. Spotkanie przy Bułgarskiej oglądało na żywo kilkanaście tysięcy kibiców. Jak zawsze nie zawiedli swojej drużyny i zrobili wyjątkową oprawę. Byłeś na stadionie w Poznaniu? Znajdź się na zdjęciach. Oto wielka galeria publiczności z meczu Lech - Piast oraz fotografie oprawy.Zobacz zdjęcia --->Czytaj komentarz po meczu Lech-Piast --->

Lech Poznań: Kibice i oprawa na meczu z Piastem Gliwice. Był...