Jan Bednarek rozpoczął sezon od porażki. Burnley - Southampton 3:0

DW
Jan Bednarek rozpoczął sezon od porażki. Burnley wygrało z Southampton
Jan Bednarek rozpoczął sezon od porażki. Burnley wygrało z Southampton Wojciech Wojtkielewicz
Jan Bednarek znalazł się w podstawowym składzie Southampton na mecz z Burnley FC. Polak przyczynił się w pewnym stopniu do porażki jego zespołu 0:3. Było to pierwsze spotkanie "Świętych" w nowym sezonie Premier League.

Southampton przez niemal całe spotkanie prowadziło grę, o czym świadczy prawie 60% posiadania piłki. Mało jednak wynikało z ataków gości sobotniego spotkania. Po przerwie Burnley rozpoczęło ofensywę, która zakończyła się niesamowicie skutecznie.

W 63. minucie gola strzelił Ashley Barnes, natomiast siedem minut później ten sam zawodnik podwyższył prowadzenie. Przy obu bramkach asystował mu Erik Pieters. Na kwadrans przed końcem spotkania zwycięstwo Burnley zapewnił Johann Gudmundsson. Goście stracili trzy gole w zaledwie 12 minut!

Drużyna Jana Bednarka była w totalnej rozsypce. Święci wpuszczali przeciwników na własne pole karne raz za razem, często popełniając bardzo proste błędy. Poza Norwich City i West Hamem, Southampton najsłabiej rozpoczęło sezon na Wyspach.

LIGA ANGIELSKA w GOL24

Więcej o LIDZE ANGIELSKIEJ - newsy, wyniki, terminarz, tabela

Futbol rozwinął się do tego stopnia, że transfery między klubami z różnych krajów - a nawet kontynentów - są normą. Piłkarze wybierają kluby, w których otrzymują większe pieniądze, a na światowym rynku są w obiegu miliardy dolarów. Istnieje kilkanaście przypadków, w których przywiązanie do klubu jest tak duże, iż piłkarze postanawiają grać w jednych barwach przez całą karierę. Oto lista zawodników, którzy grali w jednym klubie przez całą karierę.

Niespotykana lojalność. Piłkarze grający w jednym klubie prz...