MŚ 2022. Mecz Japonia - Chorwacja ONLINE. Samurajów stać na...

MŚ 2022. Mecz Japonia - Chorwacja ONLINE. Samurajów stać na jeszcze jedną niespodziankę. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

3 karne

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanego wieczoru!

• W ćwierćfinale Chorwacja najprawdopodobniej zmierzy się z Brazylią, chyba że sensację sprawi Korea Południowa.

• Chorwacja ponownie zwycięża w rzutach karnych i melduje się w ćwierćfinale!

• Mario Pasalić daje zwycięstwo reprezentacji Chorwacji!!! 3:1 w karnych!!!

• Niesamowity Dominik Livaković broni trzeci rzut karny! Spudłował Maya Yoshida!

• Marko Livaja trafia w słupek!

• Takuma Asano daje nadzieje Japonii! Pokonuje chorwackiego bramkarza!

• Marcelo Brozović pewnie i Chorwacja prowadzi 2:0!

• Dominik Livaković broni drugi rzut karny!!! Tym razem strzelał Kaoru Mitoma!

• Nikola Vlasić pewnie trafia i Chorwacja na prowadzeniu!

• Dominik Livaković broni rzut karny wykonywany przez Takumi Minamino!!!

• Rozpoczynamy serię rzutów karnych!

• Koniec drugiej części dogrywki! Będziemy świadkami rzutów karnych!

• Lovro Majer oddał strzał z dystansu, ale zrobił to niecelnie!

• Żółtą kartką za faul przy linii bocznej ukarany Borna Barisić.

• Bardzo długa akcja Chorwatów, ale nie zdołali znaleźć drogi do bramki.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne Chorwacji bez zagrożenia.

• Ofensywna akcja Japończyków, ale niecelne zagranie w decydującej fazie zadecydowało o niepowodzeniu.

• Rozpoczynamy drugą część dogrywki!

• W reprezentacji Japonii Ao Tanaka zmienił Hidemasa Moritę.

• Natomiast Mislav Orsić pojawił się w miejsce Ivana Perisića.

• Dwie kolejne zmiany w reprezentacji Chorwacji. Marko Livaja zmienił Ante Budimira

• Koniec pierwszej połowy dogrywki. Wciąż remis.

• Dośrodkowanie w pole karne Chorwacji spokojnie wyłapał Dominik Livaković.

• Kaoru Mitoma popędził z piłką na bramkę Chorwacji, oddał mocny strzał, ale wprost w chorwackiego bramkarza!

• Chorwacja wciąż utrzymuje się przy piłce, ale w tej dogrywce niewiele z tego wynika.

• Natomiast Nikola Vlasić pojawił się w miejsce Mateo Kovacića.

• Dwie zmiany w reprezentacji Chorwacji. Lovro Majer zmienił Lukę Modrića

• Zderzenie głowami zawodników obu drużyn, ale to chyba nic groźnego.

• Rozpoczynamy dogrywkę!

• Koniec podstawowego czasu gry, ale wciąż remis! Będzie dogrywka!

• Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej cztery minuty.

• Pierwsza w tym meczu żółta kartka, a ukarany nią Mateo Kovacić.

• W reprezentacji Japonii Takumi Minamino zmienił Ritsu Doana.

• Od kilku minut Japonia nie potrafi wyjść z własnej połowy, ale Chorwacja nie potrafi przekuć przewagi na drugą bramkę.

• Z wrzutką w japońskie pole karne poradzili sobie obrońcy.

• Ivan Perisić zdecydował się na strzał z dystansu, ale piłka po minimalnym rykoszecie wyszła na rzut rożny!

• Trzecia zmiana w japońskiej drużynie. Hiroki Sakai zmienił Daichiego Kamadę.

• Chorwaci chcą załatwić sprawę przed dogrywką, ale na razie biją głową w mur.

• Druga zmiana w reprezentacji Chorwacji. Mario Pasalić zmienił Adreja Kramarića.

• Natomiast Kaoru Mitoma pojawił się w miejsce Yuto Nagatomo.

• Podwójna zmiana w reprezentacji Japonii. Takuma Asano zmienił Daizena Maedę

• Luka Modrić oddał potężny strzał z dystansu, ale fenomenalnie interweniował japoński bramkarz!

• Pierwsza zmiana w reprezentacji Chorwacji. Ante Budimir zmienił Bruno Petkovića.

• Dejan Lovren znakomicie dośrodkował z głębi pola wprost na głowę Ivana Perisića, a ten precyzyjnym uderzeniem umieścił piłkę w bramce!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!! Ivan Perisić doprowadza do wyrównania!!!

• Wrzutka z narożnika boiska bez zagrożenia.

• Dośrodkowanie ze skrzydła w pole karne Chorwacji zakończyło się na rzucie rożnym.

• Chorwacja przejęła inicjatywę, ale niewiele z tego wynika.

• Pierwsze zagranie w pole karne Chorwacji bez zagrożenia.

• Piłkarze obu zespołów wracają na murawę Al-Janoub Stadium. Za chwilę wznowimy rywalizację.

• Na relację z drugiej połowy zapraszamy już za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej części spotkania. Do przerwy Japonia prowadzi z Chorwacją 1:0.

• Do podstawowego czasu gry pierwszej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej dwie minuty.

• Znakomite, krótkie rozegranie rzutu rożnego przez Japonię, dośrodkowanie w pole karne trafiło do Daizena Maedy, a ten sytuacyjnym uderzeniem umieścił piłkę w bramce!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Daizen Maeda trafia do bramki Chorwacji!!!

• Daichi Kamada dostał piłkę w polu karnym Chorwacji, minął przeciwnika, ale uderzył bardzo niecelnie!

• Próba dośrodkowania w pole karne Chorwacji zupełnie niedokładne.

• Dużo gry w środku pola, w tej chwili mało interesujący fragment meczu.

• Teraz Japonia dłużej utrzymuje się przy piłce, ale niewiele z tego wynika.

• Do dośrodkowania w pole karne Japonii prawie doszedł Andrej Kramaric, ale ostatecznie chorwacki snajper nie zdołał oddać celnego strzału.

• Bruno Petković dostał piłkę w polu karnym Japonii, ale łatwo stracił piłkę.

• Dużo gry w środku pola, oba zespoły starają się nie popełniać kolejnych błędów w defensywie.

• Japonia krótko rozegrała rzut wolny, ale zupełnie bez zagrożenia.

• Yuto Nagatomo dośrodkował w pole karne Chorwacji, ale żaden z jego partnerów nie zdołał oddać strzału.

• Chorwacja przez dłuższy czas utrzymuje się przy piłce, ale głównie w środku pola.

• Znakomite dośrodkowanie Junya Ito w pole karne Chorwacji, ale żaden z Japończyków nie zdołał dopaść do tego podania.

• Kolejne zagranie w pole karne Japonii, ale tym razem pierwszy przy piłce był japoński bramkarz.

• Ivan Perisić odebrał piłkę pod polem karnym Japonii, wpadł w "szesnastkę", ale uderzył wprost w bramkarza rywali!

• Japonia odebrała piłkę w środku pola, ale chwilę później Chorwacja ją odzyskała po bardzo agresywnym, ale czystym ataku.

• Wysoki pressing Japonii, piłka trafiła do chorwackiego bramkarza, naciskał go Daizen Maeda i był bardzo bliski przejęcia piłki.

• Rozpoczynamy batalię o ćwierćfinał mistrzostw świata!

• Piłkarze obu zespołów wychodzą na murawę Al-Janoub Stadium! Za chwilę rozpoczniemy rywalizację,

• Natomiast oto zestawienie reprezentacji Chorwacji:

• Tak prezentuje się skład reprezentacji Japonii:

• Natomiast reprezentacja Chorwacji sensacyjnie uplasowała się za plecami Maroka. W decydującym o awansie meczu Chorwaci bezbramkowo zremisowali z Belgią, ale w końcówce spotkania byli zepchnięci do głębokiej defensywy.

• Reprezentacja Japonii sensacyjnie wygrała swoją grupę przed Hiszpanią i Niemcami również wygrywając oba mecze z potęgami światowej piłki. Jedyną porażkę Japończycy ponieśli z ostatnią w grupie Kostaryką.

• Witamy serdecznie! Znamy już połowę reprezentacji, które zagrają w ćwierćfinale mistrzostw świata, a już za chwilę rozpoczniemy drugą połówkę! Na relację na żywo ze spotkania Japonii z Chorwacją zapraszamy Państwa Bartosz Głąb.

1/4
przejdź do galerii

©PAP, EPA/Abir Sultan

MŚ 2022. Mecz Japonia - Chorwacja ONLINE. Drużyna z Azji jest największym zaskoczeniem turnieju. W poniedziałek spróbuje osiągnąć największy sukces w historii, czyli awansować do ćwierćfinału. Naprzeciw niej staje aktualny wicemistrz. Relacja LIVE od godziny 16:00.
MŚ 2022. Mecz Japonia - Chorwacja ONLINE

Nikt w Katarze nie napisał póki co równie wspaniałej historii jak Japonia. Drużyna z Kraju Kwitnącej Wiśni wygrała grupę, odwracając wyniki meczów z Niemcami (2:1) oraz Hiszpanią (2:1). Tego wyczynu nie odbiorą jej nawet przypuszczenia, że ostatni rywale dokonali chłodnej kalkulacji, wychodząc z drugiego miejsca, by trafić na Maroko, nie Chorwację.

Japończycy zaimponowali hartem ducha i pomysłowością.
Są o krok od rzeczy wielkich. Nigdy dotąd w historii nie wychylili się poza 1/8 finału. Cztery lata temu w Rosji na tym samym etapie musieli uznać wyższość Belgii, która potem sięgnęła po brązowy medal. Chorwacja zgarnęła srebro. Czy nadal jest jednak tak groźna?

W przeciwieństwie do Japonii Chorwacja na mundialu jeszcze nie przegrała. Potrafiła rozbić Kanadę, ale bezbramkowo skończyła mecze z Maroko i Belgią, w której niemiłosiernie pudłował Romelu Lukaku. Snajper zmarnował w drugiej połowie kilka dogodnych sytuacji. Gdyby nie one, Chorwaci oglądaliby dzisiaj turniej w telewizji.

Wygrany tego meczu trafi w ćwierćfinale na zwycięzcę pary Brazylia - Korea Południowa. Decyzją FIFA bój Japonii z Chorwacją poprowadzi sędzia Ismail Elfath. Amerykanin zebrał świetne recenzje za ostatni występ, w spotkaniu Brazylii z Kamerunem (0:1), gdy zbił piątkę z Vincentem Aboubakarem, po czym za zdjęcie koszulki wyrzucił go z boiska.

Przewidywane składy na mecz Japonia - Chorwacja:
Japonia: Gonda - Tomiyasu, Yoshida, H. Ito - J. Ito, Endo, Tanaka, Nagatomo - Doan, Asano, Kamada.
Chorwacja: Livaković - Juranović, Lovren, Gvardiol, Sosa - Modrić, Brozović, Kovacić - Kramarić, Livaja, Perisić.

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Japonia - Chorwacja 0:0 (MŚ, 18.06.2006)
Japonia - Chorwacja 0:1 (MŚ, 20.06.1998)

Mecz Japonia - Chorwacja TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo od godziny 16:00 w TVP1, TVP Sport oraz TVP 4K. W internecie mecz na stronie oraz w aplikacji TVP Sport, w Smart TV i HbbTV. Komentują Sławomir Kwiatkowski z Kamilem Kosowskim. Studio od 13:55 w TVP Sport (od 15:30 w TVP 1) poprowadzi Maciej Kurzajewski. Jego gośćmi będą Łukasz Gikiewicz, Adam Kotleszka i Michał Zachodny.