MŚ 2022. Japonia - Hiszpania ONLINE. Mecz o pierwsze miejsce...

MŚ 2022. Japonia - Hiszpania ONLINE. Mecz o pierwsze miejsce w grupie. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

MŚ 2022, Grupa E
2022-12-01 20:00

Japonia

2

Hiszpania

1

• KONIEC! JAPONIA POKONUJE HISZPANIĘ 2:1 I WYGRYWA GRUPĘ E!!!

Z drugiego miejsca do fazy pucharowej awansuje Hiszpania
    , trzecie miejsce zajmują Niemcy i żegnają się z katarskim Mundialem wraz z czwartą Kostaryką!

• Zupełnie nieudany strzał z dystansu Daniego Olmo. Piłka w znacznej odległości minęła bramkę Japonii.

• Dośrodkowanie Pedriego nie dotarło w polu karnym do Daniego Carvajala. Japończycy wybijają na uwolnienie.

• Przerwa w grze. Hidemasa Morita siedzi na środku boiska. Widać, że łapią go skurcze.

• Za mocne podanie na prawą stronę do Marco Asensio. Atak Hiszpanów spalił na panewce.

• Japończycy mądrze oddalają grę od własnej bramki.

• Kostaryka - Niemcy 2:4 (58' Yeltsin Tejeda, 71' Juan Pablo Vargas - 10' Serge Gnabry, 73', 85' Kai Havertz, 90' Niclas Fullkrug).

A w meczu Japonia - Hiszpania Victor Gomes dolicza 7 minut.

• Shuichi Gonda bohaterem! Łapie piłkę do "koszyczka" po uderzeniu Daniego Olmo z prawego narożnika pola bramkowego!

• Przeciągnięte dośrodkowanie z prawej strony. Piłką przed polem karnym przejął jednak Jordi Alba, którego strzał z dystansu zostało zablokowane.

• Wataru Endo zmienia Ao Tanakę. Obaj selekcjonerzy dokonali już komplet zmian.

• Marco Asensio zablokowany. Hiszpanie biją głową w mur.

• Kostaryka - Niemcy 2:3 (58' Yeltsin Tejeda, 71' Juan Pablo Vargas - 10' Serge Gnabry, 73', 85' Kai Havertz).

1. Japonia - 6 punktów
    2. Hiszpania - 4 punkty
    3. Niemcy - 4 punkty
    4. Kostaryka - 3 punkty
  • Po dośrodkowaniu Ritsu Doana z rzutu wolnego Ko Itakura główkuje w środek bramki. Dokładnie tam, gdzie stał Unai Simon!

• Przewinienie Sergio Busquetsa ok. 30 metrów od własnej bramki. Może być groźnie.

• Ansu Fati chciał wywalczyć rzut rożny, nabijając rywala. Piłka po drodze odbiła się od niego.

• Czy piłka całym obwodem wyszła za linię końcową? Japonia - Hiszpania

• Atak pozycyjny Hiszpanów ok. 30 metrów od bramki Japończyków. Nie są w stanie przybliżyć się do pola karnego rywala.

• Dośrodkowanie Daniego Carvajala nie znajduje adresata.

• Kostaryka - Niemcy 2:2 (58' Yeltsin Tejeda, 71' Juan Pablo Vargas - 10' Serge Gnabry, 73' Kai Havertz).

3. Kostaryka - 4 punkty
    4. Niemcy - 2 punkty
  • Po chwili Ferran Torres zablokowany w "szesnastce".

• Piłka po strzela Takumy Asano mija prawy słupek bramki Hiszpanii w bezpiecznej odległości.

• Kostaryka - Niemcy 2:1 (58' Yeltsin Tejeda, 71' Juan Pablo Vargas - 10' Serge Gnabry)

Tabela grupy E: pierwsza Japonia (6 punktów), druga Kostaryka (6), trzecia Hiszpania (4), czwarte Niemcy (1)!!!

• Zmiana w reprezentacji Japonii: Tekehiro Tomiyasu wchodzi w miejsce Daichiego Kamady.

• ... a za Alejandro Balde wchodzi Jordi Alba.

• Ansu Fati zmienia Gaviego.

• Mocne zagranie na wolne pole do Takuma Asano. Ten nie miał szans, by przejąć piłkę przed linią końcową. Unai Simon wznawia grę z "piątki".

• Ritsu Doan urwał się prawą stroną. Odważnie ruszył na dwóch rywali; w prosty sposób stracił piłkę.

• Takuma Asano zastępuje Daizena Maedę.

• Ferran Torres próbował przedrzeć się prawą stroną. Poradził sobie z rywalem, ale podanie nie znajduje adresata.

• Kostaryka - Niemcy 1:1 (58' Yeltsin Tejeda - 10' Serge Gnabry)

• [WIDEO] GOL AO TANAKI (2:1)

• Marco Asensio zmienia Alvaro Moratę.

• Ferran Torres zmienia Nico Williamsa.

• Przybici Hiszpanie po rozpoczęciu drugiej odsłony. Szybko stracili prowadzenie i przy takich wynikach (Niemcy - Kostaryka 1:0) awansują Japonia (6 punktów) i Hiszpania (4). Trzecie miejsce zajmują Niemcy (4) i stawkę zamyka Kostaryka (3)

• [WIDEO] GOL RITSU DOANA (1:1)

• SĘDZIA WSKAZUJE NA ŚRODEK BOISKA! GOL AO TANAKI!!!

• TWA ANALIZA VAR! Sędzia na murawie czeka na komunikat!

• Płaski strzał Ritsu Doana z prawej strony pola karnego w stronę dalszego rogu. Piłka minęła bramkę i zza linii końcowej zagarnął ją Daizen Maeda! Zagrał przed bramkę, skąd z metra do siatki posłał Daichi Kamada!

• Hiszpanie prosili się o bramkę i ją stracili. Złe wybicie Unai Simona do Pau Torresa i piłkę blisko swojego pola karnego, po pressingu, przejmują Japończycy. Ritsu Roan huknął z niespełna 20 metrów i mimo interwencji bramkarza futbolówka znalazła drogę do siatki!

• GOL DLA JAPONII! STRZELCEM RITSU DOAN!!!

• Druga połowa rozpoczęta!

• Dani Carvalaj będzie grać w miejsce Cesara Azpilicuety.

• ... a za Yuto Nagatomo na murawie lemduje się Kaoru Mitoma.

• Podwójna zmiana w ekipie Japonii: Ritsu Doan będzie grać w miejsce Takefusy Kubo...

• +2' Nie było zagrożenia pod bramką Shuichi Gondy i koniec pierwszej połowy. Hiszpania prowadzi z Japonią po bramce Alvaro Moraty.

W drugim meczu grupy E Niemcy prowadzą z Kostaryką po trafieniu Serge'a Gnabry'ego.

• +1' Nico Williams uderza z ostrego kąta. Piłka po rykoszecie wychodzi za linię końcową.

• I jeszcze jedna żółta kartka po stronie Japonii. A dokładniej na koncie Mai Yoshidy. Zatem wszyscy japońscy obrońcy znaleźli się w notesie sędziego.

• Shogo Taniguchi z żółtą kartką za "stempel'.

• Dani Olmo przerzuca piłkę na głową rywala. Ożywiły się trybuny; po czym momentalnie ucichły po jego niedokładnym podaniu.

Jeszcze Dani Olmo miał okazję do strzału zza linii 16. metra. Został zablokowany.

• Ko Itakura upomniany żółtą kartką za faul. Jeżeli Japonia awansuje do fazy pucharowej, to ominie go następne spotkanie.

• Daichi Kamada dostaje dobre podanie w "szesnastce" Hiszpanii. Jego strzał w ostatniej chwili blokuje Pau Torres.

• Długie podanie z pomięciem kilku formacji (potocznie zwane lagą) do rozpędzonego na prawej stronie Nico Williamsa. Szybszy od niego był Maya Yoshida, który wycofuje do bramkarza, uspokajając grę.

• Przerwa w grze. Urazu w starciu z rywalem nabawił się Sergio Busquets. Wydaje się, że będzie w stanie grać dalej.

• Kolejna prosta strata Sergio Busquetsa blisko swojego pola karnego. Nie połapali się piłkarze Hajime Moriyasu.

Po przechwycie Dani Olmo pospieszył się z podaniem do Alvaro Moraty. Ten spodziewał się piłki do nogi, a nie na zapalenie płuc.

• Mocne zagranie na lewą stronę do Alejandro Balde. Ten zdołał zagrać bez przyjęcia przed bramkę Japończyków, ale zabrakło tam zawodnika w czerwonym stroju.

• Cesar Azpilicueta miał sporo miejsca przed sobą, z czego chętnie skorzystał. Podholował kilkanaście metrów, po czym podaje prostopadle do wychodzącego na czystą pozycję Daniego Olmo. Ten od razu posyła piłkę na bliższy słupek do Alvaro Moraty, ale akcję Hiszpanów przerywa gwizdek sędziego - spalony.

• Shuichi Gonda broni strzał Alvaro Moraty z pola karnego. Piłka leciała w środek bramki, przez co miał ułatwione zadanie.

• Ostre wejście Gaviego. Sędzia nie sięga do kieszonki.

• Meksykańska fala na trybunach Khalifa International Stadium.

• Takefusa Kubo próbował przedrzeć się prawą stroną. Wzięty w kleszcze stracił jednak piłkę.

• [WIDEO[ GOL ALVARO MORATY

• Hiszpanie spokojnie rozgrywają piłkę. Japończycy w niskim pressingu jak Polska na Mundialu w 2018 roku w meczu z... Japonią.

• Dokładne dośrodkowanie Cesara Azpilicuety na środek pola bramkowego, skąd mierzoną główką w stronę prawego słupka popisał się Alvaro Morata!

To jego trzecia bramka na tym turnieju.

• GOL DLA HISZPANII! ALVARO MORATA!!!

• 10' minuta. Kostaryka - Niemcy 0:1 (Gnabry)

Na pierwszym miejscu grupy E Hiszpania z 5 punktami, a na drugą lokatę wskakują Niemcy (4)

• Zablokowane dośrodkowanie Alejandro Balde przynosi Hiszpanii rzut rożny. Po krótkim rozegraniu wrzutka na bliższy słupek do Alvaro Moraty, którego strzał głową spokojnie broni Shuichi Gonda.

• "Wielbłąd' Sergio Busquetsa blisko swojego pola karnego mógł kosztować utratę gola! Junya Ito uderza z "szesnastki" w boczną siatkę!

• Dani Olmo nie zdołał uderzyć w stronę bramki z narożnika pola bramkowego po podaniu Nico Williamsa. Okazję do uderzenia marnuje Sergio Busquets, posyłając piłkę wysoko nad bramką.

• W odpowiedzi prawą stroną przedarł się Takefusa Kubo. Zagrywa płasko na bliższy słupek, gdzie zabrakło adresata. Hiszpanie oddalają niebezpieczeństwo.

• Po ataku pozycyjnym piłkę na prawej stronie dostaje Nico Williams. Ten zdecydowanie przeciągnął dośrodkowanie.

• Spotkanie ze środka zaczyna Gavi!

• Sędzią głównym dzisiejszego spotkania jest Victor Gomes z RPA. Jego asystentami są rodak Zakhele Thusi Granville Siwela i pochodzący z Lesotho Souru Phatsoane. Sędzią technicznym jest za to Salima Mukansanga z Rwandy.

• Ale najpierw hymny obu państw.

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania.

• Livescore z meczu Kostaryka - Niemcy oraz aktualna tabela będzie pojawiać się w tej relacji.

• Skład reprezentacji Hiszpanii

• Po 2 spotkaniach liderem grupy E jest Hiszpania z 4 punktami na koncie. Przełożyło się na wysokie (7:0) zwycięstwo z Hondurasem i remis (1:1) z Niemcami.

Na drugim miejscu jest Japonia, która uzbierała 3 "oczka". W pierwszym spotkaniu piłkarze Hajime Moriyasu sensacyjnie ograli Niemcy (2:1), by z Kostaryką... sensacyjnie przegrać (0:1).

Trzecie miejsce zajmuje właśnie Kostaryka z 3 punktami, a stawkę zamyka Japonia z zaledwie 1 punktem.

• Skład reprezentacji Japonii

• ... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dobry wieczór, kłaniam się nisko!

• Tylko 25 minut dzieli nas do meczu Japonii z Hiszpanią, czyli drużyn, które w grupie E zajmują odpowiednio drugie i pierwsze miejsce. Jednak tak potoczyły się wyniki, że grające w tym samym czasie Kostaryka i Niemcy również mają szanse na awans do fazy pucharowej. Tutaj przyjrzymy się zawodnikom z Kraju Kwitnącej Wiśni mierzącym się jednym z głównych kandydatów do zdobycia mistrzostwa świata.

Spotkanie Japonia - Hiszpania poprowadzi Victor Gomes z RPA...

1/4
przejdź do galerii

©PAP, EPA/Neil Hall

MŚ 2022. Hiszpania jest o krok od zajęcia pierwszego miejsca w grupie. Wystarczy wygrać z Japonią, która na papierze nie jest wymagającym rywalem. Dla ekipy Luisa Enrique to bardzo ważny mecz, dlatego dzisiaj z pewnością nie będziemy mogli narzekać na brak emocji. Relacja LIVE w czwartek od godziny 20:00.

MŚ 2022. Mecz Japonia - Hiszpania ONLINE

Hiszpania w pierwszym meczu z Kostaryką zrobiła sobie trening. Wygrana 7:0 to prawdopodobnie najłatwiejszy mecz w karierze reprezentacyjnej Luisa Enrique. Aby najlepiej zobrazować dominację europejskiej drużyny należy przywołać kilka danych statystycznych - ekipa Luisa Fernando Suáreza nie oddała ani jednego strzału, a ich posiadanie piłki przez cały mecz oscylowało w granicach 20 procent.

W dzisiejszym spotkaniu możemy liczyć na prawdziwe piłkarskie show. Trener Hiszpanii ceni sobie nie tylko dobre wyniki, ale także dobry styl. Ostatnio na swoim streamie powiedział:

- Zatraciliśmy w piłce najważniejsze, bo nie pamiętamy, że to ma być show. Tysiące na trybunach i miliony przed TV czekają na widowisko. Na kursie trenerskim powinni przypominać, że to zabawa dla ludzi. A widzimy nawet po mundialu, że trenerzy wolą grać defensywnie. Może wydziwiam i wygaduję głupoty, ale dla mnie piłką powinno się bawić i sprawiać, żeby była atrakcyjna. Nie idziesz do teatru, żeby się wynudzić. Pamiętajmy, że to przede wszystkim show i lepiej dochodzić do sukcesu ciekawszą drogą.

Japonia po pierwszym meczu na mundialu była nazywana przez wielu dziennikarzy czarnym koniem turnieju. Wygrana z Niemcami 2:1 zszokowała cały piłkarski świat. Kolejny mecz na mundialu nie był tak udany - zaskakująca porażka 0:1 z Kostaryką oznaczała, że Japonia znacznie utrudniła sobie sytuację w grupie. Obecnie reprezentacja z Azji zajmuje 2. miejsce i nadal ma spore szanse na awans. Decydujący jednak będzie mecz Kostaryka - Niemcy.

Mecz Japonia - Hiszpania TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo z meczu w TVP 1 oraz TVP Sport. Komentuje duet Jacek Laskowski - Robert Podoliński. Stream w internecie na stronie i w aplikacji TVP Sport oraz w Smart TV i HbbTV. Relacja LIVE z meczu Japonia - Hiszpania od 20:00 w GOL24 - zapraszamy!