Jarota przegrał u siebie z Zagłębiem Sosnowiec

Kamil Bachorz/Głos Wielkopolski
Jarota przegrał u siebie z Zagłębiem Sosnowiec Rafał Jamróz (Ekstraklasa.net)
Trzecią z rzędu porażkę poniosła Jarota Jarocin. Podopieczni Jędrzeja Kędziory przegrali u siebie z Zagłębiem Sosnowiec 0:2.

Nafta wygrywa w Bydgoszczy po tie-breaku! Pilanki coraz bliżej utrzymania!

W pierwszej części gry gospodarze nie zagrozili bramce Zagłębia. Groźne akcje konstruowali za to goście. W 27. minucie sędzia Dominik Pasek dopatrzył się zagrania piłki ręką przez Mateusza Zatwarnickiego. Najpierw wskazał, że goście będą mieli rzut wolny niemal na linii pola karnego. Jednak po konsultacji z asystentem wskazał na jedenastkę, którą wykorzystał Krzysztof Kaliciak.

Po zmianie stron podopieczni Jędrzeja Kędziory chcieli doprowadzić do wyrównania. Pierwszą sytuację miał w 60. minucie Krzysztof Bartoszak. Potem fatalnie zachował się Kordian Latos. W doliczonym czasie gry Krzysztof Bartoszak, mógł doprowadzić do wyrównania. Jednak zamiast uderzać piłkę, to zdecydował się zagrać ją piętą i bramkarz Zagłębia złapał ją bez problemu. Chwilę później goście po strzale Łukasza Grube zdobyli drugiego gola.

- W futbolu trzeba mieć też trochę szczęścia. Nam to szczęście nie sprzyja. Po prostu w każdym meczu musimy walczyć, dołożyć do tego wiarę i Jarota będzie wygrywać. Nie zgadzam się z opinią, że ten zespół nie ma stylu - mówił Jędrzej Kędziora, trener Jaroty Jarocin.

Jarota Jarocin - Zagłębie Sosnowiec 0:2