Jarota przegrała w Legnicy

Kamil Bachorz / NaszeMiasto.pl
(archiwum)
(archiwum) Kamil Bachorz
Trzecią z rzędu porażkę ponieśli piłkarze Jaroty Jarocin. W sobotę podopieczni Czesława Owczarka ulegli na wyjeździe Miedzi Legnica 0:1. Jedyną bramkę w 48. minucie zdobył Paweł Kowal.

Pierwszą groźną akcję piłkarze Jaroty Jarocin stworzyli w 12. minucie. Wtedy Karol Danielak uderzył w kierunku bramki gości. Futbolówka odbiła się od obrońcy Miedzi Legnica i wpadła pod nogi Damiana Pawlaka. Jednak napastnik Jaroty nie zdołał oddać strzału na bramkę rywali, bo był przewracany w polu karnym. Sędzia nie odgwizdał „jedenastki” i kazał grać dalej. Piłkę w kierunku bramki uderzał Mateusz Śliwa. Jednak nie zdołał skierować jej do siatki, bo futbolówkę sprzed bramki wybił Darko Bulatović.

Chwilę później swoich sił próbował Mateusz Witkowski, ale piłka po jego strzale minimalnie minęła lewy słupek bramki w której stał Vladyslav Syamin. W 18. minucie ponownie na bramkę gości uderzał Mateusz Witkowski, który dostał podanie od Karola Danielaka. Jednak tym razem piłka poszybowała nad poprzeczką. Chwilę później pierwszą groźną akcję stworzyli gospodarze. Marcin Kajca silnym strzałem posłał piłkę w kierunku jarocińskiej bramki. Dobrze w tej sytuacji zachował się Dariusz Brzostowski, który obronił ten strzał.

W 31. minucie meczu trener Czesław Owczarek musiał dokonać pierwszej zmiany w tym spotkaniu. Kontuzjowanego Damiana Pawlaka na placu gry zastąpił Patryk Cierniewski Damian Pawlak nabawił się urazu barku. Kilka minut po pierwszej roszadzie składu piłkarze Jaroty mieli doskonałą sytuację do zdobycia pierwszej bramki w tym pojedynku Karol Danielak zagrał na wolne pole do Patryka Cierniewskie, który wbiegł w pole karne i odegrał piłkę do Krzysztofa Bartoszaka. Jednak napastnik jarocińskiego zespołu nieczysto trafił w piłkę i nie zdołał skierować jej do siatki.

Druga połowa zaczęła się nieszczęśliwie dla podopiecznych Czesława Owczarka. Już w 48. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie, a piłkę do siatki skierował Paweł Kowal. Piłkarze Jaroty pierwszy strzał w drugiej połowie oddali dopiero w 58. minucie meczu. Wtedy na bramkę rywali uderzał Szymon Matuszewski, który posłał futbolówkę nad poprzeczką bramki. Chwilę później mogła paść bramka wyrównująca. Vladyslav Asymin przepuścił piłkę pod nogami, która odbiła się od słupka i wyszła na rzut rożny.

Czesław Owczarek, trener Jaroty:"Udzielając wcześniejszych wywiadów może skoncentrowałem całą uwagę na swoim zespole, dziękując mu za to co robił. Naprawdę graliśmy dobrą piłkę. Byliśmy dobrze zorganizowani. Wygrał zespół, który nie był lepszy. Na pewno lepszą drużyną była Jarota Jarocin. O zwycięstwie zadecydowała przepiękna bramka strzelona przez Pawła Kowala z ok. 30 metra. Piłka wpadła w samo „okno”. Dariusz Brzostowski nie miał szans wybronić tej piłki choć trącił ją dłonią. Na pewno po raz kolejni byliśmy nieskuteczni, bo kilka sytuacji, które można było skutecznie wykończyć, to nam się to nie udało. Przegraliśmy, chociaż na to nie zasłużyliśmy"

Miedź Legnica - Jarota Jarocin 1:0 (0:0)