Jedenastka 10. kolejki 1. ligi Ekstraklasa.net!

Piotr Szymański
Tomasz Mikołajczak (nr 17) poprowadził Chojniczankę do zwycięstwa z Widzewem
Tomasz Mikołajczak (nr 17) poprowadził Chojniczankę do zwycięstwa z Widzewem Dawid Kosidowski
W 10. kolejce zatrzymała się wreszcie Termalica, która zremisowała w Olsztynie. W meczu na szczycie dużo szczęścia miało Zagłębie, które przed własną publicznością ograło GieKSę. Komplet punktów zdobyła wreszcie Arka. A kto zasłużył na indywidualne wyróżnienie?

Surdykowski (Bytovia), Mikołajczak (Chojniczanka)
Olszar (Flota), Popović (Olimpia), Kryszak (Bytovia), Lisowski (Flota), Jakóbowski (Bytovia)
Berezowski (Stomil), Czerwiński (Termalica), Fialho (Arka)
P. Misztal (GKS T.)

BRAMKARZ:

Piotr Misztal (GKS Tychy) - w połowie września wrócił do bramki tyszan i wygląda na to, że Marek Igaz prędko się z ławki nie podniesie. GKS zagrał w Suwałkach na zero z tyłu, a nie byłoby to możliwe, gdyby nie postawa jego bramkarza. W kilku sytuacjach Misztal zachował się znakomicie, a w przebiegu całego meczu nie popełnił żadnego błędu.

OBROŃCY:

Alan Fialho (Arka Gdynia) - były już trener Arki - Dariusz Dźwigała, nie widział Brazylijczyka w pierwszym składzie. Po zmianie szkoleniowca Fialho wskoczył do wyjściowej jedenastki i od razu zaczął spłacać kredyt zaufania. Gdynianie w wyjazdowym meczu z Wisłą Płock zaprezentowali się solidnie w obronie, co okazało się kluczowe przy zgarnięciu kompletu punków.

Jakub Czerwiński (Termalica Bruk-Bet Nieciecza) - stały bywalec naszego zestawienia. Ponownie, świetnie uzupełniał się w duecie z Bartoszem Kopaczem. Tym razem Termalica nie wygrała, ale zdobycie choćby jednego punktu w Olsztynie byłoby nierealne, gdyby nie interwencja Czerwińskiego z 79. minuty, gdy wybił piłkę zmierzającą do siatki.

Witalij Berezowski (Stomil Olsztyn) - spodobała nam się postawa 30-letniego Ukraińca w meczu na szczycie z Termaliką. Berezowski był nieustępliwy, nie odpuszczał żadnej sytuacji i przynajmniej w dwóch wypadkach uchroniło to zespół od stracenia bramki. Największy "przeszkadzacz" w tej kolejce.

POMOCNICY:

Michał Jakóbowski (Bytovia Bytów) - były zawodnik poznańskiego Lecha przypomniał o swoim nadal wielkim potencjale. Jakóbowski swoją szybkością i przebojowością napędzał ataki Bytovii w meczu z Sandecją. 22-latek był jednym z głównych bohaterów - zanotował dwie asysty i po faulu na nim sędzia podyktował rzut karny.

Paweł Lisowski (Flota Świnoujście) - umacnia swoją pozycję we Flocie. Pod okiem Tomasza Kafarskiego jego dyspozycja wyraźnie zwyżkuje. W domowym spotkaniu z Miedzą strzelił gola w trudnym momencie, gdy gospodarzom nie szło najlepiej. Po przerwie odwdzięczył się asystą Sebastianowi Olszarowi.

Mariusz Kryszak (Bytovia Bytów) - rozpoczął festiwal strzelecki w Bytowie, pięknym uderzeniem bezpośrednio z rzutu wolnego. Przed przerwą był bliski powtórki, ale tym razem bramkarz Sandecji był na posterunku. W drugiej części dołożył jeszcze asystę przy golu na 3:1.

Denis Popović (Olimpia Grudziądz) - jeden z najbardziej kreatywnych zawodników w ekipie Dariusza Kubickiego zagrał na miarę wysokich oczekiwań. A do tej pory bywało z tym różnie. Najpierw zaliczył asystę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, a kwadrans po przerwie skutecznie wykonał jedenastkę.

Sebastian Olszar (Flota Świnoujście) - zdecydowanie najlepszy zawodnik Wyspiarzy w starciu z Miedzią. Nominalnie ustawiony był na szpicy, ale widać go było dosłownie na całym boisku. Olszar zagrał kilka wyśmienitych piłek do kolegów, co pozwoliło wyjść na prowadzenie. W drugiej połowie wpisał się na listę strzelców, kompletnie podcinając skrzydła rywalom.

NAPASTNICY:

Tomasz Mikołajczak (Chojniczanka Chojnice) - pod nieobecność kontuzjowanego Andrzeja Rybskiego był liderem Chojniczanki. Akcja po której padł pierwszy gol była jego autorstwa, a podanie do Marka Gancarczyka palce lizać. Na kilka minut przed końcem ze stoickim spokojem podwyższył rezultat na 2:0. Publiczność pożegnała go zasłużoną burzą oklasków.

Janusz Surdykowski (Bytovia Bytów) - w poprzednim sezonie w 2. lidze strzelał gola za golem. Po awansie poziom wyżej zaczął nieźle, ale potem coś się zacięło. W spotkaniu z Sandecją popisał się hat-trickiem, lecz dwie z bramek padły po rzutach karnych. Niemniej należą mu się brawa. Jesteśmy ciekawi, czy potwierdzi wysoką dyspozycję z kolejnych meczach.

REZERWOWI: Łukasz Skowron (Arka Gdynia), Mateusz Kamiński (GKS Katowice), Marek Opałacz (Flota Świnoujście), Sebastian Kamiński (Flota Świnoujście), Marcin Garuch (Miedź Legnica), Łukasz Piątek (Zagłębie Lubin), Grzegorz Piesio (Dolcan Ząbki), Jakub Biskup (Termalica Bruk-Bet Nieciecza), Aleksander Jagiełło (Arka Gdynia)