Damian Chmiel zanotował bardzo dobry występ przeciwko Dolcanowi Dziennik Zachodni
Niespodziewanie w 23 kolejce I ligi punkty traciły zespoły z czołówki, co wykorzystała Teralica Bruk-Bet Nieciecza. Zobacz kto wyróżnił się indywidualnie na boiskach pierwszej ligi w tej serii spotkań.

Jean Paulista (Polonia B.), Mosart (Wisła P.), Chmiel (GKS K.), Łuczak (Łęczna), Mąka (Polonia B.)
Radić (Wisła P.), Nikitović (Łęczna), Rzepka (GKS K.)
Nowak (Termalica)

Bramkarz:
Sebastian Nowak (Termalica Bruk-Bet Nieciecza)
- Jego zespół sensacyjnie pokonał Pogoń w Szczecinie, nie tracąc przy tym bramki, w czym duża jego zasługa. W końcówce Portowcy "siedli" na Termalice, jednak nie sforsowali jej defensywy i nie zdołali pokonać dobrze dysponowanego Nowaka.

Obrońcy:

Marko Radić (Wisła Płock) - Z meczu na mecz ten zawodnik udowadnia, że ściągnięcie go do Płocka było idealnym posunięciem. Jego interwencje były bardzo pewne. Do tego bardzo często wychodził nieco wyżej i starał się rozrzucać piłki do swoich kolegów. Wisła zagrała na zero z tyłu i duża w tym zasługa środkowego obrońcy Nafciarzy.

Veljko Nikitović (GKS Bogdanka) - Zagrał bardzo pewnie w obronie, był nie do przejścia i nie popełnił żadnego błędu, w efekcie Kolejarz nie miał wiele do powiedzenia w spotkaniu w Łęcznej. Nikitović w ważnym momencie pewnie wykorzystał też "11", wytrzymując presję i strzelająć na 1:0 w 70' minucie spotkania. Później koledzy przypieczętowali zwycięstwo na spokojnie strzelając dwa kolejne gole.

Tomasz Rzepka (GKS Katowice) - Zagrał pierwszy mecz po dłuższej kontuzji, debiutując na boisku tej wiosny. Wcześniej na prawej stronie obrony Gieksy grał Kamil Cholerzyński i było widać, że czegoś tu jednak brakuje. Teraz prawa strona odzyskała blask.

Pomocnicy:
Jean Paulista (Polonia Bytom)
- Zanotował bardzo dobry występ w meczu z Olimpią Elbląg, siał popłoch w szeregach rywali i zdobył jedną z bramek. W drugiej połowie musiał zejść z powodu urazu, ale do tego czasu napsuł dużo krwi obrońcom Olimpii.

Mosart (Wisła Płock) - był postacią meczu z Ruchem Radzionków. Wchodząc w drugiej połowie dał świetną zmianę. To on robił grę i obie bramki są jego zasługą. Nie bał się cofnąć po piłkę, czy nawet zejść na skrzydło.

Damian Chmiel (GKS Katowice) - Zawodnik meczu GKS z Dolcanem. Wykonał świetnie rzut rożny, po którym padła wyrównująca bramka do szatni. Po przerwie zdobył bramkę na 2:1 w kluczowym momencie, tuż przed śnieżycą. Dużo dryblował i starał się sam przedzierać w pole karne rywali. Gieksa może żałować, że jest tylko wypożyczony z Podbeskidzia, bo z taką formą pewnie przy Bukowej długo nie zabawi. Na meczu był obecny trener Korony, Leszek Ojrzyński i być może przyglądał się właśnie Chmielowi.

Wojciech Łuczak (GKS Bogdanka) - Bohater meczu z Kolejarzem Stróże. Napędzał całą ofensywę łęcznian i był najaktywniejszym zawodnikiem. Zanotował dwie asysty, i choć zmarnował dwie sytuacje to należą mu się słowa uznania.

Daniel Mąka (Polonia Bytom) - W pierwszej połowie stanowił motor napędowy Polonii Bytom. Razem z Paulistą tworzył zgrany duet, asystował też przy jego bramce. W drugiej połowie co prawda sprokurował rzut karny, ale za całokształt należy mu się miejsce w jedenastce.

Napastnicy:
Bartosz Wiśniewski (Sandecja Nowy Sącz)
- Ojciec zwycięstwa nad Wartą Poznań. Zdobył dwie bramki, z których pierwsza była pierwszej klasy. Godnie zastąpił Arkadiusza Aleksandra w pierwszym składzie Sandecji.

Emil Drozdowicz (Termalica Bruk-Bet Nieciecza) - Termalika sprawiła największą niespodziankę tej kolejki pierwszej ligi, a Drozdowicz zdobył ważną drugą bramkę dla niecieczan, która uspokoiła grę i pozwoliła zespołowi z małopolski na obronę do końca korzystnego rezultatu.