Marcin Puka
Łukasz Kaczanowski
W środę rozegrano cztery spotkania 4. rundy Regionalnego Pucharu Polski na szczeblu Lubelskiego Związku Piłki Nożnej. Do kolejnej rundy awansowali trzej czwartoligowcy, oraz lider lubelskiej klasy okręgowej, Świdniczanka Świdnik Mały, która pokonała przed własną publicznością występującą szczebel wyżej Lubliniankę.

Lublinianka starcie w Świdniku Małym miała pod kontrolą do 80. min. Prowadziła 2:0, po golach zdobytych w drugiej połowie przez Krzysztofa Rybaka i Jarosława Milcza. Czwartoligowiec miał jeszcze kilka niezłych sytuacji do pokonania bramkarza. Nie wykorzystał ich i to się zemściło. Do dogrywki doprowadził Mateusz Wilk. W dogrywce celnie rzut karny egzekwował doświadczony Bartłomiej Mazurek i niespodzianka stała się faktem.

Urodzinowy prezent swojemu trenerowi Łukaszowi Giereszowi sprawili piłkarze Granitu Bychawa. Czwartoligowiec pokonał na wyjeździe występującą w lubelskiej klasie okręgowej Avię II Świdnik. Przyjezdni nie wystąpili w optymalnym zestawieniu i mieli trochę problemów z rywalem. Po pierwszej połowie był remis 1:1. W drugiej części gry na murawie dominowali przyjezdni. Po dwa gole dla gości strzelili Łukasz Strug i Mateusz Misztal.

Nie było niespodzianki w Puławach. Lewart Lubartów, lider czwartej ligi bez problemów pokonał występującą szczebel niżej Wisłę II, chociaż po pierwszych 45. minutach prowadził tylko 1:0. Po zmianie stron młody zespół biało-niebieskich nie miał już nic do powiedzenia. Lewart zdobył trzy bramki i pewnie awansował do kolejnej rundy pucharowych zmagań.

Czwartoligowy Powiślak Końskowola długo męczył się w gościach ze Stalą Poniatowa. Po regulaminowym czasie gry był wynik 3:3. Także dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. Rzuty karne lepiej wykonywali gracze z Końskowoli i dzięki temu w ćwierćfinale RPP zmierzą się przed własną publicznością z trzecioligowym Motorem Lublin. Zresztą w poprzedniej edycji tych rozgrywek zmierzyli się z tym przeciwnikiem ulegając u siebie 0:7. Ale w edycji RPP 2017/18 okazali się lepsi od żółto-biało-niebieskich zwyciężając w Końskowoli 1:0.

1/4 RPP odbędzie się 25 września (godz. 16). W tej fazie rozgrywek "Pucharu Tysiąca Drużyn" wystąpią zwycięzcy czwartej rundy, a także czterech trzecioligowców.