Jerzy Dudek ogłuszony na Widzewie przez pseudokibiców

Dariusz Kuczmera
Stało się to na stadionie Widzewa przy al. Piłsudskiego.

27 marca 2002 w przedostatnim meczu kontrolnym przed startem mundialu w Korei i Japonii reprezentacja Polski trenera Jerzego Engela grała w Łodzi na Widzewie mecz z Japonią. W pewnym momencie z trybuny pod zegarem ktoś rzucił petardę, która wybuchła i ogłuszyła na kilka minut bramkarza naszej drużyny Jerzego Dudka. Cały świat później pokazywał film z tego wydarzenia, dziwiąc się, że kibice przez swoją bezmyślność mogli zrobić krzywdę bramkarzowi swojej drużyny. Na szczęście Jerzy Dudek, wtedy bramkarz Liverpoolu, nie doznał poważniejszego urazu, choć mecz przerwano na kilka minut.

Partner Dody zastąpił Dudka

Po przerwie Jerzy Dudek już nie wrócił na boisko. Zastąpił go partner Dody Radosław Majdan. Polacy przegrali 0:2 po golach Hidetoshi Nakaty i Naohiro Takahary, strzelonych w pierwszej połowie, a więc wpuszczonych przez Dudka.
Przypominamy to wydarzenie, bo znów na stadionie Widzewa zagra reprezentacja Japonii. Takie wybryki, jak wtedy, teraz na pewno się nie wydarzą.

Mecz z Japonią na Widzewie

W czwartek o godz. 17 na stadionie przy al. Piłsudskiego reprezentacja Polski U20 zagra w towarzyskim meczu z Japonią. Drużyna trenera Jacka Magiery przygotowuje się do finałów mistrzostw świata w tej kategorii wiekowej, których najważniejsze mecze odbędą się na stadionie Widzewa. Początek mundialu 23 maja, finał – 15 czerwca.

Austria - Polska ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO. Zacząć od zwycięstwa

Materiał oryginalny: Jerzy Dudek ogłuszony na Widzewie przez pseudokibiców - Dziennik Łódzki