Jest Zlatan, jest trofeum! Manchester United z Pucharem Ligi Angielskiej!

Michał Perzanowski
Zlatan Ibrahimović zdobył swoje pierwsze trofeum w Anglii
Zlatan Ibrahimović zdobył swoje pierwsze trofeum w Anglii EAST NEWS
Taki finał na Wembley chciałoby się oglądać zawsze! Manchester United pokonał Southampton 3:2 i zgarnął pierwszy puchar w tym sezonie. Kapitalne zawody zagrał Zlatan Ibrahimović, który dał swojej drużynie prowadzenie i przechylił szalę zwycięstwa w końcówce spotkania. Choć zwycięstwo dla Czerwonych Diabłów jest bardzo cenne, nie obyło się bez dużej kontrowersji.

Większość fanów piłki nożnej wskazywało raczej na łatwe zwycięstwo United. Prawda okazała się zupełnie inna, bo podopieczni Claude'a Puela byli bardzo zdeterminowani i o mały włos nie wygrali tego jakże emocjonującego finału. Święci zostali skrzywdzeni przez Andre Marrinera, który w 11. minucie posłuchał się swojego asystenta i zagwizdał spalonego, którego nie było. po płaskiej centrze Cedrica Soaresa do siatki trafił z bliska Manolo Gabbiadini, chociaż na pozycji spalonej znajdował się Ryan Bertrand.

Po takim błędzie arbitra, przyszło najgorsze co mogło być. Najpierw Zlatan Ibrahimović w 20. minucie spotkania pokonał bramkarza Świętych z rzutu wolnego, uderzając idealnie tuż nad murem, a w 38. minucie katem Frasera Forstera był Jesse Lingard, który perfekcyjnie wykończył dośrodkowanie lewego obrońcy Diabłów, Marcosa Rojo.

Po 45 minutach wydawało się, że zespół z Manchesteru będzie miał resztę meczu pod kontrolą, ale do akcji wkroczył zjawiskowy Manolo Gabbiadini. Tuż przed przerwą, podopieczni Claude'a Puela pokonali Davida De Geę za sprawą świetnego ustawienia się Włocha. Zaraz po przerwie, piłkarze Jose Mourinho nie zdążyli nawet wejść na boisko, a już był remis 2:2. Tu znów popisał się genialny Gabbiadini, który przyjął piłkę na klatkę piersiową z Chrisem Smallingiem na plecach, po czym z lekkością uderzył z woleja na bramkę De Gei. Świetny mecz tego piłkarza.

Tempo spotkania znacznie spadło, obie drużyny czekały już na dogrywkę. Jednak nie on. Zlatan Ibrahimović wziął sprawy w swoje ręce w 87. minucie. Sam rozpoczął kontratak, po czym zwolnił go i oddał piłkę Anderowi Herrerze. Hiszpan wymienił piłkę po całej szerokości ze swoimi kolegami z drużyny, ale ta do niego wróciła. Zdecydował się na miękką wrzutkę w pole karne, gdzie już stał „Ibra”, który głową pokonał Forstera i dał swojej drużynie trofeum, już piąte w historii klubu!

Na odrobienie strat było już za mało czasu. Jose Mourinho świętował więc ze swoimi podopiecznymi wyjątkowo cenne zwycięstwo i dodał do swojej kolekcji kolejny Puchar Ligi Angielskiej. To już drugie trofeum Manchesteru United w tym sezonie, po Tarczy Wspólnoty.