Sławomir StachuraZaktualizowano
W meczu przedostatniej kolejki Centralnej Ligi Juniorów Młodszych do lat 17, Korona Kielce zremisowała w Lublinie z tamtejszym BKS 0:0. O tym, czy będzie mistrzem zadecyduje ostatnia kolejka.

BKS Lublin – Korona Kielce 0:0
Korona:
Picheta – Kośmicki (75. Skupień), Kiełb, Dela, Cukrowski - Tomczyk (60. Jagła), K. Turek, Słabosz (70. R. Turek), Gierczak (65. Płocica), Ł. Górski (55. Konstantyn) – Rybus.

Korona przed tą kolejką miała pięć punktów przewagi nad Stalą Mielec i gdyby drużyna z Mielca nie wygrała z Wisłą Kraków 2:1, kielczanom wystarczyłby remis do pierwszego miejsca w grupie D rozgrywek, co daje awans do półfinału mistrzostw Polski. Stal strzeliła jednak zwycięską bramkę w ostatniej minucie i o tym, kto wygra grupę w naszym makroregionie, zadecyduje bezpośredni mecz ostatniej kolejki, w którym Korona zmierzy się właśnie ze Stalą. Spotkanie zostanie rozegrane w piątek na stadionie przy ul. Prostej. Koronie wystarczy remis.

W pojedynku z BKS Korona miała przewagę, ale nie potrafiła udokumentować jej zdobyciem bramek. A okazje były. Najlepszą zmarnował Miłosz Gierczak w 52 minucie. Wyszedł sam na sam z bramkarzem BKS, próbował go lobować, ale niestety przestrzelił.
Były też inne okazje. Dwukrotnie przed szansą stanął Jakub Rybus, ale najpierw strzałem z dystansu nie potrafił pokonać bramkarza gospodarzy, a potem z bliska nie wykorzystał okazji.
Z kolei w pierwszej połowie dwukrotnie przed szansą stanął Łukasz Górski. Najpierw jego strzał trafił w poprzeczkę, a potem nie trafił w bramkę.

- Mieliśmy przewagę w tym spotkaniu, mieliśmy sporo okazji ale też trzeba przyznać, że gospodarze też mogli strzelić gola. W 72 minucie w groźniej sytuacji bardzo dobrze zachował się w naszej bramce Jakub Picheta i nie dał się pokonać – mówił Marek Graba, trener Korony którą prowadzi razem z Michałem Gęburą.