Juniorzy starsi Pogoni Szczecin coraz bliżej złotych medali

Jakub Lisowski
Kacper Łukasiak (z lewej) zdobył dwie bramki z Cracovią.
Kacper Łukasiak (z lewej) zdobył dwie bramki z Cracovią. Akademia Pogoni Facebook
Juniorzy starsi Pogoni Szczecin pewnie pokonali na wyjeździe Cracovię Kraków 4:0, a dzięki wynikom na innych boiskach wypracowali sobie bardzo fajną sytuację w tabeli.

Do końca sezonu Centralnej Ligi Juniorów do lat 18 pozostały dwie kolejki, choć większość ekip ma jeszcze zaległe spotkania do rozegrania. I w najbliższą sobotę Pogoń ma podjąć Jagiellonię Białystok. Jeśli wygra – obejmie prowadzenie w tabeli. A jeśli wygra dwa ostatnie mecze rozgrywek – zdobędzie złoty medal. Na taki sukces akademia Pogoni czeka od czasów odbudowy klubu (wicemistrzostwa już były), a nawet od 1987 r. gdy Pogoń jedyny raz została mistrzem Polski juniorów. Zespołem kierował wtedy Władysław Obst.

Z Cracovią Pogoń zdobyła wszystkie bramki po przerwie. Dwa razy trafił Kacper Łukasiak, i dwa razy Hubert Turski.
- Po przerwie byliśmy już stroną dominującą. Myślę, że z przebiegu całego spotkania zasłużyliśmy na zwycięstwo. Wiedzieliśmy, po co jedziemy do Krakowa. Chcieliśmy zdobyć komplet punktów i – choć nie wszystko układało się po naszej myśli – ostatecznie dopięliśmy swego – podsumował trener Piotr Łęczyński.

Wyniki: Cracovia Kraków – Pogoń Szczecin 0:4, Korona Kielce – Górnik Zabrze 0-1, Lech Poznań – Zagłębie Lubin 0-0, Arka Gdynia – Wisła Kraków 4-4, Śląsk Wrocław – Hutnik Kraków 2:1, Gwarek Zabrze – Legia Warszawa 2-2, Jagiellonia Białystok – Escola Warszawa 4:1, Lechia Gdańsk – UKS SMS Łódź 2:2.

W tabeli prowadzi Zagłębie 54 punkty, przed Wisłą Kraków 54 i Pogonią 52, ale Portowcy mają jeden mecz mniej rozegrany.