Olympique Lyon

1

• Za wspólnie spędzony wieczór, kłaniając się znad klawiatury, dziękuje Adam Bochenek

• Piłkarze i sztab szkoleniowy Lyonu mają sporo materiału do analizy, przemyślań i wyciągania wniosków. A w Gent dziś nie będzie cicho

• Pierwsze spotkanie w historii Gent w Lidze Mistrzów, kibice w Belgii zapamiętają na długo. Świetny początek, odważna i pełna polotu postawa, potem czerwona kartka, która mogła zakończyć ten mecz, następnie gol Jalleta, cudowne wyrównanie, obroniony karny, jeszcze jedna czerwona kartka, heroiczna postawa w defensywie...oj, działo się. Murawa stadionu Ghelamco Arena zieje pustką po tym tornadzie.

• Ostatni gwizdek arbitra! Piłkarze Gent wybronili remis! Tylko jedna z tych drużyn się cieszy

• Lyon napiera coraz straszliwiej, Belgowie bronią się dzielnie, przypomnijmy grają w dziewięciu

• Żółta kartka dla Malbranque'a

• Hokejowa zmiana w Gent, niespełna dwadzieścia minut na murawie przebywał Raman

• Wspaniała parada Selsa, Lacazette chowa głowę w koszulce

• Foket fauluje Kalulu w polu karnym, sędzie dyktuje jedenastkę!

• ... oraz Depoitre

• Za słowne i niesłowne przepychanki kartkami ukarani: Umtiti...

• W odpowiedzi coach gospodarzy wpuszcza Ramana

• Natychmiastowa reakcja trenera OL, na placu gry melduje się Kalulu

• O słodka sprawiedliwości! Depoitre otrzymuje piłkę 40 metrów od bramki ustawiony tyłem, przytomnie zagrywa do kapitana swego Kumsa, defensywny pomocnik holuje kawałeczek piłkę, zagrywa prostopadle na prawą stronę do Milicevicia, ten z ostrego kąta silnie, płasko, między bramkarzem a interweniującymi defensorami, prosto do siartki

• GOOOOOOOOL! 1:1!

• Zbyt płaskie dośrodkowanie jest tylko przyczynkiem do transition offense Lyonu, akcję gości z 3/4 szerokości boiska strzałem po ziemii finalizuje Ferri niecelnie

• Foket z Miliceviciem robią dobry wiatr na prawej stronie, efektem rzut rożny dla Gent

• Kontratak gości, Valbuena raz na lewo, raz na prawo, w końcu dośrodkowanie Beauvue na głowę Lacazette'a, młody napastnik trafia nawet do siatki, ale jest na spalonym

• Drugą połowę czas zacząć!

• Drużyna Gent imponuje w tym spotkaniu, gra błyskotliwie, odważnie i w zupełności otrzepało ze swoich barkow tremę debiutanta. Piłkarze Lyonu póki co, gładzą swoje podbródki i szukają jakiegokolwiek sposobu na dobrze zorganizowanych Belgów. Nieodpowiedzialne zagranie Dejaegere może wypatrzyć końcowy wynik tego meczu

• Koniec pierwszych czterdziestu pięciu minut!

• Piękna akcja Valbueny, który grając na ścianę, przebywa z piłką 20 metrów, rozszerza grę na lewo dla Morela, którego dośrodkowanie wybijają obrońcy gospodarzy

• Grający w osłabieniu Belgowie nie zamierzają uciekać na własną połowę! Depoitre będąc tyłem do bramki zagrywa między dwoma obrońcami do wychodzącego Neto, ten mając przed sobą tylko Lopesa wyraźnie się gubi i tylko muska piłkę

• Pomocnik gości wyprostowaną nogę atakuje Gonalonsa, sędzie bez wahania wyciąga czerwony kartonik

• Szok! Czerwona kartka dla Dejaegere!

• Beauvue przyjmuje piłkę w szesnastce rywali, Mitrović po profesorsku zatrzymuje akcje

• Mimo ostrego kąta Valbuena uderza ze stojącej piłki, dwa metry za wysoko

• Lacazette podcięty przez Nielsena, będzie rzut wolny z lewej strony dla OL

• Kolejna akcja gospodarzy, strzał Milicevicia blokuja stoperzy Lyonu, a dośrodkowanie Foketa przechodzi przez całą szerokośc pola karnego, nietknięte przez żadną z kończyn