Kacper Kozłowski strzelił dla Pogoni Szczecin. Pierwszy gol obecnie najmłodszego reprezentanta Polski [WIDEO]

Jacek Czaplewski
od 16 lat
To wszystko brzmi jak piękny sen, ale snem bynajmniej nie jest. Świeżo upieczony reprezentant Polski, Kacper Kozłowski w wygranym meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała (2:0) zdobył swoją pierwszą bramkę w PKO Ekstraklasie. Udało się w 20. występie w barwach Pogoni Szczecin.

Kozłowski trafił do siatki przed przerwą. Chociaż wzrost nie jest jego atutem, to uderzył głową. W polu karnym zwieńczył dośrodkowanie Michała Kucharczyka z lewej strony.

Dopiero 16 października Kozłowski osiągnie pełnoletność. Do tego czasu będzie mógł się poszczycić przynajmniej golem w ekstraklasie i jednym występem w seniorskiej reprezentacji. Kto wie, ile się jeszcze zmieni, bo pomocnik świetnie się rozwija. Dziś ma realne szanse, by pojechać z kadrą na Euro 2020.

Kozłowski urodził się w Koszalinie, ale piłkarsko ukształtował go Szczecin. Jako piłkarz Pogoni w marcu zaliczył debiut w reprezentacji. Zagrał przez około 20 minut przeciw Andorze w el. MŚ 2022.

Oprócz gola Kozłowski ma również trzy asysty w ekstraklasie.