Kadra Hiszpanii na Mundial 2014 [SKŁAD]

Konrad Kryczka, Foto Olimpik/x-news
Vicente del Bosque dziś miał ujawnić listę 23 szczęśliwców, którzy pojadą na Mistrzostwa Świata 2014 i tak też uczynił. Do Brazylii nie pojadą m.in. Daniel Carvajal, Jesus Navas, Alvaro Negredo i Fernando Llorente.

Urodzony w Brazylii Diego Costa, mimo kontuzji nogi, znalazł się w składzie broniącej tytułu Hiszpanii na piłkarskie mistrzostwa świata (12 czerwca - 13 lipca).

Napastnik Atletico Madryt doznał urazu mięśnia prawego uda 17 maja w meczu z Barceloną (1:1), który przesądził o tytule mistrza kraju dla stołecznej drużyny. Tydzień później Atletico uległo w Lizbonie Realowi Madryt 1:4 w finale Ligi Mistrzów, a Costa opuścił boisko po zaledwie dziewięciu minutach. Zdaniem lekarzy, potrzebuje kilkunastu dni przerwy.

Costa zadebiutował w ekipie Hiszpanii 5 marca w potyczce z Włochami (1:0). Wcześniej dwukrotnie wystąpił w barwach Canarinhos, ale te mecze miały status nieoficjalnych.

Selekcjoner Vicente del Bosque zdecydował się jednak powołać Costę na mundial. Pierwszym rywalem obrońców trofeum w grupie B będzie 13 czerwca Holandia. To rewanż za finał sprzed czterech z RPA, gdzie Hiszpania wygrała 1:0. Późniejsi przeciwnicy to Chile (18 czerwca) i Australia (23 czerwca).

W piątkowym spotkaniu towarzyskim z Boliwią (2:0) jednego z goli zdobył inny kandydat do gry w ataku Fernando Torres (z rzutu karnego).

Siódmego czerwca Hiszpanie zmierzą się w sparingu z Salwadorem w Waszyngtonie.