DD
Kamil Jóźwiak zanotował asystę w swoim premierowym meczu dla Derby County.
Kamil Jóźwiak zanotował asystę w swoim premierowym meczu dla Derby County. Łukasz Gdak
Kamil Jóźwiak w środę oficjalnie podpisał kontrakt z Derby County, a w sobotę już zaliczył debiut w nowej drużynie. I dla siebie bardzo dobry, bo zaliczył asystę, ale jego nowa drużyna przegrała spotkanie z Luton 1:2.

W meczu drugiej kolejki Championship Derby wybrało się na mecz z Luton. Philip Cocu, trener Derby, postawił na Jóźwiaka od pierwszej minuty na prawym skrzydle, a później przeszedł na lewe. Wychowanek Lecha Poznań w 52. minucie przyjął piłkę w polu karnym i odegrał do Jacka Marriotta, który wyrównał stan meczu na 1:1.

Derby County przegrało drugi mecz ligowy z rzędu i po dwóch kolejkach ma zero punktów. Kamil Jóźwiak w końcówce meczu nabawił się urazu kolana i opuścił boisko w 88. minucie. Nowy trener 22-letniego skrzydłowego komentował po meczu jego występ i odniósł się do kontuzji.

Lech Poznań miał wielu piłkarzy, którzy w w ostatniej dekadz...

- Myślę, że zagrał dobry mecz, oczywiście potrzebował trochę czasu, żeby dobrze wejść w spotkanie, ale rozwijał się i stawał coraz lepszy w miarę upływu minut - powiedział menedżer Phillip Cocu. - W drugiej połowie zagrał po lewej stronie i spisał się dobrze. Widać, że po obu stronach czuje się dobrze. W pierwszym meczu może być zadowolony ze swojego występu. Kontuzja? Jeszcze nie wiemy. To była kolizja między dwoma zawodnikami i poczuł ból we wnętrzu kolana. Musimy zobaczyć i ocenić. Miejmy nadzieję, że to nic poważnego.

Zobacz "Wokół Bułgarskiej" po meczu z Hammarby, a przed derbami Poznania:

Hammarby IF - Lech Poznań 0:3: Kolejorz pewnie wygrywa i pow...

Lech Poznań w ciągu ostatnich lat nie sprzedawał swoich piłkarzy za miliony euro. Teraz jednak wrócił do wcześniejszego trendu. W trwającym okienku transferowym Kolejorza opuścili Robert Gumny i Kamil Jóźwiak. Zapłacono za nich odpowiednio 3 i 4,4 mln euro plus bonusy. Sprawdziliśmy, na którym miejscu lokuje to wychowanków Lecha Poznań w rankingu najdroższych zawodników sprzedanych przez Kolejorza. Ceny piłkarzy zostały ustalone w oparciu o portal Transfermakrt.pl oraz nasze informacje.Zobacz ranking -->

Lech Poznań: 12 najwyższych transferów w historii Kolejorza....

Lech Poznań po wygranej w Sztokholmie z Hammarby 3:0 awansował do III rundy eliminacji Ligi Europy, w której zmierzy się z OFI Kreta lub cypryjskim Apollonem Limassol (wynik poznamy w czwartek wieczorem). Spotkanie na stadionie Tele 2 tylko w pierwszej połowie było wyrównane. Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami i Kolejorz zanotował jedną z najefektowniejszych wyjazdowych wygranych w historii swoich występów w europejskich pucharach. Oto 5 wniosków po meczu w Sztokholmie -->

Lech Poznań - Hammarby IF: Pięć wniosków po wygranej Kolejor...