Kamil Jóźwiak z dwiema asystami za Oceanem. Charlotte pewnie pokonało Philadelphię [WIDEO]

Tomasz Górski
screen YT
Kamil Jóźwiak przypomniał o sobie w MLS. W 33. kolejce zaliczył dwie asysty w wygranym 4:0 (1:0) z Philadelphią Union. Bohaterem spotkania został Meksykanin Daniel Rios, który czterokrotnie wpisał się na listę strzelców.

Gospodarze otworzyli wynik spotkania w 24. minucie. Najpierw podanie Kamila Jóźwiaka do Daniela Riosa było niedokładne, ale odbitą piłkę przejął pełniący rolę kapitana Karol Świderski. Ten zagrał na lewą stronę pola karnego do Jóźwiaka, który podał przed bramkę do Riosa, a ten po raz pierwszy wpisał się na listę strzelców. Dziewięć minut po zmianie stron Charlotte podwyższyło prowadzenie. W polu karnym podaniami wymienili się Rios i Jóźwiak, by ostatecznie pierwszy z wymienionych pokonał bramkarza Philadelphii mocnym uderzeniem w środek bramki. W 72. minucie Rios pewnie wykorzystał rzut karny uderzeniem w lewy dolny róg, a wynik meczu ustalił w doliczonym czasie gry, kierując piłkę do pustej bramki po zagraniu Orrina McKinzego Gainesa II.

Charlotte FC - Philadelphia Union (4:0)
Bramki: Daniel Rios 24', 54', 72' - k., 90+1'

Charlotte FC: Sisiniega - Byrne, Malanda, Walkes, Afful - Jones, Bronico (Santos 66')- Calderon (McKinze Gaines II 74') - Świderski (Shinyashiki 80'), Jóźwiak (Alcivar 80') - Rios
Philadelphia Union: Blake - Harriel, Glesnes, Elliott (Real 81'), Wagner - McGlynn (Aaronson 59'), Martinez, Flach - Gazdag - Carranza (Sullivan 75'), Uhre (Burke 59')
Żółte kartki: Bronico - Gazdag, Wagner
Czerwona kartka: Wagner (za dwie żółte)

Skrót meczu Charlotte FC - Philadelphia Union (4:0)
Asysty Kamila Jóźwiaka od 0:45 i 2:40

Kamil Jóźwiak, dla którego były do druga oraz trzecia asysta, i Karol Świderski rozegrali po 80 minut. Jan Sobociński spędził cały mecz na ławce rezerwowych.

Po rozegranych 32 spotkaniach (jedno zaległe) Charlotte FC zajmuje 9. miejsc w lidze z 41 punktami na koncie. Do fazy play-off traci cztery "oczka". Liderem jest Philadelphia Union z 64 punktami, która o dwa punkty wyprzedza CF Montreal.