"Kamyk" w J-League 1! Polak rzutem na taśmę awansował ze swoją drużyną do japońskiej ekstraklasy!

tom
Krzysztof Kamiński
Krzysztof Kamiński Grzegorz Rutkowski
Krzysztof Kamiński będzie występował w przyszłym sezonie w najwyższej klasie rozgrywkowej w Japonii. Były gracz Ruchu Chorzów, razem ze swoją drużyną Jubilo Iwata, wywalczył awans do J-League 1. Zespół z południowej Japonii zajął drugie miejsce w tabeli.

W ostatnim meczu sezonu drużyna "Kamyka" pokonała na wyjeździe Oitę Trinita 2:1. Jubilo prowadziło od 62. minuty, ale kiedy na stadionowym zegarze pojawiła się minuta 90., wyrównującego gola dla rywali strzelił Paulo Paulinho i wydawało się, że marzenia o awansie bez konieczności gry w barażach prysną. Po chwili prowadzenie gościom przywrócił jednak Yuki Kobayashi, który zapewnił swojej drużynie awans do J-League 1.

W 42 meczach Jubilo zdobyło 82 punkty, tyle samo co trzecie Avispa Fukuoka. Do zwycięzcy rozgrywek Omiya Ardija drużyna Polaka straciła "cztery" oczka. Oto co po tym sukcesie napisał na Facebooku polski bramkarz.

Udało sie!!! Cała druzyna zapracowała na ten sukces! Jubilo wraca do J1!!

Oita Trinita - Jubilo Iwata 1:2 (0:0)

Bramki: Paulinho 90' - Inoha 62', Kobayashi 90'+1